Beta -Hcg Değerim

xeynox

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2010
157
1
Merhaba,
Polikistik overim var.Son adet tarihim 22 Nisan. Dün kan testi yaptırmıştım Mayıs'ta.Sonuç :
Beta-hCG : 8.91
sağlık ocağında yaptırmıştım.Doktora gitmedim.Gebelik var mı sizce? Varsa da çok mu düşük? Buradaki sayfaları okudum herkesin ki binli rakamlarda,benimki çok düşük geldi.
Tecrübesi,bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim.

gebelik var ama ilerleyip ilerlemediğine bakman lazım arkadaşım. iki gün sonra yaklaşık 2 kat artması lazım. beta hcg takibi yapmalısın...

gebelik var ama ilerleyip ilerlemediğine bakman lazım arkadaşım. iki gün sonra yaklaşık 2 kat artması lazım. beta hcg takibi yapmalısın...

Teşekkür ederim.Sitedeki konuyla ilgili yazılanları okuyunca emin olamadım.Herkesin kan değerleri binli rakamlarda.

Merhaba,
Polikistik overim var.Son adet tarihim 22 Nisan. Dün kan testi yaptırmıştım Mayıs'ta.Sonuç :
sağlık ocağında yaptırmıştım.Doktora gitmedim.Gebelik var mı sizce? Varsa da çok mu düşük? Buradaki sayfaları okudum herkesin ki binli rakamlarda,benimki çok düşük geldi.

cnm hamişsin ama snrm çok yenisin 5 ün üzrnde hamile deniliyo çünkü o değer rabbim izin verirse yükseliyo..
dinlen bol bol bebeğin sıkı sıkı tutunsn...değerlerini takip edeceksin 2 gn sna tekrar yaptır..

Merhaba,

Bende ilk gebeliğimde adetten 3 gün önce
falan kan testi yaptırmıştım 8.80 çıkmıştı
4 gün sonra tekrarladı doktorum 49.50 oldu
yükselmişti canım umarım seninde yükselir

cnm hamişsin ama snrm çok yenisin 5 ün üzrnde hamile deniliyo çünkü o değer rabbim izin verirse yükseliyo..
dinlen bol bol bebeğin sıkı sıkı tutunsn...değerlerini takip edeceksin 2 gn sna tekrar yaptır..

Bende ilk gebeliğimde adetten 3 gün önce
falan kan testi yaptırmıştım 8.80 çıkmıştı
4 gün sonra tekrarladı doktorum 49.50 oldu
yükselmişti canım umarım seninde yükselir

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.Umarım öyledir.Buradaki kan değerleri o kadar yüksek ki panik olmaya başlıyordum.

Sabah kan testi yaptırdım.İlk sonucum ve bugünkü şöyle :
23 Mayıs Beta Hcg : 8,9
26 Mayıs : 70.

Doktora gösterdim sonucu,gebelik olduğunu söyledi.Haftaya cumartesi keseyi görmeye gideceğim

Umarım herşey yolunda gider.

Doktora gösterdim sonucu,gebelik olduğunu söyledi.Haftaya cumartesi keseyi görmeye gideceğim

maşallah canım ne güzel artmış
değerin öyle Rabbim devamını getirsin
inşallahh

söylemşdm cnm bak kndni boşuna üzdün bebeğin sıkı sıkı tutnck merak etme strese sokma bebişinide :))
rabbim sağ salim kucğna almyı nasip etsn

söylemşdm cnm bak kndni boşuna üzdün bebeğin sıkı sıkı tutnck merak etme strese sokma bebişinide :))
rabbim sağ salim kucğna almyı nasip etsn

Çok teşekkür ederim.Umarım herşey yolunda gider.
Sıra pıtpıtları duyma stresine geldi :))

3. Kan değeri sonucumu aldım arkadaşlar.
Son adet tarihi : 22 Nisan (polikistik overim var,son zamanlarda 35-40 günde bir adet görüyordum.)

23 Mayıs'ta B-Hcg : 8,9
26 Mayıs'ta : 70,6 çıkmıştı.
31 Mayıs : 1044

Sonuç düşük mü sizce? Dr'a ancak Pazartesi gideceğim,aslında gitmeye de korkuyorum.

Son adet tarihi : 22 Nisan (polikistik overim var,son zamanlarda 35-40 günde bir adet görüyordum.)

Sonuç düşük mü sizce? Dr'a ancak Pazartesi gideceğim,aslında gitmeye de korkuyorum.

Düşük olur mu hiç tatlım maşallah ne kadar güzel
bir artış var p.tesi gidince keseyi ve belki bebişi görürsün
Rabbim yüzünü güldürsün tatlım :nazar:

Düşük olur mu hiç tatlım maşallah ne kadar güzel
bir artış var p.tesi gidince keseyi ve belki bebişi görürsün
Rabbim yüzünü güldürsün tatlım :nazar:

Çok teşekkür ederim.Daha önce de belirttiğim gibi hem yaşım ileri,hem de geçmişte acı tecrübelerim var.
Maalesef hamileliğin ilk dönemleri çok sancılı ve stresli oluyor.
Bundan bir öncekinde de boş gebelik oluşmuştu ve haftalarca bebeğin görünmesini beklemiştik.

Çok teşekkür ederim.Daha önce de belirttiğim gibi hem yaşım ileri,hem de geçmişte acı tecrübelerim var.
Maalesef hamileliğin ilk dönemleri çok sancılı ve stresli oluyor.
Bundan bir öncekinde de boş gebelik oluşmuştu ve haftalarca bebeğin görünmesini beklemiştik.

İyi olacak canım bu iyi bundan öncekiler
kötü oldu diye buda öyle olacak diye bişey yok ki
Rabbimin sana hediyesi işte bu acı günlerin için
kıymetini bil tatlım kendini üzme boşuna :nazar:

Hayırlı olsun. Rabbim sağlıklı sıhhatli kolaylıkla kucağına almak nasip etsin inşallah. Cümlemizle birlikte şu cuma günü dualarımız kabul eyle Yarabbim...

Mrba degerlerin gayet iyi gorunuyo zaten bu degerler bebekgin olusumuyla ilgili kucukse degerlerde kucuk cikiyo buykse degerlerde buyuk cikiyo yani gec dollenme erken dollenme olayi yani herkesinki harkli olabiliyo... Ben adetim 4gun gectikten sonra kanda beta hcg 2518 cikti 4 haftalik oldunu soledi dr. Karindan ultrasonla bakti ve gorduk mercimek tanesi kadar bugun tekrar kokntrolumuz var birazdan gidicez keseyi daha net gorcekmis ins. Hersey yolundadir her gittimde heycandan karnima agrilar giriyor allahim herkese sorunsuz hamilelik nasip et :-)

mrb arkadaslar benım beta hcg 29 mayısda 1286 31 mayısda 3205 sizce dış gebelik olabilirmi dr bekleyip görelim dedi ama ben çok korkuyorum...:18:

mrb arkadaslar benım beta hcg 29 mayısda 1286 31 mayısda 3205 sizce dış gebelik olabilirmi dr bekleyip görelim dedi ama ben çok korkuyorum...:18:

Doktorunun aklına gelmemiş mi canım
ultrasonla bakmak değer gelmiş 3ooo lere
keseyi bırak bebiş bile görünür sinir oluyorum böyle
doktorlara sen içini ferah tut canım değerin artıyo ne güzel
:26:

X