Bebek Beslenmesi Bi bakabilir misiniz lütfen :( bebegimle ilgili sorunlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
5.077
4.167
Kızlar ya morelim çok bozuk. 25 günlük bebegim var. Dün ben biraz grip gibiydim sanırım bebegime geçti. Hırıltılı öksürük var. Kayınvalidem olacak kadın çok üzdü beni. Bebeğimin altı da pişik. Resmen bakamiyormusum gibi sözler söyledi :KK43: neyse . bebeğimin göbeği 2 gün once düştü. Ama göbeği sarı ve hala düştüğü gibi duruyor kapanma felan yok. Kakasini yaparken kendisini aşırı sıkıyor yada gazını çıkaramadığı için sıkıyor , uyurken bile asiri sekilde sıkıyor, gobek deligi dışarı fırlamış. Herşey bizi buldu artık gerçekten bakamadigimi düşünüyorum :KK43: sorum şu 1 : göbeği ne zaman normal halini alir?
2: kendisini sikmasını nasil engellerim?kullanabileceğm birşey var mı :KK43: gaz veya kaka yapmak dışında neden kendisini sıkar acaba başka bi sebebi olabilir mi? Gobegi aciyor olabilir mi?? yardım lütfen çok morelim bozuk ilk bebegim tecrubesizim göbeği mikrop kapar vs diyolar korkuyorum napmam gerek sizin bebeklerinizn ne zaman kapandı göbeği. Özelliklede su kendisini sikması beni çok uzuyor

İçme suyu ile yıkayın göbek normale dönene kadar ki enfeksiyon kapmasın

Doktorunuz bir çözüm bulur umarım geçmiş olsun ..

bir cocuk druna git gumus nitrat sursunler gobegine daha cabuk iyilesir. bebegin gazi var muhtemel ondan sikiyor kendini gaz masajlari var internette ilik banyo da ise yarar. gobegi gec dusmus biraz bir haftaya iyilesir.hiriltili nefes aliyorsa grip olmayabilir burnu tikanmistir serum fizyolojik sik bir damla rahatlasin bebis.

Gobegi icin doktora goturun mikrop kapmasin.
Diger seylerde normal kayinvalidenize deseydiniz sen de bana iyi bakamadin grip oldum demekki diye.
Gecmis olsun.

benim oglumun gobegi 1 haftaya yakin kanama yapti simdi ben de mi bakamiyorum evladima. benim annem elestirir beni kv destekler. bosver kv yi her anne bebegi icin en iyisini yapmak ister ve yapr. saglikla buyut

Göbek için dra götürün muhakkak kendini sıkma sebebi de gaz yada kakada zorlanması falan olabilir siz yediklerinize dikkat edin gaz yapıcı yiyecekler yemeyin mama kullanıyorsanız değiştirin. Bi de ayaklarınızı her daim sıcak tutun emiyorsa sizin gazınız bebeğe geçer. Hastalığınız devam ediyorsa yada tekrar böyle bi durum olursa muhakkak bebeği emzirirken falan maske takın nefes temasından kaçının ellerinizi sık yıkayın ve odayı sıkça havalandırın ya da odada lavanta kaynatarak havayı temizleyin.

Kızlar ya morelim çok bozuk. 25 günlük bebegim var. Dün ben biraz grip gibiydim sanırım bebegime geçti. Hırıltılı öksürük var. Kayınvalidem olacak kadın çok üzdü beni. Bebeğimin altı da pişik. Resmen bakamiyormusum gibi sözler söyledi :KK43: neyse . bebeğimin göbeği 2 gün once düştü. Ama göbeği sarı ve hala düştüğü gibi duruyor kapanma felan yok. Kakasini yaparken kendisini aşırı sıkıyor yada gazını çıkaramadığı için sıkıyor , uyurken bile asiri sekilde sıkıyor, gobek deligi dışarı fırlamış. Herşey bizi buldu artık gerçekten bakamadigimi düşünüyorum :KK43: sorum şu 1 : göbeği ne zaman normal halini alir?
2: kendisini sikmasını nasil engellerim?kullanabileceğm birşey var mı :KK43: gaz veya kaka yapmak dışında neden kendisini sıkar acaba başka bi sebebi olabilir mi? Gobegi aciyor olabilir mi?? yardım lütfen çok morelim bozuk ilk bebegim tecrubesizim göbeği mikrop kapar vs diyolar korkuyorum napmam gerek sizin bebeklerinizn ne zaman kapandı göbeği. Özelliklede su kendisini sikması beni çok uzuyor
Önce bir çocuk doktoruna götürün bakılsın göbeğine oğlumunda göbek deliği dışarıdaydı doktorumuz fıtık bu çoğu Yenidoğan'da görülür demişti 3. Ayın içindeyken geçti gitti..
Kendisini kasması da çok normal sindirim sistemi henüz aktif oldu daha tam manasıyla çalışmıyor adapte olma süreçleri yinede makatta darlık vs olabilir bi çocuk cerrahına götürün derim

Ayrıca geçecek bu tecrübesizliğinin halleri önce 40'ın çıksın ardından 3. Ay bi gelsin vay be ben neymişim diyeceksin :))

Kimseleri takma anne olarak doğulmaz zamanla anne olunur öğreneceksin

Pişik içinde mor desitin öneririm
En geç 3 saatte bi değiştirin altını,çiş pişirmez kaka varsa bekletmeden alın buna rağmen devam ederse altını neyle temizliyorsun bilmiyorum ama ıslak mendil önermem ebebekte baby&me'nin temizleme pamuğu var suyla ıslatıp temizle derim.. her bebek bezi de her cilde yaramayabiliyor bezini değiştirmeyi deneyebilirsin :)
Allah kolaylıklar versin :anne:

Sadece ıhlamur iç 2 3 fincan hırıltısına ve size iyi gelir bebegi ilaç veya başka birşey verilmez çay kaşığıyla bir kaşık ıhlamur vere bilirsin bebegi göbeği için çocuk acilin git orda ilaç sürüyorlar ıhınmasınada metil veya Nursel havarisi önereceğim yine doktora sor geçmiş olsun ama ıhlamurlar başka birşey içme bebişi dokunur

bebek bu kendini sıkar da sıkar bizizm kendini geriye atardı gazı da oalbilir cıktı sanırsın ama yinede vardır. göbegini doktora göster saglık ocagı bile.bakar
benim oglum 10 aylık arada oda pişik olur zeytinyagı sürerdik biz ilk zamanlar . azcık havalandr bide

niye bakamıyorum diye üzülüp duruyorsun şükret ne güzel annnesi yanında bebeginin.
onu kucagına al sıkıca sarıl o onu bile hisseder

Göbeği geç düşmüş bence doktora götürmelisin

Ilk başta şunu söyleyim, sen iyi bir annesin. Elbette çoçuguna bakabilirsin. Kv'deye kulagini tika. Eger sende kaliyorsa, eve yolla. Inan tek başina huzur icinde daha iyi bakarsin minnoşa.

Benim kizimda göbegi 1 hafta kanamişti. Pişik olduysa sik sik bez degiştir, hatta bezin markasini degistir, oda bir etken olabiliyor. Arada bez bebegin altinda olsun ancak baglama, hava alsin yani ve pişik geçinceye kadar iyi bir pişik kremi sür.

Hirilti ve göbegi icin çocuk doktoruna git ki için rahat olsun.

X