Bez bırakma süreci

aydfs

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2024
10
4
37
Hayırlı günler bilgisi olan hanımlar dan bir kaç akıl alcam tecrübem yok 25 aylık oğluma 15 gündür bez bıraktırdim bazen çok güzel söylüyor bazen hiç demiyor kendim götürdummu yapıyor bu sabah ta kalkti kendi çiş dedi tuvalete götürdüm ondan sonra üç defa donuna yaptı düne kadar hiç yapmadı böyle bişey geceleri kuru kalkar öğle uykusu gece uykusunda tekrar beze dönsem kafası karışır mi çocuklar içinde zor bir süreç anlıyorum iki sene bez bağlanıp bırakması yaza kalsa sil baştan bu defa hiç birakmaz diye korkuyorum

Bıraktıysanız tekrar bağlamayın hiç bir şartta. En büyük hatadır bu bez bırakma sürecinde. Biraz erken olmuş ama madem çözdünüz işi geri dönmeyin.

Hayır artık bez bağlamayın. Bir bağla bir aç olmaz. Sürece girmişsiniz devam ettirin. Başlarda kaçırması normal. Zamanla kesilecek.

Tekrar bez baglama bence. Alıştırma külotlari var onlardan al. Ben çok faydasını görmüştüm.

Bıraktıysanız tekrar bağlamayın hiç bir şartta. En büyük hatadır bu bez bırakma sürecinde. Biraz erken olmuş ama madem çözdünüz işi geri dönmeyin.
Benim de içimden gelmiyor bağlamak buraya kadar iyi kötü geldim

Nasıl bir faydasi oldu acaba tek kullanımlık mi yikana bilirmi
Benimkiler yıkanabilirdi. Elimde yıkayip kurutuyordum. Bizde şöyle bir faydası oldu, normalde çişini haber veriyordu ama mesela oyuna daldıysa yada birşeyler izliyorsa ona ara vermemek için altına yapıyordu. Halı koltuk batıyordu bu seferde. Öyle olmasın diye kullandım ben. Çok işe yaradı.

Teşekkür ederim

Sürekli eli bezinde geziyordu bez çıkardıktan bu yana onu da bıraktı kasindiriyordu galiba erken geç başladık bakalım insaAllah rayına oturur
Aslında başlatmada bakılan şey çocuğun tutma kaslarının gelişmesi. Geceleri kuru kalkıyorsa, yardımsız merdiven inip çıkıyorsa iki ayağıyla zıplayabiliyorsa hazırdır derler.

25 aylık daha.
İki kızımda 3 yaşında 1 günde bıraktı bezi
Hiç sorun yaşamadım.
2 yaşlarımnda bıraktırıp sürekli alta kaçırma olayları yaşayacağıma mental sağlımız için 3 yaş en iyi oldu bizim için

Biraz erken başlamışsınız eğitime erkekler icin 34 aydı sanırim o aylarda baslayinca sorunsuz birakiyorlar.
Basladiginiz icin bezi geri baglamayin alıştirma kulodu işinize yarayabilir

Bende sizinle aynı süreçten geçiyorum oğlum da aynı yaşta ben götürsem yapıyor diğer şekil altına yapıyor bir kaç ay öyle devam ettim ama hala ogrenemedi maalesef şuan havalar gittikçe soğuduğu için külot bez aldım böyle cırtlı bezden daha iyi tuvalete götürüyorum külot gibi aşağı indiriyorum tuvaletini yapıyor sonra yine giydiriyorum böyle yaptığından beri hiç altına yapmıyor bir iki saate bir götürüyorum bzn gözümün içine bakıp bezini aşağı indiriyor hemen anlıyorum tuvaleti gelmiş götürüyorum yapıyor büyük tuvaletini altına yapıyor henüz ogrenemedi onu sizede tavsiye ederim külotlu bez cırtlı bez bir iki sefer çıkarıp giydirince ya kenarları kopuyor ya yapışkanlığı gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…