Beyaz Show a 'rekor' Ayşe öğretmen cezası...

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.299
42.836
RTÜK'ten Beyaz Show'taki o sözler için 850 bin TL ceza
RTÜK, Beyazıt Öztürk'ün sunduğu Beyaz Show'da kendisini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik'in terörü övdüğü gerekçesiyle yaklaşık 850 bin TL para cezası verdi.
Sitene Ekle

ÖNDER YILMAZ Ankara

6 bin 767 şikayet

RTÜK uzmanlarının hazırladığı rapora göre 08 Ocak 2016 tarihinde Kanal D televizyonunda yayınlanan Beyaz Show adlı programda kendisini öğretmen olarak tanıtan Ayşe Çelik adlı kadın Güneydoğu'daki çatışmalara vurgu yaparak, "Türkiye'nin Doğu'sunda, Güneydoğu'sunda neler olup bittiğinin farkında mısınız? Burada doğmamış çocuklar, anneler insanlar öldürülüyor" ifadelerini kullandı. Raporda Beyaz'ın "Doğru, bir alkış alalım Ayşe Hanım'a" belirtildi. RTÜK'e 6 bin 767 şikayet yapıldığı anlatıldı.

RAPORDA ŞU İFADELER VAR

Raporda, şu ifadeler kullanıldı: "Programa katılan konuğun terör örgütünün kullandığı lisanı kullanmak suretiyle, devletin terör örgütüne yönelik yürüttüğü askeri operasyonları masum insanların ölümüne sebep olan eylemler şeklinde ifade ettiği kanaatine varılmıştır. Oysa söz konusu kanalda bu suçlamalar ve ağır iddialar dile getirilirken programın sunucusu hiçbir müdahalede bulunmadığı gibi programa telefonla bağlanan Ayşe Çelik isimli şahsı alkışlattırarak kişinin yaptığı açıklamaları desteklemiştir. Kanal D lologlu medya hizmet sağlayıcının söz konusu Beyaz Show adlı yayınında terör eylemlerinini, faalillerini ve mağdurlarını terörün amaçlarına hizmet eder şekilde sunduğu kanaatine varılmıştır."

İŞTE OLAY YARATAN GÖRÜNTÜ

SON TOPLANTIDA KARAR ÇIKTI

Üst Kurul'da bu konu iktidar ve muhalefet kontenjanından gelen üyeler arasında tartışma konusu oldu, ancak yeter sayı olmadığı için karar alınamadı. Önceki gün yapılan son toplantıda ise MHP'li üyeler de Ak Partili üyelerle birlikte oy kullanarak ceza verilmesini kararlaştırdı. Üst Kurul, ceza kararı mevzuatın "yayınlar terörü övemez ve teşvik edemez, terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteremez, terör örgütlerinin korkutucu ve yıldırıcı özelliklerini yansıtıcı nitelikte olamaz. Terör eylemlerini, faillerini ve mağdurlarını terörün amaçlarına hizmet eder şekilde sunamaz" hükmününe dayandırdı. Ağır ceza kapsamındaki bu karar ile Kanal D televizyona yaklaşık 850 bin TL ceza kesildi.

http://www.milliyet.com.tr/rtuk-ten-beyaz-show-taki-o-sozler-gundem-2186332/

Dışarıda birine saldırılsa millet şaşkın ördek gibi film izler modunda takılır, ama iş şikayet olunca " nasılsa ismim işin içine girmez " durumuna güvenerek telefonla maille şikayet ederler. Beyaz bunu kasten yapacak bir adam degil bana göre... Allah korkusu bilen bir adam. Resmen provokasyon. Kanal kapattırmak, program kapattırmak.

Son düzenleme:
Dışarıda birine saldırılsa millet şaşkın ördek gibi film izler modunda takılır, ama iş şikayet olunca " nasılsa ismim işin içine girmez " durumuna güvenerek telefonla maille şikayet ederler. Beyaz bunu kasten yapacak bir adam degil bana göre... Allah korkusu bilen bir adam. Resmen provokasyon. Kanal kapattırmak, program kapattırmak.
Tepkiler zaten Beyaza değil,Kanal Dye.Beyazın art niyetli olduğunu sanmıyorum.

