Beta hgc iki kat artmıyor!!!

Tuan84

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
18
44
40
Lütfen herkes dikkatlice okusun!
Arkadaşlar şuan da 7 haftalık hamileyim.
İlk hamile olduğumu reglimden beş gün önce yerleşme kanaması ile öğrendim ve kan testi yaptırdım beta hgc 93 çıktı üç gün sonra tekrar test yapıp doktora gittim 832 çok iyi yükselmiş dedi Dr bir hafta sonra testi tekrar edelim dedi, bir hafta sonra gittiğim de beta hgc 2830 olmuştu Dr Bi aksilik olduğunu iki kat artmadığı için dış gebelik yada sağlıksız gebelik olabileceğini söyledi, emin olmak için iki gün sonra tekrar çağırdı ve beta hcg 3020 olmuştu, dedi düşük yapacaksın artık bu düzelmez, bir hafta kendiliğinden düşmesini bekleyelim düşmez ise gel müdahale edelim ve eşimin de benim de moral bozukluğu ile çıktık iki gün sonra tekrar test yaptığımda düşmeye başlamış 2800 Dü hgc, dedim artık ümit yok folik asit ilacımı bıraktım ne su içtim ne yemek yedim, bir an önce düşsün diye bitkisel şeyler yaptım vs. İki gün sonra başka bir doktora randevu aldım bursa da çok iyi tanınmış bir dr ve hgc testi tekrar yaptım sağlık ocağında 2800 dem 3000 e çıkmış değer, aile hekimi de düşük yapıyorsun dedi, ve ertesi gün doktora gittim derdimi anlattım, transvajinal ultrason ile baktı ve dedi ki bebek gayet sağlıklı kalp atışlarını dinletti inanamadım bu bi mucize olmalıydı, dedim düşük yapıyorsun dediler beta hcg iki kat artmıyor, kalp atışını duyduktan sonra hiç bir önemi yok dedi, yani bende burdan şu dersi çıkardım, tıpta her zaman iki kere iki dört etmiyor, Allah ol derse oluyor, diğer doktor öyle dedi diye kendime eziyet ettim yemedim içmedim bebek düşsün diye bir sürü şey yaptım, ümidinizi asla kaybetmeyin, asla emin olmadan yanlış şeyler yapmayın, umarım benimle aynı durumu yaşayanlara bir ümit ışığı olurum ve yanlış şeyler yapmalarına engel olurum, sırf bu yüzden üye oldum buraya, bilgi paylaşınca güzeldir, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum

Rabbim kucağınıza almayı da nasip etsin inşAllah okurken ilk başta üzüldüm sonra sanki benim bebeğim olmuş gibi nasıl heyecanlandım ya bana da dua eder misiniz hamilesiniz ya tedavi görüyorum şu an

Rabbim kucağınıza almayı da nasip etsin inşAllah okurken ilk başta üzüldüm sonra sanki benim bebeğim olmuş gibi nasıl heyecanlandım ya bana da dua eder misiniz hamilesiniz ya tedavi görüyorum şu an
Ne güzel..ben de benzer bi durum yasiyorum ama hic umudum yok..asilama olmustum..adetime 4 gun kala 3.5 hcg ile ogrendim 2 gun aralikla 13.80 4 gun sonra 52 ...2 gun sonra 152 ve 4 gun sonra 486 ve 2 gun sonra 660 ve 2 gun sonra 1191 ve ven 486 dan 660 artisini gorunce tmm bitti dedim doktor bi daha baktirdi sonraki artisa fena degil dedi...6 gun sonra 2288..bence degerler sıkıntılı saglikli oldugunu dusunmuyorum ama o icimizdeki umut hep acaba mi dedirtiyor..ptesi kese gorunecek gorecegimi de sanmiyorum ya kurtaj yada dis gebelik icin metotraksat iledusurur tahminim..

Bazen değer güzel olmasa bebek sağlıklı olabiliyor muş daha bu sabah birisinin konusunu okudum doktor demiş düşük yaparsın 1 haftaya kadın da düşsün diye neler yapmış ama düşmemiş başka doktora gitmiş sanırım doktor kalp atışını dinletmiş demiş ki değerin çok olması değil bebeğin sağlıklı olması önemli demiş inş sizin bebiş de sağlıklıdır annesine sımsıkı tutunur

Insallah canimbenim..yarin doktoruma gidicem ama hayirlisi olsum artik diyorum sagliksizsa da gitsin elimden duadan baska bisey gelmiyor..senin tedavin nasil gidiyor ne kullaniyorsun insallah cok yakin bi zamanda buradan bagirarak yazarsin emeklerinin karsiligini alirsin dualarim sizinle

Amin inş güzel sonuçlar alırsın sağlıksız bebekse eğer Rabbim en kısa zamanda en hayırlısını en sağlıklısını nasp etsin sana ben şu an çatlatma iğnesi kullanıyorum 2 kere kullandım bu ay da olmazsa rahim filmi çekilecek

Merhabalar dilerim ki bebeğinizi sağlıkla kucaklayın ve sağlıklı ve hayırlı bir ömrü olsun. Benim daha önce bebeğim doğdu vefat etti. Daha sonra iki düşüğüm oldu ve şimdide hamileyim fakat beta hcg değerim biraz yavaş artıyor sanki ve çok endişeliyim. İlk değer 248 2 gün sonra 555 3,5 gün sonra 1640 2 gün sonra 2690 ve yine 2 gün sonra 3940 olmuş. Yazdıklarınız biraz umut oldu ama yine de çok endişeliyim. 1640 taki değerde kese görüldü ama küçük olduğunu söylediler. Çok korkuyorum beta hcg yavaş artması ve benim kese de göründü boş gebelik mi acaba diye korkuyorum.

Son durumunuz nedir ben metotraksat ignesi oldum dış gebeydim hangi asamadasiniz

Bende şuan tam bu durumu yaşıyorum ilk değerim 495
2gün sonra 920
4gunsonra 1905
2gun sonrası 2750
Kese göründü ama moralim çok bozuk sağlıksız gebelik olabilir dendi %50 civari artış var bu yazınız bana umut oldu gelişmelerden haberdar edin benide olur mu

Canım bende %50 civarı artışla ilerliyor inşallah mucizen seninledir

Son durumun nedir canim merak ettim

B Hcg değeri belli değere kadar yükseldi sonra plato çizdi.. Dış gebelikten şüphelendi doktorum.! Sonunda kürtaj yapıldı. İnşallah sizin öyle olmaz
Cok gecmis olsun rabbim yardimcin oksun kendini uzme strese sokma kurtaj ne zaman dum bilmiyorum ama insallah kurtajdan sonra beta yukselmez takibini aksatma canim

Cok gecmis olsun rabbim yardimcin oksun kendini uzme strese sokma kurtaj ne zaman dum bilmiyorum ama insallah kurtajdan sonra beta yukselmez takibini aksatma canim
Çok teşekkür ederim 10 gün kadar oldu halen beta takibi yapılıyor inşaallah sıfırlanır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…