Beta hcg yüksekliği

sibel343434

Guru
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013
40
20
28
Merhabalar 5+1 deyim beta değerim 8 gün önce 1155 çıkmıştı bugün 24 bin 631 olduğunu gördüm normal bir durum mu endişelenmeli miyim bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Merhabalar 5+1 deyim beta değerim 8 gün önce 1155 çıkmıştı bugün 24 bin 631 olduğunu gördüm normal bir durum mu endişelenmeli miyim bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Doktora gitmediniz mi ? Beta değerinin amacı 2 günde bir baktırarak düzenli artış var mı ona emin olmak. Böyle 8 gün sonra tekrar baktırıp düzenli mi demek olmaz ki. Zaten 5+1 ise kese görünmüştür. Sonra kalp atışı vs duyulur. Yani bu haftalarda zaten beta takibi yapılmaz ki

evet bende öyle duymuştum takip edilmesi gerekmiş ama benim doktorum istemedi benden tekrar beta 1 kez baktı sadece 2. yide ben sağlık ocağında yaptırdım bu yüzden pazartesiden itibaren doktorumu değiştiriyorum zaten

Takip edilmesi gerek ama keseyi görmeden ya da kalp atışını görmeden takip edilmesi gerek canım. Senin durumunda takibe gerek yok ki doktorun hatalı bi işlemi yok. Mesela ben önceki gebeliğimde hamile olduğumu anladım ve erken gebelik yaptım sonuç gecikince. Pozitif çıktı. Bir hafta sonra direkt doktora gittim keseyi gördüm sonraki hafta kalp atışını duydum. Yani hiç kanda baktirmadim.

Peki doktor sizde keseyi gördü mü? Bebeği gördü mü ne bileyim hiç bakmadı mi ultrasonda

Eğer ilk betanız 150 200lü değerlerde çıksaydı ozaman 2 güne bir isterdi doktor. Ama 1000 üstü çıktığı için gerek yok baktırmanıza

Keseyi gördü ama bebeği görmedi daha sonra sağlık ocağına gönderdi kan testi için sanırım hastanede olmuyormuş sağlık ocağındaki aile hekimimde hepsini isteyelim dedi o yüzden tekrar hcg ye bakılmış oldu yani

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum içinizi ferah tutun. Daha bebeğin görünmesi için erken. Önce bebek görünecek sonra kalp atışları işler biraz uzun yani akışına bırakın

Arkadaşlar benim de sat 2 Temmuz bat ise 29 Temmuz idi pazartesi yani 904 ile hamile olduğumu öğrendim fakat hala keseyi göremedim 0.35cm lik bir görüntüden şüphelendi haftaya çarşambaya tekrar çağırdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…