Bi bakar mısınız

Esma2424

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
299
390
25
Bugün ilk defa test verdim ve 2 haftalık hamilesin doktor dedi kan tahlili 57 ama benim 5 gündür kanam var ve düşük olma ihtimali yüksekmiş nasıl koruma bilirim lütfen bilgi verin aydınlatın beni çok heyecanlıyım

Eklentiler

• 20221013_125003.jpg
    20221013_125003.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot_20221013-184321_e-Nabz.jpg
    Screenshot_20221013-184321_e-Nabz.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 58
oncelikle tebrik ederim umarim saglikla ilerler

kanamaniz cok mu ? genelde normal karsilaniyor asiri olmadigi surece ilk 3 ay kimisi kanamalarla geciriyor
doktorunuz size demedi mi ne yapmaniz gerektigini ?

benim soyeleyebilcegim bol su icin az hareket edin ve stress den uzak durun; cok asiri kanama yasayan gebeler bile saglikli bebekler doguruyor o yuzden asla morelinizi bozmayin saglikli bir bebekse size tutunacaktir zaten

Rabbim sevindirsin sizi

Bugün ilk defa test verdim ve 2 haftalık hamilesin doktor dedi kan tahlili 57 ama benim 5 gündür kanam var ve düşük olma ihtimali yüksekmiş nasıl koruma bilirim lütfen bilgi verin aydınlatın beni çok heyecanlıyım
Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin ama değeriniz 12 ekimde 57 iken 13 ekimde 44 olmus düşüş olmuş yani betada yükselmesi gerekirken

Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin ama değeriniz 12 ekimde 57 iken 13 ekimde 44 olmus düşüş olmuş yani betada yükselmesi gerekirken

Maalesef düşüşe geçmiş iki tahlil de aynı hastanede mi yapıldı
ilk once bende oyle dusundum ancak bugun ilk defa test verdim dediigi icin birde testin birinde hcg total filan yaziyor dedim acaba alakasiz mi

Doktorunla acil iletişim kurmalısın progestan fitil gibi düşük önleyici bir şey başlamalı

Ama numarası falan yok ki yarın gidecem Sabah erkenden kanamam olduğunu söyleyecem hayırlısı inşallah
Şimdi şöyle bir durum var bu verdiğiniz kandaki gebelik hormonu olan beta hcg nin sağlıklı gebeliklerde 2 günde 1 2 katına çıkması beklenir. Sizin düşüş başlamış üstelik kanama var diyorsunuz. Bir an önce iletişime geçmeniz belki erken müdahele ile bişeyler engellenebilir. Hayırlısı olsun inşallah❤️🙏

Şimdi şöyle bir durum var bu verdiğiniz kandaki gebelik hormonu olan beta hcg nin sağlıklı gebeliklerde 2 günde 1 2 katına çıkması beklenir. Sizin düşüş başlamış üstelik kanama var diyorsunuz. Bir an önce iletişime geçmeniz belki erken müdahele ile bişeyler engellenebilir. Hayırlısı olsun inşallah❤️🙏
Evet ama kanamam açık kahverenkli ve parçası falanda düşmedi yani düşük yapma ihmalim olmaması lazım inşallah değildir 1 senedir bunu bekliyordum

Biri sağlık ocağında verdim diğerinide hastanede verdim
anladim bacim son testine bakarak degerin dusmus gorunuyor ve normalde boyle olunca durum pek iyi sonuclanmiyor ancak testleri farkli yerlerde yaptirdigin icin ve herkesin test hassasiyeti makinesi farkli olabilecegi icin karsilastirma yapmak dogru olmaz,, sana tavsiyem testi ayni yerde yaptriman evde gebelik testin varsa onunlada gorebilirsin gittikce koyulasirsa degerin artiyor demektir
Evet ama kanamam açık kahverenkli ve parçası falanda düşmedi yani düşük yapma ihmalim olmaması lazım inşallah değildir 1 senedir bunu bekliyordum
kanama dedigim gibi normal olabiliyor ilk aylarda benim suan onsemsedigim senin degerlerin Inshallah saglikli bir gebeliigin olur bacim amin

my_moonlight06 gebelik testi mi yapayım gittikçe koyulaşıyor derken hemen atmam mı lazım bekletmem mi lazım anlamadım

X