Beyazi cok severim ama is vatan oldugu zaman oda polis cocugu neyin ne oldgunu gayet iyi bilior sehitler icin programini erken bitirmis bir insan,ote yandan sayin seyirciler :KK70: kanalin sahibi pkk yanlisidir buyusdende beyaz prgami kestigi icin buyuk sorunlar yasamisti,ve beyaz kanaldan ayrilma noktasina gelmisti.simdi gelelim fasulyenin kuru faydalarinaa beyaz gayet dikatlice dinledi ve kadinin pkkyi destekldiginide biliordu nekdr anlamadm sasirdim desede o cenabet ayseye alkis bile yaptirdi ve ordaki saflar alkis tuttu cok akilli universitelilerimiz alkislayan koyunlarda.beyaz bence birkere kotu oldugu icin dogan beyle birdaha sknti yasamak istemedi buyusden sessiz kaldi amma velakin hata etti. Turkiye bebek katili degil elinde bebek kani olan ayse ve onun gibilerin orda proveke etmesi goz ardi edilcek bir durum degil.rtuk iyi yapmis beyazin cebinden cikmiycak saten kanal sahibi pkkye savurdugu paralarin birasinida Vatan icin savursun bsycik olmaz . Diger kanallarda daha dikatli olur bu ceza sayesinde :KK66:Yarin ayni saate bulusmak uzere her nerede yasanior ve yasatiliyorsa :KK54::KK52::KK70:

Beyazi cok severim ama is vatan oldugu zaman oda polis cocugu neyin ne oldgunu gayet iyi bilior sehitler icin programini erken bitirmis bir insan,ote yandan sayin seyirciler :KK70: kanalin sahibi pkk yanlisidir buyusdende beyaz prgami kestigi icin buyuk sorunlar yasamisti,ve beyaz kanaldan ayrilma noktasina gelmisti.simdi gelelim fasulyenin kuru faydalarinaa beyaz gayet dikatlice dinledi ve kadinin pkkyi destekldiginide biliordu nekdr anlamadm sasirdim desede o cenabet ayseye alkis bile yaptirdi ve ordaki saflar alkis tuttu cok akilli universitelilerimiz alkislayan koyunlarda.beyaz bence birkere kotu oldugu icin dogan beyle birdaha sknti yasamak istemedi buyusden sessiz kaldi amma velakin hata etti. Turkiye bebek katili degil elinde bebek kani olan ayse ve onun gibilerin orda proveke etmesi goz ardi edilcek bir durum degil.rtuk iyi yapmis beyazin cebinden cikmiycak saten kanal sahibi pkkye savurdugu paralarin birasinida Vatan icin savursun bsycik olmaz . Diger kanallarda daha dikatli olur bu ceza sayesinde :KK66:Yarin ayni saate bulusmak uzere her nerede yasanior ve yasatiliyorsa :KK54::KK52::KK70:
Çok merak ettim, Aydın Doğan ya da herhangi bir Doğan mensubuyla tanışıklık dereceniz nedir?
Haklarında ne bilirsiniz?
En basiti bir iş adamı olarak ülkemizde hangi alanlar, hangi markalarda faaliyet gösterdiğine dair bilginiz ya da ilginiz var mıdır?
Medya baronu olması sebebiyle, kendisiyle alakalı her türlü içeriği zaten sınırlamış olan bir iş adamı hakkında 'pkk yanlısı' ithamı terörist ilan etmekle eşdeğerdir.
Böyle bir bilginiz mevcut ise, gidip suç duyurusunda bulununuz.
Yok, aksi gibi bir yerlerden teyyare atıyorsanız zahmet olacak ama, sevip sevmemek ayrı konu olsa dahi ülkesinin önde gelen iş adamlarından biri hakkında sakız çiğner gibi karalama yapamazsınız.
Siz kimsiniz ki derler adama...

