Bilal Erdoğan bu kez babası için ‘attı’: Maşallah Ulubatlı Hasan gibi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Okçuluğa düşkünlüğüyle bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, ‘düşmanın oklarının gittiği’ babasının ‘Ulubatlı Hasan gibi’ olduğunu söyledi.

Fotoğraf: DHA

İHA’nın haberine göre Bilal Erdoğan, yüksek istişare kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Ağrı şubesinin düzenlediği etkinlikte referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İmam Şafii’nin “Doğru yerde durup durmadığınızı anlamak istediğiniz zaman düşman okları nereye gidiyor oraya bakın” sözünü hatırlatan Erdoğan, Çanakkale ve İstanbul’u teslim alarak Birinci Dünya Savaşı’nda Anadolu’yu paylaşmak isteyenlerin İngilizler, Fransızlar ve Yunanlar olduğunu söyledi.

Yunanları ‘o devirdeki emperyalistlerin maşası’ olarak tanımlayan Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu millet omuz omuza el ele Yunan’ı mağlup etti. Bugün, bu milleti denize dökmek isteyenler kimle hareket ediyor? İşte Avrupa’daki bizi bölmek isteyen, bizi zayıflatmak isteyen emperyalist odaklarla. Ama bu millet, Çanakkale’de nasıl bu yurdun düşmanlarını yendiyse, 15 Temmuz’da da onları mağlubiyete uğrattı. Şimdi düşmanın okları nereye gidiyor? Tayyip Erdoğan’a, değil mi? Tayyip Erdoğan ne yapıyor? Maşallah Ulubatlı Hasan gibi… Şimdi düşmanın okları ‘Hayır’ cephesinden, ‘Hayır’ kampından geliyor.”

İstanbul’un fethinin sembollerinden Ulubatlı Hasan’ın ismi, Bizans ordusunun attığı oklara rağmen surlara bayrağı diken ilk asker olduğu bazı tarihi kaynaklarda geçiyor.

http://www.diken.com.tr/bilal-erdogan-bu-kez-babasi-icin-atti-masallah-ulubatli-hasan-gibi/

Gecen gun konsoloslukta okumu attim da geldim.. Artik neresine denk geldi bilemicem.. Ben dusman..

Arow mübarek...yok yok william tell ... ay bilemedim eros mu desem yoksa

Tovbest.sen eros olsan attığın ok .......
Neyse yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…