Bilemiyorum...

muaLefet

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2009
15
0
merhaba!
ben sitenize yeni üye oldum ve açıkçası baya dertliyim durumu kısaca özetlemek istiyorm belki yardımcı olabilirsiniz...
dikkat dağınıklığım var bir şeye odaklanamıyorum, çok gerginim en ufak şeyde yerimden fırlıyorum, yorgunum, çok keyifsizim içimde habire büyüyen bi sıkıntı var, az şey tat vermeye başladı ve fark ettim de ilgiye hasret kalmışım.
ben lise 1'deym isteyerek geldiğim bir okulda değilim
ve her liseli gibi hoşlandığım bir çocuk var galiba o da benden hoşlanıor :kedi: sınıftan bir kız hoşlandığı çocukla konuşmaya başladı bir başka kızsa birkaç kişiden teklif aldı... benim hiçbir şey yapamam beni deli ediyor
lisemle evim uzak yolda biraz yoruluyorm ama hiç bu hafta olduğu kadar beni zorlamamıştı bu yorgunluk
resim aşığıyım ve -resim dersi seçmeli- sınıfta çoğunluk sağlanamadığı için dersimiz kapatıldı o beni biraz kızdırdı ve aklıma takıldı
oturduğum yerde biraz sorun yaşadığım için dışarı çıkamıyorum
ailem çok baskıcı
fiziksel anlamda kendime taktım....
bu liste açıkçası uzar gider ve hiç iyi hissetmiyorum. en büyük sorunum bu giderek artan sıkıntım. :1shok: bunları bile neden yazdığımı açıkçası bilmiyorum. belki bir şeklde (artık nasıl olcaksa) yardım edebilirsinz.
lütfen cevabınız tedavi görmem olmasın ne gidesim var ne de ailemi beni götürür müsünüz demeye....

Son düzenleme:
muaLefet, ifade ettiğiniz sıkıntılar başka belirgin bir tetikleyici yoksa, ergenlik sıkıntılarını çağrıştırıyor. Sitedeki "Ergenlik" isimli makalemi okuyun lütfen. Deneyimlediğiniz bir çok zorluğun sürecin bir parçası olduğunu göreceksiniz. Okulunuzdaki rehberlik hocanızın da desteğini alabilirsiniz bu dönemde.

X