Gebeliğe Hazırlık Beta HCG normal artmıyor

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

arasokak_23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
3
0
32
Merhaba, ilk defa buraya yazıyorum.
Çok düzenli adet döngüm bulunuyor. Son adetimi 30 Temmuz tarihinde oldum. 23 Ağustos tekrar olmam gerekiyordu ancak olmayınca 24 Ağustosta hamilelik testi yaptım. Çift çizgi görünce kan tahlili yaptırdım.
Beta Hcg 24 Ağustos: 123 (x hastanesinde)
Sonrasında doktora kontrole gidince
26 Ağustosta: 184 (y hastanesinde)
Doktor düşük dedi ve bugün tekrar tahlil yaptırdım
28 Ağustos: 254 (y hastanesinde)
Doktor kesinlikle sağlıksız gebelik dedi.
Bu şekilde durumla karşılaşıp sağlıklı gebelik yaşayan var mı?

30 Ağustos tarihinde (z hastanesinde) : 263 çıktı.
Daha önce başına gelen oldu mu bu şekilde?
merhaba son durumunuz ne oldu ?
benimde başımdan geçenn şu
benim adetim 26 ağustos olmam lazımdı o gün kahve akıntı oldu ilk oğlumdada olmuştu şüphelendim test yaptım pozitif çıktı kan verdim 27 sinde 15.30 çıktı dün aşırı kanamaya döndü pıhtılı hemen yakınımızdaki hastaneye dr a gittim baktı gebelik var ama bazen ilk başlarda kimyasal olup gidebiliyo dedi cuma günü kontrole çağırdı ertesi gün tekrar kan verdim 29 u 30.50 kanamam daha azaldı o zaman ben ne yaşıyorum bilmiyorum kimyasal gebelik olsa değer düşmezmiydi ? dış gebelik vs olmasından korkuyorum açıkçası
son adet tarihim 30 temmuz
27 ağustos 15
29 ağustos 30
31 ağustos 66
2 eylül 121
4 eylül bugün 218

Merhaba sağlıklı bir takip için hep aynı hastanede benzer saatlerde vermeniz gerekir her cihaz aynı ölçmüyor

Merhaba sağlıklı bir takip için hep aynı hastanede benzer saatlerde vermeniz gerekir her cihaz aynı ölçmüyor
Benimkidi şjyle oldu
30 ağus 85.14
3 eylül 216
5 eylül 324 dr um cumartesi de bakarız alttan muayene ederiz ama büyük ihtimalle dış gebelik artış düşük dedi kürtaj yaparız cumartesi dedi sizce kürtaj için çok erken değil mi

Benimkidi şjyle oldu
30 ağus 85.14
3 eylül 216
5 eylül 324 dr um cumartesi de bakarız alttan muayene ederiz ama büyük ihtimalle dış gebelik artış düşük dedi kürtaj yaparız cumartesi dedi sizce kürtaj için çok erken değil mi
Bence beklemelisiniz zaten bu değerlerde kese görünmez

Bence beklemelisiniz zaten bu değerlerde kese görünmez
Şimdi şöyle söyleyim dr bana direkt cumartesi kürkaj dedi. Bu beni çok korkuttu. Yani dış gebelikse bile diyelim ki 10 gün bekledim bir zarar verir mi ki çok tadirgin etti beni. Bir başka dr a daha çıkmayı düşünüyorum

Benim değerim 154 tu
Daha sonra 450 2 güm sonra 4070 oldu kese yoktu 1 hafta bekleyelim dedi doktor 4 veya 3 haftalik olabilir dedi gittim sona gördük çok şükür hata bu hafta kalp atışını dinledik ne görelim iki tane kalp atışı tek kesede Rabbım hamd olsun 4 yasind bi kızım var bakalım hayirlisi

İyi bir doktora görünün isterim bnm doktoruma dünyanın her yerinden geliyorlar inşallah sizinde sağlıklı bebisiniz olur

Merhabalar
Benim Sat 30 Ağustos 24 Temmuz da pozitif test gördüm ancak doktora 6 eylülde gidebildim ve beta hcg 270 değeri çıktı. Bu arada 5 eylülde kahverengi lekelenme başladı. 10 eylülde beta 306 çıktı doktor pregesteron verdi ve bugün 12 eylülde beta 506 çıktı. Doktor artış normal dedi hapı günde ikiye çıkardı ve iki gün sonra yeniden test istedi bu arada kanamam regl gibi çoğaldı iki gündür. Sizce durum nedir benim umudum yok ama doktor bazen düzelebiliyor değerler dedi. Bekliyorum şimdilik. Fikri olan varsa paylaşabilir mi yeniden umutlanıp üzülmek istemiyorum aslında herşeye razıyım sanki kabullendim ilk gebelik kaybından sonra ama yine de sormak istedim sizlere de şimdiden teşekkürler

X