Beyaz saçı azaltma günlüğü

hikleopatra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2024
30
5
23
Herkesin muzdarip olduğu bir konu hakkında imkansız olan bir şey yoktur diyerek kolları sıvıyorum hanımlar.

15 yaşımdan beri demir eksikliği ve stres sebebi ile saçımla beyazlar ufal ufak mevcuttu.

Saç beyazlığının bir kaç sebebi olabiliyor; (pigment azalma, stres, kan gitmemesi, kan sorunları, kimyasala maruz kalma, anemi, biyotin eksikliği vs vs)

İçten ve dıştan temelden de besleyerek böyle bir süreç geçireceğim ; gözlemlerimi paylaşacağım. Siz de beğendiğiniz uygulamaları deneyebilirsiniz.

Öncelikle; yıllardır sağlık konusunda eksik bir hayatım vardı; şimdi düzelttim bayağı.
Bazı beyaz saçlarım sonradan siyaha döndü. Bu bana ümit verdi.

Planladıklarım:

*Saçımı boyatmam; kına yakıyorum, sigara içmiyorum, günde 7 saat uyumaya çalışıyorum.

-Demir eksikliğim olduğu için demir hapı alıyorum.
- Sabahları aç karna sarımsak almaya başlayacağım.
-Collagen ve magnezyum kullanıyorum , biyotine de 2 hafta sonra başlayacağım.
-bakır ve çinko hapı.
-Düzenli saç tarama ve saç masajı
( düzenli kan dolaşımın iyi olması önemliymiş.)
-haftada bir yağ saç bakımı.
-saç mezoterapisi veya prp.

-stresi azaltmak için:
Meditasyon, umursamamayı öğrenmek, bol su içmek.

Son düzenleme:
beyaz saç en çok b grubu vitaminlerin eksikliğinde görülüyor onu da ihmal etmeyin onun dışında genel saç kalitesi artışı için dermatoller düşünebilirsiniz prp den önce prp hem pahalı hem de etkisi tartışmalı bir tedavi

Evet b iğnesi yaptırıyorum kendime artık ayda bir. Teşekkür ederim hatırlattığınız için. Prp yi denemek istiyordum. Etkisiz olduğuna dair bir şey mi okudunuz veya duydunuz?

İlaveten başlayacaklarım:

-Çörekotu yağı içmek
-Keten tohumu
-Biberiye suyu düzenli olarak saça ve diplere sıkmak

Henüz yazdıklarımın yarısını yapıyorum tam bir düzene oturtunca gözlemlerimi paylaşacağım

Evet b iğnesi yaptırıyorum kendime artık ayda bir. Teşekkür ederim hatırlattığınız için. Prp yi denemek istiyordum. Etkisiz olduğuna dair bir şey mi okudunuz veya duydunuz?
evet prp doktorları da ikiye ayıran bir yöntem zaten. yapılmış bi araştırma da okumuştum prp ve dermaroller karşılaştırmasına odaklanıyordu, her iki grupta da yakın iyileşme sonucu alınmıştı. aslında prp nin de uygulama esnasında yapılma şeklinden dolayı bir faydası oluyor şeklinde bir çıkarıma varmıştı araştırma. okuduğum makaleyi tekrar bulmam çok zor maalesef denk gelirsem paylaşırım. faydalı olduğunu düşünenler de var açıkçası benim de kafam karışık bu konuda bütçenizi yormayacaksa denenebilir yine de eğer yaptıracaksanız onun özel tabancası var onunla yapan bi yere gitmenizi tavsiye ederim diğer iğneyle elle yapılan uygulama aşırı acılıymış çünkü

Benim annem hemşire ve doktor arkadaşı var beraber yapacaklardı bana deneme olarak. Özel bir iğnesi varmış evet fiyatı da pahalıydı ona bakıyorlardı en son

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…