Beyaz tene nasıl (hafif) makyaj?

hanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2006
700
3
Tenim çok beyaz,bazen sadece bir rimel,açık renk bir ruj yada parlatıcı yada hafif bir allık sürmeyi deniyorum,bazen far kullanıp gözlerimi renklendirmeyi deniyorum,ama olmuyor,yüzümde iğreti duruyor açıkçası:1no2: çünkü yüzüm beyaz ve solgun duruyor bir allık sürüp çıkamıyorum.acaba ne yapsam yüzüme yakışır?sürekli fondöten kullanmak istemiyorum hem sorunlu bir cildim var hem o kadar uğraşamam :tomato: sizden şimdi bana yardımcı olmanızı çok istiyorum.a.s.

canım ben de beyaz tenliyim hatta bembeyaz tenliyim.ben beyazım diyen insan bile yanımda esmer kalıyo:roflol::roflol:

ben fondoten kullanmayı bıraktım.sadece nemlendirici ve güneş kremi uyguluyorum.eğer saçların koyu kumralsa vişne tonlarında ruj veya parlatıcı gerçekten çok hoş oluyo(sürekli açık renklilere pembe tonları denir ama alternatf olarak bunu kullanabilirsini).üzerine de renksiz bir parlatıcı uygulayabilirsin.
ayrıca ben gözlerime siyah değil de gri(koyu)kullanıyorum.siyah çünkü sırıtyor.rimel olarak da tercihim kahverengi.far kullanımı da kıyafete göre değişiyo aslında ama mesela bebek mavisi far çok yakışır.göz altına da tam alt kirpiklerinin olduğu hizadan başlayıp sürersen çok tatlı olabilir.benim göz renim kahverengi bu arada.ha bir de kahverengi far kullanmıyorsan alabilirsin,benim vazgeçilmezim.çok doğal duruyor.ne kıyafet giyersen giy yakışıyor,tavsiye edeerim.
eğer kapatıcı istiyorsan da coverderm stick tavsiye ederim(en açık renk olan) sorunlu yerlere nokta atışları yaparak uygulayabilirsin canım.
allık olarak da pembe bir allığım var ama her zaman kullanmıyorum,bazen hoş duruyo bazen durmuyo çünkü.bir de allığı çok fazla boca etme yüzünde.fırçaya alınca,pıt pıt hareketiyle fazlasını al,öyle uygula.fazlası hoş değil çünkü canım.umarım yardımcı olabilmişimdir.a.s.

sermin acaba hangimiz daha beyaz?:roflol:

yüzüm bembeyaz saçlarım da siyah bir ara röfle yaptım bundan daha iyi durdu yani bazen yüzüm çok sert geliyo ama sürekl,i boyamak işime gelmiyo bu işler için saçların çok sağlıklı olması lazım gibi dimi..ama yinede sanırım saçımın rengini biraz açsam iyi olcak değilmi,ne dersin?kestane tonlarında bir renk gider yüzüme senin tavsiye ettiğin bir renk varmı?belki bu hafta yaparım

rimel konusunda haklısın siyah sırıtıyor aslında,ama buna rağmen kullanıyodum çünkü başka türlü yüzümde hiçbişey olmazsa çok solgun duruyor.kahverengi rimel denemedim fisfisfis

allığım pembe benimde ve bembeyaz bir yüzün ortasında hoş durmuyo sanki bilmiyorum yaa off..kahverengi dahamı güzel duruyo sanki pembe yüzüme hiç gitmedi bir de sizlerin fikrini almak istedim bu yüzden a.s.

canım ben de bi ara yaptırdım röfle ama insanlar çok yakıştı süper oldu falan dediler ama ben beğenmemiştim.sonra gidip kestaneye boyattım ve ondan sonra doğal haline bıraktım,boya da röfle de gitti şuan kendi saçımlayım.yerimseniben.erkek arkadaşım da bu halini çok seviyormuş öyle dedi.zaten doğal haliyle daha güzel oluyor bence,saçlar daha canlı oluyor..geçenlerde çıtçıt almaya gittiğimde ordaki peruklardan denedim,sarı taktım çok sırıttı,kızıl taktım gayet iyi gitti,ama kendi saç rengi tonumda takınca(benim saçım kumral) çok çok iyi durdu canım.yani diyeceğim beyaz tene koyu saç bence çok hoş duruyo.bazen dışarda görüyorum beyaz tenli simsiyah saçlı kızları, çok güzle gözüküyor bi ara koyulaştırmayı düşünmedim değil hanisengözlerimebaksanab allığı çok hafif vur işte o zaman çok sırıtmıyo.bir de sadece yanaklarını allıklayıp bırakma kalanı ile alnına burnuna çenene de sür ama çoook çok hafif olarak.

sen de istersen bir gün bi perukçuya gidip dene bikaç şekil,renk,hangisi yakışıyorsa ona göre renk tercih et.doğal dursun ama a.s.

beyazlıgın tarihini yazıyorum

nese siyah rimel çok agır durabilir ama zıtlık yarattıgı için güzel grüntü veriyo dudak makyajı ypma ,allık sürbilirsin abarmadn,göz kalemini azla kaçırma ,beyaz at veya gri güzel duruyo

kızlar şöyle pembe ya da şeftali tonlarında bi allık önerebilir misiniz?çook pahalı olmasın ama çünkü sadece denemek için istiyorum ben de aşırı beyaz tenliyim ve allık çok kullanmıyorum.bazen kızlarda görüyorum özellikle beyaz tenliler turuncumsu bi allık sürüyorlar ve çok yakışıyor bence hani böle tam turuncudan bahsetmiyorum anlamışsınızdır sanırım :uhm:
öyle bildiğiniz bi allık var mı?

