Beyaz Show yayını protestoyla kesildi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
Beyaz Show yayını protestoyla kesildi
  • 16 Ocak 2016
Paylaş
160116084152_beyaz_show_protest_624x351_kanald_nocredit.jpg
Image copyrightKANAL D
Beyazıt Öztürk'ün sunduğu ve canlı yayınlanan Beyaz Show programı, stüdyoda bulunan bir grup izleyicinin pankart açıp "Ayşe öğretmen yalnız değildir" sloganı atması üzerine yarıda kesildi.

Beyazıt Öztürk yayındaki konuklarıyla konuşurken grubun slogan atması üzerine önce yayının sesi kesildi, ardından da Beyazıt Öztürk, "Bir VTR'miz var. VTR'mizden sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi ve bant yayına geçildi.

Slogan atan grup ise stüdyodan çıkarıldı.

Kanad D'de yayınlanan ve süresi 3 saat olan Beyaz Show'un Cuma günkü bölümü 1 saat sürdü.

Beyaz Show'un geçen haftaki bölümünde kendisini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik adlı bir kişi programa telefonla bağlanmış ve "Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın [...] Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın" demişti.

Yaşanan olay üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hem Ayşe Çelik hem de Beyazıt Öztürk hakkında "Terör örgütü propagandası yaptıkları" iddiasıyla soruşturma başlatmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ise Ayşe Çelik'in öğretmen olmadığı açıklaması gelmişti.
http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/01/160116_beyaz_sahow_protesto

Vay be cocuklar ölmesin denilince yayinlar kesiliyor, terorist damgasi yenilip üstelik cehenemlik olunuyormus.. Ne günlere kaldik..

Ve bunlarin hepsi beyaz'a yikilmasi trajikomik. Adam Türkiyenin en apolitik insanidir. Sirf yayinda bir seyircinin telefonundan dolayi mahkemelik olup bos yere özür diledi. Bu gidis ile artik beyaz sov ortadan kalkar. Düsün beyaz sov politik nedenler ile yayindan kalkiyor. Beyaz sov... Gercekten gülermisin, aglarmisin bilemedim.

yazık olmuş yayına içeriye alınanlar bundan sonra aramadan geçirilsin

Neden Beyaziti suclu bulamiyorum acaba. Olen cocuklar gercekten hic kimsenin umrunda degil mi?
Gunduz jandarmadan yemek yardimi alip gece silahini ayni jandarmaya tutan namussuzlar umrumda degil, ama cenazesi buzdolabinda tutulan cocuk benim umrumda olusu gunlerce kaldirimda yatan kadin umrumda dedesiyle can veren o minicik yavru da umrumda pkk sempatizanlarinin cani cehenneme ama ulkenin her yerinde oradaki masumlar icin her gun dua eden bir suru insan var adi ayse ogretmen olmaz da doktor hasan olur avukat elif olur isci ali olur vicdani olan her insan uzuluyordur eminim. Akli basinda olan herkesin tum kurtleri suclamadigi gibi.

Insanlar olmesin, cocuklar olmesin demenin teror propagandasi sayildigi, Sedat Peker'in kanli sozlerine kimsenin ses cikarmadigi bir ulkede Beyazin basina bunlarin gelmis olmasi hic de sasirtici degil.

İçime sine sine izlediğim bir bu program vardı. Bunun da içine etmeye başladılar

Sen masumsun beyaz seviyoruz seni

X