BETH KİLEY in gebe kalmakla ilgili kitabından sizin için çevirdim...Türkçesini isteye

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
Canım ben özet olarak bana gelen mailleri yazıyorum

Ders1:ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcılar(vazeline ya da jeller)spermleri öldürüyor.bunun yerine preseed denilen ürünü kullanabilirsiniz.
Ders2:spermlerin çoğalması için uzun süre bekleme oldukça yanlış bir anlayış çünkü uzun süre bekleyen spermler yorgun düşecektir ve yumurtalarınızı dölleyemeyecektir.spermlerin taze tutulması gerekir bu yüzden eşinizin ayda en az 5 günde bir boşalması gerekiyor tabi yumurtlama dönemlerinde farklı.o zaman bu miktar yeterli gelemeyecektir.
Drs3:C vitamini almak fazla dozda olmadığı sürece doğurganlığınızı arttırmada çok işe yarayacaktır.bu sizin servikal sıvınızın artmasını sağlar.şunu bilmelisiniz ki servikal sıvı spermin serviksten uterusa ulaşmasında etkilidir ve böylece yumurtanızla buluşturur.kalitesiz bir servikal sıvıda spermin çok uun süre hayatta kalma şansı yoktur.yanlız şunu un utmayın ço fazla C vitamininin de tam zıt etkisi vardır.çok fazla C vitamini de servikal sıvınızın kurumasına sebep olur ve gebe kalmanızı zorlaştırır.bu yüzden özellikla kışın yüksek dozda C vitamini almamaya dikkat edin.
Ders4:şunu unutmayın ki doğurganlıkla stres birbiriyle çok bağlantılıdır.Yapılan araştırmalarda gülme terapisi alan kişilerin doğurganlıklarının daha fazla olduğu ortaya çıkmış.bu yüzden kendinizi relaks etmek için uğraşmak yerine günde en az 15 dakika gülün.mesela komik bir film izleyin.
Ders5:herhangi bir balık değil ama çok fazla civa içeren balıklardan uzak durmak hamile kalmanızı sağlamaz ama eğer gebe kalmak istiyorsanız bu konuda bilgilenmelisiniz.çok fazla civa doğmamış bebeğinizin sinir sisitemini etkileyebilir.bunu unutmayın.mesela konserve beyaz tuna balığı en çok tüketilen balıklardandır ve yüksek miktarda toksik civa içerir ve çok az tüketilmesi gerekir.tabi bu balıktan tamamıyle vazgeçin anlamına gelmiyor çünkü biliyoruz ki balık d vitamini ve omega 3 içerir.
Ders6:bazı araştırmacılar kafeinin gebelik üzerinde olumsuz etkisi olduğunu hatta günde bir bardak kahvein 12 ayda gebelik şansını %50 düşüreceğini söylemiş,bazıları ise etkisini kabul etmemiş.bana kalırsa gebe kalmak istiyorsanız ve umduğunuz zamanda gebe kalamadıysanız kafeinden kaçınmalısınız.
Ders7:gebe kalmak için kullandığınız ilaçları çok fazla kullanmamaya dikkat edin.doktorunuzla konuşun ve kullanmayı bırakın yada yeni ilaçlar deneyin.ayrıca unutmayın ki kısırlık sadece kadını problemi değildir.kısırlık vakalarının %40 ı erkeklerden kaynaklanır.erkek kısırlığına ülser tedavisi,mide ve bağırsak problemleri idrar yolu enfeksiyonları neden olabilir.bu tedavilerin sperm üretimi ve sayısı üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

Ders6:bazı araştırmacılar kafeinin gebelik üzerinde olumsuz etkisi olduğunu hatta günde bir bardak kahvein 12 ayda gebelik şansını %50 düşüreceğini söylemiş,bazıları ise etkisini kabul etmemiş.bana kalırsa gebe kalmak istiyorsanız ve umduğunuz zamanda gebe kalamadıysanız kafeinden kaçınmalısınız.
ne diyor bu arkadaşlar yaaa :1shok: :1shok: :1shok: kafamçokkarıştı %50 miiii gerçekmi bu yaw :1shok:
of ooff ben her sabah 2 fincan cafe içmeden güne başlayamam, tamam zararlı olduğunu biliyordum ama bu kadar da değil :çok üzgünüm:

