Betanın sonradan yükselmesi ve kesenin geç gözükmesi

deniss2991

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2022
2
1
Herkese merhaba ben hamile olduğumu adetimden 1-2 gün önceden öğrenmiştim. doktorum bana her şeyin iyi başladığını eğer sorunum yoksa 10 gün sonra gidip tekrar kan testi verip ultrasonla keseyi görebileceğimi söyledi. 11 gün sonra kan testine gittiğimde beta değerimin 1500ün altında kaldığını gördük. doktor iki türlü de yaptığı ultrasonda bir kese göremedi ve beni daha iyi bir hastaneye yönlendirdi. Gittiğim hastanede sol tüpümde bir kistik yapı gözlemlediler ve bana %90 dış gebelik yaşadığımı söyleyip yatışımı gerçekleştirdiler. Tam o sırada yapılan testte beta değerim bir anda 3 katına çıkmıştı aradan 2 gün geçtiğinde ise ortada hiç olmayan kese gözükmüştü adetime göre 6+1de.. kesenin ilk görülmesinden 5 gün sonra çekilen ultrasonda doktor kanamam olduğunu ikiz gebelik yaşadığımı ve sağlıksız olduğunu söyledi. 1 hafta sonra tekrar doktora gidiceğim. Sadece merak ediyorum böyle tutarsız bir gebelik başlangıcı yapıp sonrasında sağlıklı bir sürece dönüşen var mı?

En iyi cevap
Umarım benim için de sağlıklı bir gebelik olur. Çünkü kendim için ne hamileyim diyebiliyorum ne değilim diyebiliyorum.
İkiz gebelik olduğu için biraz farklı ilerliyor sanırım,içini rahat tut canım sonuçta dış gebelik geçiriyosun diye hastaneye yattığın zaman hcg bak nasıl yükselmiş🙂kanama birçok gebelikte başlarda oluyor sonra düzelen de çok progesteronla falan istersen bi genetik testi ver pıhtılaşma sorunu da aynı şeyleri yapabiliyor,oksapar kullanırsın düzelir zaten sebebi oysa
Canım benim kız kardeşimde de benzer şeyler oldu 4-5 aylık hamile şuan riskler devam ediyor ama çok şükür bebek saglıklı hep yatarak gecırıyor tabi bu süreçleri,ilk hamileliğide öyleydi zorlu kanamalı bir gebelik süreci yaşadı ama yeğenim sağsaglim doğdu.

Canım benim kız kardeşimde de benzer şeyler oldu 4-5 aylık hamile şuan riskler devam ediyor ama çok şükür bebek saglıklı hep yatarak gecırıyor tabi bu süreçleri,ilk hamileliğide öyleydi zorlu kanamalı bir gebelik süreci yaşadı ama yeğenim sağsaglim doğdu.
Umarım benim için de sağlıklı bir gebelik olur. Çünkü kendim için ne hamileyim diyebiliyorum ne değilim diyebiliyorum.

İkiz gebelik olduğu için biraz farklı ilerliyor sanırım,içini rahat tut canım sonuçta dış gebelik geçiriyosun diye hastaneye yattığın zaman hcg bak nasıl yükselmiş🙂kanama birçok gebelikte başlarda oluyor sonra düzelen de çok progesteronla falan istersen bi genetik testi ver pıhtılaşma sorunu da aynı şeyleri yapabiliyor,oksapar kullanırsın düzelir zaten sebebi oysa

En iyi cevap
X