bıktım artık..yardım eder misiniz?

bebekokusu

aşk bekleyen:)
Kayıtlı Üye
19 Mart 2010
169
43
mrb kızlar,yıllardır kilo verme derdindeyim 23 yasındayım 63 kıloyum bı ara 68e kadr cıktım sonra kendı capımda bısıler yaparak verdım ancak boyum1.60 oldugundan 48 kılo ancak benı fit gosterır...o kadar yıldım bıktımkii...aslında cokta kılolu degılsın dıyecekler ama ben o kadar sorun yapmıs durumdayımkı bır gram dahı veremıyorum..alısverıs delısıyım ama ıcımden bı bluz bıle almk gelmıyor acaba bırgun zayıflar mıyım dıye...karbonhıdrat bagımlısıyım sanırım ben vazgecemıyorum...dıyetısyenlere gıttım klasık hepımızın bıldıgı dıyetlerden verdıler yapamadım olmadı herhangı bı saglık sorunumda yok(seker,ınsulın dırencı,tansıyon vs.) ama ıste yurtta kalırken baya aburcubur saglıksız beslenme...sımdıde evdeyım henuz ıs bulamadım..spora basladım gunde neredeyse 3 saat spor yapıorm azıcık skılasma var ama bır gram oynamıyor kilo o kadar spor yapıncada cok acıkıyorum..suan regl donemındeyım hıcbıseye halım yok gıbı hıssedıyorum...ayrıca gecen selulıtlerımın asırı derecede arttıgını farkettım sanırım 2cı sevıyeye falan geldı sıkmadan bellı diz kapagımdan kalcama kadar kalcam oyuk oyuk gıbı ust bacagımda dalga dalga cok cok kotu hıssedıyorum hadı bacaklarınz kalınsa bıle etek elbıse gıyılırde selulıtle ınanılmaz ıgrenc duruyor..tedavı yada lpg tarzı seylerı yaptırcak bır durumda degılım son aylarda asırı streslıydım bılmıyorum onun bı etkısı olur mu cunku eskıden daha kotu beslenırdım o zaman bıle bu kadar degıldı...selulıt yagı masaj sabunla bısıler yapmaya calsııyorum ama ne kadar gecırebılırkı bunları hıc bılmıyorum.canıma tak ettı artık goguslerım buyuk ustum bu yuzden kılolu gorunuyor..90 takıyorum neredeyse,kollarım kalın ,basenım ınanılmaz cıkık..bıtmıs durumdayım dıyet dedıkcede ınadına yıyesım gelıyor..ne yapacagımı bılemıyorum..ıs ıcınde bır baska sehre gıtmem soz konusu yenı bır duzen falan derken ıyıce almaktan kokruyorum...zayıf hemcınslerımı gordukce dıyorum ben asla boyle olamayacagım heralde..destek olacak hıc kımsemde yok aılem yemek yesem cok yedın az yesem ye hasta mı olacaksın derler..ne yapmam lazım kızlar hayat enerjım bıttı..

Meraba canım bana kalırsa önce kendinle barışman şart sağlıklısın elin ayagın ttuyor önce bunun farkında olup şükretmen lazım cok isyankarsın :/

simdi spor ve diyet ayni anda yapildiginda ise yarar. eer gercekten kilo vermek istiosan hem yediklerine dikkat ediceksin hemde duzenli sporunu yapicaksin. mesela yuzme tum kaslarin calistigi kilo vermek icin en ideal sporlardan biridir. kosu da cabasi ama dedigim gibi bunlari duzenli yapicaksin ee tabii yemegine de cok dikkat ediceksin ki bayginlik filan gecirme .d ve fazla kilolarini 1 hafta icinde filan veremezsin bi kere sabir en onemli unsurlardan biri...

Spor şart ama bilinçli yapman lazım. Kafana göre yaparsan olmaz yani, tabii spordan sonra ne yediğin de önemli. Ağzım bir dakika boş durmuyor sürekli yiyesim geliyor diyorsan ben sana ceviz gibi, kuru kayısı gibi şeyleri öneririm. Yanında taşı istediğinde 1-2 tane atarsın ağzına, onlar seni oyalar. Bir de bir öğünde neler yediğin önemli. Nelerden kastım aynı anda karbonhidrat mı protein mi ne tüketiyorsun vs.(Bbu sadece örnek, doğru mu bilmiyorum) Yanlış bilmiyorsam bunları tek tükettiğinde metabolizmana yansıyan etkisiyle, bir arada tükettiğinde yansıyan etkisi farklı.

kızlar selam,iş yoğunluğundan ne zamandır siteye giremedimdi:)bu sürede 10 kilo verdim, azıcık sarktım sanırım ama çözümü var neyseki:))nasıl mı verdim?sabit bir diyet uygulamadım...yıllardır yok onun diyeti yok dr bilmem kimin mucize diyeti,sanatçının diyeti derken boşa vakit harcadığımı fark ettim.şimdi işin sırrı bana göre şu:1- çaydan kahveden şekeri tamamen kestim2-haftada sadece 1 öğün 1 porsiyon tatlı yedim3-kahvaltı dışında ekmek yemedim(kahvaltıda her gün 2 dilim tahıllı ekmek)4-sırf spor salonu ve kapalı yüzme havuzu var diye 2 katı kira vereceğim bir eve taşındım:)haftanın 3 akşamı iş çıkışı 1 saat yüzdüm, 15-20 dk karın çalıştım.karın yinede azıcık sarkık ama toplatırız,zayıflayalımda yetrki:))5- Ve hiç bir zaman öğün atlamadım(bu çok önemli!!!) 6-hergün 2,5 litre su içtim(devamlı lavaboya taşınıyorsunuz ama bu da bir egzersiz oluyor diyebilirim:))))
eksiği. fazlası yok,3-3,5 ayda 10 kilo fena mı?hem de diyetisyene,şuna buna boşa paralar dökmedim:)
Ha unutmadan hayatımda alkol ve sigara da yok buarada...
hepinizi öpüyorum kızlar, sorusu olanlar olursa yanıtlayabilirm.yıllardır artık uzmanı oldum bu kilo durumlarının:))

Bende aynı dertten muzdaribim 6 ay önce dogum yaptım 1.55boyundayım ve 65 kiloyum kendimi bi top gibi hissediyorum. Aynaya bakmaya korkuyorum giydiklerim yakışmıyor moralim sıfır açıkcası bian önce zayıflamalıyım ;(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…