Gebeliğe Hazırlık Beta testi düşük çıktı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

busraaydos

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
12
5
24
Arkadaşlar merhaba görür müsünüz bilmiyorum lütfen deneyimi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Ben 3-4 gün önce devlet hastanesine gittim beta 389 pozitif çıktı ondan sonra kanamam çoğaldı ve kramplı ağrılarım çoğaldı. Bugün özele gittim 333 değer çıktı. Şu an düşük mü yapıyorum?

Doktor alttan baktı çok yeni olduğu için kese falan yok sadece rahim duvarın kalınlaşmış demişti. Bugün tekrardan doktora gitsem bir şey elde eder miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Bir anda düşse beta daha fazla düşüyor nerdeyse yarı degerden daha fazla, bende öyle olmuştu .Hiç canınızı sıkmayın 2 gün sonra gibi aile hekimine tekrar baktirabilirisiniz ,kaç haftalık bu arada bende gebelik belirtisi hissediyorum hkendimde

Bu arada yerleşme kanaması olabilir.
Ben neredeyse 10 gün yerleşme kanaması gördüm. 3 gün beyaz 1 gün kahverengi lekelenme şeklinde oldu. Son 5 gündür adet gibi görünen kanama görüyorum. Ve aşırı ağrılı. Progestan kullanıyorum 3 gündür fitil şekilinde. Yerleşme kanaması da bu kadar uzun sürer mi herkes farklı mı yaşar gebelik sürecini bilmiyorum açıkçası. Eğer buna benzer bir şey yaşayan varsa öğrensem biraz içim rahatlayacak…

Böyle uzun kanama hep risklidir,progestanla 3 4 günde geçmesi lazım bildiğim.Ama siz strese girmeyin yanlış biliyor ve farklı deneyimlediğim için olabilir

Böyle uzun kanama hep risklidir,progestanla 3 4 günde geçmesi lazım bildiğim.Ama siz strese girmeyin yanlış biliyor ve farklı deneyimlediğim için olabilir
gebeliği öğrendiğim zamandan beri kanama görüyorum sevinemedim bile olumlu olumsuz kabullendim sayılır. tabii üzülüyorum çok o ayrı. benim kanamam geçmedi sadece ağrılarım hafifledi. Bugün pozitif çıktı yani ondan bir umutlandım azıcık.

Şuan kaç haftalık gebesiniz

Hmm benim ilk gebelikte 5bin çıkmıştı beta 5 6 haftalık gözüküyordu o zamanlar.Demek 3 hafta o civarı
Benimkisi çok çok yeni daha hiçbir şey oluşmadı dediğim gibi 398 çıktı 4 gün önce bugünde 333 çıktı. Düştü yani. Bazı konulara baktım düşüp tekrar yükselebiliyormuş. Eğer bebek oluşurken sağlıklıysa bir şekilde tutuluyormuş zaten. Herkes için hayırlısı olsun.

Bu kadar yoğun yerleşme kanaması olmaz ne yazık ki. Normalde kalp atışı veya kese görünmeden Protestana baslatmamasi lazım. Bana kimyasal gebelik gibi geldi. Değeriniz çok yukselmeden inmiş. Hakkınızda hayırlısı olsun

Rabbim sağlık versin inşallah

Tabii bende yerleşme kanaması gibi görmüyorum artık. Bazı gebelikte kanamalar kramplar oluyormuş, bir kaç ay kanama gören ağrı çeken ve bebeğini kucağına alanlar var.. fakat benim belirtiler düşük yapanlarla aynı gözüküyor. Umarım bebek sağlıklı olur ve tutunur. Bekleyip göreceğim.
Progestan için söylediğiniz şeyleri bilmiyordum. Doktor almamı söylemişti eğer gebelik varsa hemen al kullan demişti bende öğrendiğim anda aldım.

merhaba son durumunuz nedir acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…