Ne diyorsunuz ben gebe kalmayı düşündüğümden beri siyah çay bile içmiyom yav, ne kahvesi ne sigarası...:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :CüvCüv:

evet canım maalesef öyle diyor bence sen 1 e indir ve bol sütlü iç.opt

bende çay çok tüketiirm yaa(demeki yan etksii. var.. birde ben spermelerin ne kadar beklerse o kadar fazla birikeceğini düşünüyordum demek yanlışmış.. teşkler arkadaşım..elleirne sağlık..

teşekkürler canım bizimle paylaştığın için. ben fazla kahve içmem ama hiç içmemek daha ii galiba. tabi cola falan da içmemek lazım galiba. onlarda da kafein var çünkü...

tesekkurler canim bilgiler için.ama ben çaydan vazgeçebilecegimi sanmiyorum.vitamine gelince acaba kendime c vitamini mi alsam eczaneden.malesef meyve tuketemiyorum ben.hiç aram yok kendileriyle.

evet canım maalesef öyle diyor bence sen 1 e indir ve bol sütlü iç.opt

canım yılların alışkanlığı olmuş bende sütte koyamıyorum malesef o zaman tadı midemi bulandırıyor kafamçokkarıştı

tesekkurler canim bilgiler için.ama ben çaydan vazgeçebilecegimi sanmiyorum.vitamine gelince acaba kendime c vitamini mi alsam eczaneden.malesef meyve tuketemiyorum ben.hiç aram yok kendileriyle.
bence mideni hapla doldurmak yerine doğal olanı seç.en çok kızılcıkta varmış C vitamini.hem çok sulu değil kuruyemiş gibi at ağzına opt

bence mideni hapla doldurmak yerine doğal olanı seç.en çok kızılcıkta varmış C vitamini.hem çok sulu değil kuruyemiş gibi at ağzına opt

canım iyi hoş demişsinde kızılcığın kan pıhılaştırma özelliği var... kan pıhtılaşması hamişlik için çok önemli dikkatli kullanmak gerek

canım iyi hoş demişsinde kızılcığın kan pıhılaştırma özelliği var... kan pıhtılaşması hamişlik için çok önemli dikkatli kullanmak gerek

hadi yaaaaa.....
diyen gittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.ben de bu pazar alayım diyodum vazgeçtim.peki ne yicez bu mevsimde?

Karpuz: Tam bir C vitamini deposudur. Ayrıca karotenoid (beta-karotenin de üyesi olduğu, bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve sarı pigmentler ki hastalıklara karşı etkili oldukları biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düşüktür.

Kayısı: Zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum, lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayısıda C vitamini bulunmaz, ancak iyi bir demir kaynağıdır.

Ispanak: İçinde sanıldığından daha az demir olduğu için işe yaramaz olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Ispanak, zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Aynı zamanda, C vitamini, folat, demir, potasyum ve kalsiyum içerir.

Tatlı patates: Bolca potasyum içerir. Ayrıca C vitamini, beta-karoten ve lif de içerikleri arasındadır.

Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve lif içerir.

Kırmızı dolmalık biber: Tam bir C vitamini kaynağı olan tatlı kırmızı biberde aynı zamanda beta-karoten ve lif de vardır.

evet canım bunları duymuştum ama karpuz ve kayısı dışındakileri nekadar sık tüketebilirsin ki.üstelik kayısıyı da sevmiyorum.:dilcikargüya eşim malatyalı)

canım kırmızı dolmalık biberi her gün salatalara ekleyerek tüketebilirsin kışa kadar bolca var kışında turunçgillerin tüketilmesini öneririrm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…