Beyazlardaki lekeleri yok eden bir deterjan var mı ?

ayymme

oğluma kardeş geliyor
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
200
0
39
Arkadaşlar kaç gündür bu konuyu açmak istiyorum başka konulara bakmaktan yazamadım bir türlü. Eşim pasta ustası ve beyaz üniforma giyiyor. Bir sürü marka denedim, kosla oksi, ariel kapsülleri, leke üzerine dökülenleri vs. ama bazı lekeler üstünde de altında da kabak gibi orda öyyylece duruyo. bu konuyu yazana kadar lekesi çıkmayanları domestos dökerek yıkadım, kurudular ama lekeler hala yerinde. gıda boyası ve çikolata karışımı tuhaf bi leke. eşime kar beyaz giymezse uyarı geliyor. o takımı giydirmiyorum ama nasıl çıkacak. kıyafetlerde zimmetli geri vermemiz gerek işten çıktığı zaman. bir de benim akıllı kocacığımm unutmuş o beyazlarını getirmeyi ondan leke iyice yerleşmiş. dana gözü kadar leke uyuz ediyor insanı. var mı bunun bir yol yöntemi. siz nasıl beyazlatıyorsunuz ya da nasıl leke çıkarıyorsunuz ? :KK53:

napsam yaa ben asprix fln dedi bi arkadaşım onu da denemiştim çıkmadı. kazan bulup kaynatsam mı ki ben bu beyaz takımı napsam :KK43: ya da yaksam da yok etsem mi :KK52:

ben beyaz çamaşırlarım için arielin sıvı beyaz çamaşırlar için leke çıkarıcı deterjanı var ondan kullanıyorum gayette bembeyaz oluyo lekeler çıkıyo ama senin dediğin lekeleri çıkarır mı bilmiyorum açıkcası

ben beyaz çamaşırlarım için arielin sıvı beyaz çamaşırlar için leke çıkarıcı deterjanı var ondan kullanıyorum gayette bembeyaz oluyo lekeler çıkıyo ama senin dediğin lekeleri çıkarır mı bilmiyorum açıkcası

işte onu da denedim. evde çeşit çeşit birikti hepsi ama çıkmadı. silik bir halde duruyor leke :KK43:

Profesyonel bir leke çözücü kullanmalısın.Level Up T-REX-C ve Level Up T-REX-B .Bir kaç damlayla işini halledersin.Gözün arkada kalmaz :-)

Bembeyaz gomlegimin gogus kismina nar suyu dokuldu. Ariel leke cikarici doktum. Gecmedi... yeni almistim... gitti gomlek...

Kuru temizleme?
Bende de fondoten lekesi var, koslaymış, arielmiş, çamaşır suyuymuş kaynatmakmış hiç bir işe yaramadı

Sıcak suyun içinde ariel beyazlar için leke çıkarıcı dök bi gece beklet
Makinaya koyduğunda yine üstüne dök
Deterjan gözünede ekle
Muhakkak çıkar

Beyaz kumaş boyası ile boya üniformaları
Onlarca deterjanla uğraşmaktan iyidir bence

Benim annen çok titiz ve onun beyazları kar beyaz oluyor şöyle ariel toz deterjanı sıcak suyun içine döküyor üzerine iki damla çamaşır suyu akşamdan bekletiyor sonra 60 derece de yıkıyor

Arkadasim küçük çocuğum var o yüzdenleke cikarma uzmani.oldum. bak simdi simdi ilk olarak butu beyazli camasirlarin lekeli yerlerine aaspirin sıkıiyorum. Önce 40 derecede on yikamali olarak deterjan ve açe koyuyorum on yilama gozunede anayilama gozunede. Yumusatici koymuruom siktirma yapmiyorum. Yikama bitince de makineden cikarmadan 60 derecede on yikamali ve açe li olarak deterjan ekliyorum yine. Ve calistiriyorum. Bu sefer yumuşar içi sini da bekliyorum. Makineden cikinca kar beyaz vallah. İlk yikamadalekeleriin bi çoğu cikar ama ikinci yikamada tamamen yok olur ve camasirlarin beyazlar. Dene göreceksin. Ama sadece açe kullan yoksa diğer camasir sulari beyazlilari karartir. Ben hep öyle yapiyorum. Komsularim bile nazil yikiyosun diyorlar. Ayrıca iki kere ustuste ykama camasiri eskitmiyomu diyeceksin sana şöyle söyleyeyim 8 senedir giydigim camasirlarim var yani o kadar... :)

Belekenin ustune fairy bulasik detarjani dokuyprum citileyip camasir makinasinda yikiyorum hepsi ckiyor

X