Lekeler, Çiller bikini bölgesindeki küçük beyaz lekeler ???

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

nick_im

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2010
667
4
merhaba....bikini bölgesinde küçük küçük beyaz leke gibi şeyler var..sebebini bilmiyorum...bi zamanalr jilet yapmıştım 1 yıldan fazladır sir ağda yapıyorum...o beyazlıkların sebebini bilen var mı:bbo: sizin de böyle bi sorununuz varmı bi bende mi oldu:sinifsinif: nasıl geçicek bunlar ya....:çok üzgünüm:

deride oluşan renk kaybı sıklıkla vitamin eksikliği, uyku düzensizliği, uzun süreli antibiyotik kullanımı, hormon ilaçlarının kullanımı, stress gibi nedenlerle oluşur. ancak belirli bir bölgede başlayıp yayılıyorsa ve beyaz lekelerin üzerinde plak gibi bir görünüm varsa vitiligo başlangıcı olabilir. bir dermatologa görünmenizi öneririm...

deride oluşan renk kaybı sıklıkla vitamin eksikliği, uyku düzensizliği, uzun süreli antibiyotik kullanımı, hormon ilaçlarının kullanımı, stress gibi nedenlerle oluşur. ancak belirli bir bölgede başlayıp yayılıyorsa ve beyaz lekelerin üzerinde plak gibi bir görünüm varsa vitiligo başlangıcı olabilir. bir dermatologa görünmenizi öneririm...

hım...bazen büyüyo bazen de küçülüyo...sadece bikini bölgesinde var..belli bi yerde...antibiyotik ya da hormon ilacı almıyorum çok şükür...uyku düzenlizliğim ve stresim yüksek...arada küçülüyo sanırım vitamin eksikliği de var...küçüldüğü zaman vitamini tam alıyorum heralde...şu ara küçüldü...

çok sağoalsın..bende anlam veremiyodum büyüyüp küçülmesine...ben kararma olduğu için expigment kullanıyorum sorun olur mu acaba?

hım...bazen büyüyo bazen de küçülüyo...sadece bikini bölgesinde var..belli bi yerde...antibiyotik ya da hormon ilacı almıyorum çok şükür...uyku düzenlizliğim ve stresim yüksek...arada küçülüyo sanırım vitamin eksikliği de var...küçüldüğü zaman vitamini tam alıyorum heralde...şu ara küçüldü...

çok sağoalsın..bende anlam veremiyodum büyüyüp küçülmesine...ben kararma olduğu için expigment kullanıyorum sorun olur mu acaba?

expigment lekeli bölgede lekelerin rengini açmak için kullanılıyor. sende beyaz lekeler var, uygun olur mu bilemiyorum. bir dermatolaga görünmeden expigment kullanmasan iyi olur diye düşünüyorum. opuyorumnanaktan

hımm...ama kararma olması beni aşırı rahatsız ediyo:KK43:

birinden kurtulayım derken öbürü daha kötü olucak...:/

bırakayım ozaman bi süre...ara ara kullanayım...hiç olmucak yerde ne çok sorunum var allahım yaa:'(

bi de dermotoloğa nasıl giderim de derim böyle böyle diye..bakmak isterse napıcam..kesin bakıcak:KK43:

int araştırdım bu hastalık olarak adlandırılmıyo henüz..tedavisi de yok..ama bi eczanede varmış sanırım bi ilaç..o da benim şehrime çok uzak nasıl alıcam...geçmesi için bitki yok mu acaba ya bildiğiniz?

Canım bendede var.
Ağda yapmaktan olabilir mi diye düşünüyorum bende
Sanki çatlak gibi duruyor..Sadece orda var..Kıl yapısı yoğun olduğundan kılları hızla çekiyoruz ya deride hassasiyet söz konusu bu nedenle beyaz lekeler oluşuyor diye tahmin ettim kendimce

Ablamda var vitligo..Bende de olabilir mi yaa

ablam da dedi ki basınçtan dolayı oluyo..ağda yaparken hızlı çekiyosun bi de sert oluyo bu yüzden oluyo bence dedi..araştırdım basınçtan dolayı da beyazlıklar olabilirmiş...bende ilk zamanlar çatlak diye düşündüm ama yine de sorayım dedim..öğrendim ki vitiligo diye bişey varmış...bende o var mı bilmiyorum doktora gitmek gerek tabi...bazen aşırı küçülüyo ya minnacık oluyo..ağdadan olabilme ihtimali de var...tüyler azalsın bi bakalım...

Bencede basınçtan dolayı..Yinede git tabiki doktora..İnş. dediğimiz gibi çıkar.
Sonucu mutlaka paylaş olur mu?

doktora gidicek cesareti bulursam paylaşırım sonucu...ama bekliyorum bakalım...expigmente ara verdim..bi hafta sonra kullanıcam ya çünkü çok kötü:KK43: ben önceleri jilet de yapmıştım bilmem ki..ama şu basınç olayı mantıklı geliyo bana..inşallah öledir..doktorlar diyo ki vücudunuzda gördüğünüz her beyaz leke vitiligo değildir diyolar...ve toplumda görülme oranı%1-2 imiş...inşallah o yüzde gelip beni bulmamıştır....

Merhaba,eski bir konu ama üye olup bilgi alışverişi yapmak istedim. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Bikini bölgemde çok fazla batık problemi oluyor ve sürekli oynuyorum onlarla. Son Zaman'larda beyaz beyaz benekler olduğunu farkettim. Önemsemiyorum fakat çoğalıyorlar sanki korkmaya başladım. Büyümüyorlar sadece bölgeye yayılıyorlar sadece üst kısımda var. Dermatoloğa gösterdim başka bir şey için gitmiştim onları da gösterdim eğilasyondan leke kalmış olabilir Dedi fakat pek ilgilenmedi. İnternette çok bir şey bulamadım vulva kanseri belirtisi de olabiliyormuş baya ürktüm. Önerilerinizi ve fikirlernizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

X