Gabrininin Terokata Seftali Tonunutavsiye Ederim Ben De Beyaz Tenliyim Cok Güzel Duruyor Tavsiye Ederim

canım bende hafif bi kalem çok belli etme açık kahve tonlarında ruj bide hafif allık gider çünki bende beyaz tenliyim kuaförüm bu tonlarda makyaj yapmamı önerir.

canım bende beyaz tenliyim.abartılmayan bir allık,göz kalemi,çok çok hafif sürülen göz farı ve açık ve de aynı zamanda parlak renkte bir ruj güzel oluyor.bir dene istersen.....

kızlar şöyle pembe ya da şeftali tonlarında bi allık önerebilir misiniz?çook pahalı olmasın ama çünkü sadece denemek için istiyorum ben de aşırı beyaz tenliyim ve allık çok kullanmıyorum.bazen kızlarda görüyorum özellikle beyaz tenliler turuncumsu bi allık sürüyorlar ve çok yakışıyor bence hani böle tam turuncudan bahsetmiyorum anlamışsınızdır sanırım :uhm:
öyle bildiğiniz bi allık var mı?

tatlım avonun bronzlaştırıcı incilerini deneybilirsin bende beyaz tenliyim ve pembe allık kullanmıyorum ... bu çok hoşuma gitti istersn bi dene

teşekkürler canım ama mesajını yeni gördüm :bbo: ben de tavsiye üzerine gittim pastel'in pom pom allığından aldım 131 numara bunun da rengi dediğim gibi pembe turuncu arası güzel bir renk deneyebilirsiniz bi kızlar yerimseniben

kızlar yapmayınn lütfen :) asıl beyaz beyaaaz beeeyaz :) tende muhteşem makyajlar yapılıyor :) en basit örneği avrupa yakasında hale caneroğlu ( yaprak ) aşırı derecede beyaz .. ve her bölümde makyajı mükemmel ..

bnm tenim beyaz,ysl perfect touch 2 nolu fondotenini ince bir kat sürüp üstüne ysl toz pudramla hafif geciyorum,ucuk pembe ışıltılı rujlar her zmn tercihim artı beyaz tene en cok yakısan renk pembe diye düşünüyorum ucuk pembe tonlarda far kullanıyorum,asla göz altı kapatıcısı kullanmam zaten gerek de duymuyorum,cok ucuk tonlu allıklar kullanırım,bir de rimel artı goz kalemi makyaj tamamdır günlük makyajım bundan ibaret:smiley-cool:

bende bembeyazım koyu renk saçlıyım..rimel kullanorum çünkü gözlerim siyah nerdeyse çoook koyu renk.ve rimel yakışıyor.ben genelde şeftali tonları ve pembe tonları makyaj yapıyorum.bütün rujlarım o renklerde..geçende petrol mavisi gibi bir kalem aldım.hem hem eyeliner hem dipline olarak kullandım çok yakıştı kızlar deneyebilirsiniz

benim gibi bu görüntüyü fellik fellik aramış ama bulamamış olanlar için süper bi allık yazıyorum : maybelline expertwear blush 57 peach.. burda kadın biraz daha koyu tenli tabi bana göre ama ben bu allığı kendime uyguladığımda inanılmaz doğal ve tatlı duruyor.. bazen tüm elmacık kemiğine uygulamak yerine daha az sürüyorum.. dudaklarımı önde büzüştürüyorum, öpücük yollarmış gibi; sadece yanaklara fırçayla yuvarlak çize çize sürüyorum.. şakaklara hiç sürmüyorum.. tavsiye ederim..

Son düzenleyen: Moderatör:
bende beyaz tenliyim.ve diğer renkte olanlar gibi çok fazala makyaj yapaıyoruz.aslında bu çok iyi bişey çünkü diğer insanlar saatlerce uğraşıp beyaz tene sahip olmak istiyolar.

sana söyliyebilceğim tek şey saç rengin.beyaz tenlilerde makyaj yapıcaksan saç rengin önemli.mesela benimki siyah,kaşlar siyah ten beyaz fodöten kullanmıyorum çünkü fodöten beyaz tende hemen kendini belli ediyo.ve benekli görüntü oluşuyo.yayasanda gıdıktan ele veriyosun kendini.o yüzden benim sana tavsiyem sadece açık renk pudra kullan.hafif ince tabaka halinde sür pudrayı sonra saçın siyahsa siyah kalem kullanabilirsin ve çok açık toz pembe allık çok tatlı oluyo.pembemsi dudaklarla.malesef koyu renkler kullanamayız biz gece makyajı yapmadığımız sürece.

ama saçların kumral veya kahveyse kalemini kahveyle değiştirebilir allığıda şeftali yaparsan da güzel olur.ama açık renkler seçmek zorundasın zaten en doğalıda onlar.

canım bende beyaz tenliyim.abartılmayan bir allık,göz kalemi,çok çok hafif sürülen göz farı ve açık ve de aynı zamanda parlak renkte bir ruj güzel oluyor.bir dene istersen.....
Kesinlikle gözlerde koyu renklerden kaçınılmalı ve allığı da fazla abartp abuk bi görüntü ortya çkarmaman lazm

X