Beta hcg olcumu

Eslem1234

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2022
230
242
35
Kizlar merhaba ben carsamba gunu devlet hastanesinde beta hcg olcumu yaptirdim 62 cikti. Cuma gunu ozele gittim 185 cikti. 2 gunde bir baktirmam gerekiyor fakat anca is cikisi gidebiliyorum. Doktora randevu alamiyorum o saatte dolayisiyla. Devlet hastanesi doktor sevki olmadan 2.kez olcum yapmiyor.ozel hastanede ucret 350tl. Boyle giderse tum maasi oraya birakicam. Acaba cok midem bulaniyor falan gibi bir bahaneyle acile gitsem bakarlar mi tekrardan ne soylemem napmam lazim bilgisi olan var mi bu konuda?

Ücret çok yüksekmiş bir kan testi için.

Hastayım derseniz belki bakarlar ama sistemde 2 günde 1 gittiğiniz için uyarı çıkar mı bilemedim

Kan tahlilinizi de aynı yerdr aynı saatte verseniz daha iyi olur tabii ama gerçekten ücretler yüksekmiş kontrole gitmede de mi sıkıntı yaşayacaksınız izin durumunuz yok mu hiç

2 günde bir neden baktırmanız gerekiyor? Düşük riski mi var? Acile gittiğinizde mide bulantısını normal karşılarlar da kanamam var vs derseniz belki bakarlar.

Kan tahlilinizi de aynı yerdr aynı saatte verseniz daha iyi olur tabii ama gerçekten ücretler yüksekmiş kontrole gitmede de mi sıkıntı yaşayacaksınız izin durumunuz yok mu hiç
Cok zor izin alabiliyorum derslerim var ogretmenim. Gebelik ilerlerse mecbur alicam izin tabi ama simdiden izin haklarimi tuketmek istemiyorum cunku hemen suratlari degisiyor maalesef

2 günde bir neden baktırmanız gerekiyor? Düşük riski mi var? Acile gittiğinizde mide bulantısını normal karşılarlar da kanamam var vs derseniz belki bakarlar.
Daha once bos gebelik yasadim. Beta yukselince gidicem doktora cunku daha once de gittigimde dusuktu ve hicbisey gorememisti

Daha once bos gebelik yasadim. Beta yukselince gidicem doktora cunku daha once de gittigimde dusuktu ve hicbisey gorememisti
İlk günler böyledir. En iyisi beklemeniz. Keseyi görme zamanında gidince anlarsınız durumu, o zaman tek tahlil yaptırırsınız. Henüz sanırım adet günü bir iki gün geçti. Şöyle bir 10 gün bekleyin biliyorum zor ama

Hayir maalesef 17gun gecti ama duzensiz adetlerim. Gecen ay 40.gunde olmustum.bu ayda adet gunu yumurtladigimi dusunuyorum.

Canim ben sadece 2 kez kan verdim artisa 1 kez bakilmis oldu yani sonrasinda doktor bidaha vermene gerek yok deyip bi tarih verdi keseyi gormek icin

Canim ben sadece 2 kez kan verdim artisa 1 kez bakilmis oldu yani sonrasinda doktor bidaha vermene gerek yok deyip bi tarih verdi keseyi gormek icin
Anladim canim benim daha onceden riskli bir durum oldugu icin doktor o sekilde soylemisti ama bende belki birkac gun sonra son kez verip oyle giderim doktora

Hayir maalesef 17gun gecti ama duzensiz adetlerim. Gecen ay 40.gunde olmustum.bu ayda adet gunu yumurtladigimi dusunuyorum.
Bhcg ye göre henüz yeni bir gebelik olduğu belli. Yani düzensiz olduğu için geç yumurtlama olmuştur. Sürekli kan verilmez zaten. Önceden düşük yaşanmış olsa bile kese gözükene kadar sürekli 2 günde bir kan verilmesi saçma olmaz mı? İlki öyle diye bu da düşük olacak anlamına gelmiyor. Ayrıca şu aşamada yapılabilecek birşey de yok. Hcg düşüşü olursa kendiliğinden düşer. En fazla düşük önleyici ilaç kullanırsın dr uygun görürse. Bunda da aynı sıkıntıyı yaşarsan bir dahakine tahlil yaptırıp ne sorun var diye baktırırsın. Ona göre önlem alırsınız. Dünyanın hiçbir yerinde bebek gözükene kadar 2 günde bir hcg artışına bakılmıyor. Zaten iki kere baktırmışsın. Artışda var. Kanama olmadığı sürece zamana bırakmalısın.

Aile sağlığı merkezinizi çalıştığınız okulun yanında bir yer ile değiştirip tenefüs veya öğle aralarında orda ölçüm yaptırma şansınız olmaz mı?

Devlet te acilden giriş yap kan tahlili yaptıracam diyince hemen yapıyorlar 2 saate çıkıyor sonuç boşuna okadar para vermene gerek yok

Boş gebelikte hcg artar yine ama siz kimyasal gebelik mi yaşadınız ilkinde yoksa? Zaten gittiğinizde göremezse o zaman yaptırırsınız. Siz bilirsiniz tabi. Umarım sağlıklı bir gebelik olur.

Boş gebelikte hcg artar yine ama siz kimyasal gebelik mi yaşadınız ilkinde yoksa? Zaten gittiğinizde göremezse o zaman yaptırırsınız. Siz bilirsiniz tabi. Umarım sağlıklı bir gebelik olur.
Yok bos gebelik yasadim. Hcg artisi yavasliyor bir sure sonra ya da duzensizlesiyor genelde. Her 2 gunde 1 vermeyi dusunmuyorum zaten doktorum daha once 3-4 kez verebilirsin demisti. Ben de daha fazla vermeyi dusunmuyorum artik

Maalesef en yakin saglik ocagi bile uzak kaliyor ama daha fazla yaptirmicam zaten bugun devlette yaptirabildim 552 cikti persembe gunu doktora gitmeyi dusunuyorum

Maalesef en yakin saglik ocagi bile uzak kaliyor ama daha fazla yaptirmicam zaten bugun devlette yaptirabildim 552 cikti persembe gunu doktora gitmeyi dusunuyorum
İyi yükselmiş İnşaAllah hayırlısı our bencede öyle yapın dahada kan vermek yıpratıcı olur

Evet bende fiyati duyunca sok olmustum. Devlette cok zor gibi geliyor ama kafam karisti bilemiyorum napacagimi
Ben 80 tl ye veriyorum ve 15 gün içinde bir kere muayane ücreti ödüyorsun neden sizden fazla almışlar bir sonraki gittiğinde sadece kan parası alırlar oda bütün özellerde 80 tl bir gariplik var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…