Çok merak ettim, Aydın Doğan ya da herhangi bir Doğan mensubuyla tanışıklık dereceniz nedir?
Haklarında ne bilirsiniz?
En basiti bir iş adamı olarak ülkemizde hangi alanlar, hangi markalarda faaliyet gösterdiğine dair bilginiz ya da ilginiz var mıdır?
Medya baronu olması sebebiyle, kendisiyle alakalı her türlü içeriği zaten sınırlamış olan bir iş adamı hakkında 'pkk yanlısı' ithamı terörist ilan etmekle eşdeğerdir.
Böyle bir bilginiz mevcut ise, gidip suç duyurusunda bulununuz.
Yok, aksi gibi bir yerlerden teyyare atıyorsanız zahmet olacak ama, sevip sevmemek ayrı konu olsa dahi ülkesinin önde gelen iş adamlarından biri hakkında sakız çiğner gibi karalama yapamazsınız.
Siz kimsiniz ki derler adama...
Siz kimdiniz avukat felanmi? Yoksa sade bir yalakami? Benim fikirlerim beni ilgilendirir hanim efendi sizin savundugunuz dogan medyanin haberlerine biraz kulak verin yada okuyun aaaa yoksa suan isimizemi gelmior gorduklerimizi gormemezliktenmi gelicez yoksa avukatliga soyundugunuz su dakikalarda tavugunuza kişşş diyenmi olduki aydin dogani BABANIZMIS GIBI korumaya kalktiniz :KK70: evet sekerim ben haberleride medyayida gayet takip ettigim icin neyden bahsetdigimi biliormda siz birazcik azicikkkk minnacik daha arastirin yoksa bildiginiz seyleri inkar felsefesimi bu .bukdr yeter zamanimi calma :KK70: haddini bil karsinda halanin kizi yok .beyin fiskirio kadindan masallah taktir ettimmm :21::mad:

vFSgHp.png

Bunlara ceza ne zaman canısı?

Siz kimdiniz avukat felanmi? Yoksa sade bir yalakami? Benim fikirlerim beni ilgilendirir hanim efendi sizin savundugunuz dogan medyanin haberlerine biraz kulak verin yada okuyun aaaa yoksa suan isimizemi gelmior gorduklerimizi gormemezliktenmi gelicez yoksa avukatliga soyundugunuz su dakikalarda tavugunuza kişşş diyenmi olduki aydin dogani BABANIZMIS GIBI korumaya kalktiniz :KK70: evet sekerim ben haberleride medyayida gayet takip ettigim icin neyden bahsetdigimi biliormda siz birazcik azicikkkk minnacik daha arastirin yoksa bildiginiz seyleri inkar felsefesimi bu .bukdr yeter zamanimi calma :KK70: haddini bil karsinda halanin kizi yok .beyin fiskirio kadindan masallah taktir ettimmm :21::mad:
Siz bana had bildirecek seviyede insan değilsiniz, önce bunu anlayın.:KK14:
Mahalle dedikodusu yaparak, ordan burdan duyduğunuz 3 cümle ile bir iş adamı hakkında 'pkk yanlısı' demek, ancak boş konuştuğunuzu gösterir.
O medyayı takip edişiniz 2 tv kanalı izleyip, 3 haber okumakla olsaydı, bana verebileceğiniz cevap üst düzey akıl dolu olurdu, görüyoruz ki alt komşunun markette ekmek isterken bağırması kadar banal...
Çok yazacağım da, neyse kelimelerime yazık.
Bir daha yazmazsanız sevinirim, size cevap vererek ödüllendirmek istemiyorum.

Beyaza gelene kadar RTÜK'un el atması gereken çok dizi program vs var. Annemin izledigi bi dizi var kırgın çiçekler diye, dizide subyanci cocuk tacizcisi bir karakteri şirin göstermek için 40 takla atıyorlar. Bunlari görmüyor mu RTÜK acaba

Şehitlere 'kelle' denildiği bir siyasi konuşmanın tüm ulusal ve yerel kanallarda görüntülerine yer verilirken, bu duyarlı vatandaşlarımızın içi sızlamadı herhalde...

Birak kelle denilmesi, bir cenazede propaganda yapan adam icin ceza yok, bu ülkenin kurucusuna "ayyas" diyene ceza yok.

Ve "terorisin lisaninda konusmak" nedir alasen? Terörün kendine has bir lisanimi varmis ta? Kadin gidip askerler ölsün, vatandas ölsün demedi. Sadece dedigi cocuklar ölmesin, ve bunu söyleyerek teröristin lisaninda konusmak,oluyorsa, evet, bende teröristim o zaman!

X