Beta hcg değerim 2 değil 4 kat artıyor ?

Buse01102016

Allah'ım korusun meleğimi
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
186
183
2 ay önce 1 düşüğüm oldu. Tekrar hamileyim ve tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korktuğum icin 2 günde 1 kan testi yaptırıyorum. İlk öğrendiğimde 185.5ti 2 gün sonra 866 birdahaki 2 gün sonrada 3228 çıktı. Yani 2 kat artması gereken değerim 4 kat artıyor. Bir yandan seviniyorum gelişimi oluyor diye bir yandanda bu kadar yükselmesi kötü bir anlam taşıyor mu diye korkuyorum. Sizin bir bilginiz var mi bu şekilde artışa?
Bu arada bugün tekrardan yaptırdım kan testi 1 saat sonra alcam sonucu?

Doktora gittigimde daha cok erken olduğu icin ultrasondan bakmadi daha bugun 5+3 teyim . Cuma randevum var ins keseyi gorucez o zaman çoğul gebelik varsa belli olur sanırım

Cnm kesen o degerlerde gözukur dır dusunuyorum sn muayne ol genede bence aklında soru işareti kalmaz Bn keseyi 5.haftada gormustum deger cogul gebelikte olabılr

Şimdi kan testi sonucumu aldim simdide 3960 olmus 2 kat bile yükselmemiş sorun olur mu acaba ya

Doktora gittim hcg 4 kat 4 kat fazla gelismis zaten 2 günde 2 katına çıkacak diye keseyi gorene kadar önemli 2500lerden sonra takibine gerek yok dedi kese düzgünse tabi. Vee keseme baktı ve ultrasonda direk görebildik kese gayet düzgün görünümlü gelişimi haftasına gore normal , 10 gun sonra gel kalp atışını duyariz dedi randevu verdi sadece kesede biraz kan pırtıları var ama o korkulcak bisey değil çoğu zaman olabilirmis ve vücut kendi onu temizliyormuş hafif kahverengimsi lekenme seklinde o atık kanı atabilir vücudun panik yapma hersey çok yolunda dedi coooooook mutluyum bu arada kesem 18 mm

Ay inanmıyorum ya kızlar benımde 1 yıl önce genetık nedenlerden dolayı gebelık kaybım oldu 4 aylıkken ve o zamandan beri hamıle kalamamıstım adetıme 4 gün kala beta 44 2 gün sonra 232 oldu ve ben cok arttı diye endıse ettım biran normal dediler doktorlar hemsıreyım bende ama hala korkuyorum sımdı buse senı okuyunca bıraz rahatladım

endişelenme önemli olan artmasıdır. 2 kat artması gerekiyor diye bilinsede en az %60 yada % 70 artmasi sağlıklı olduğuna işaret edermis benim 4 kat artarken bir sefer 2 kat bile artmamıştı endişe ettim doktora gittim ve gayet sağlıklıydı bebisimin kesesini gormustum 10 gun sonrada kalp atışını duydum yani içini ferah tut böyle 4 kat artiyorken bir anda gorebilirsin benim gibi 2 kat bile artmadığını bi belli bir sureden sonra zaten dikkate alınmıyor kese görünürse beta hcg onemli değil artk stes bebişin için en kötü şey allah bu sefer sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş.

Canım benım nasıl rahatladım ya anlatamam pıhtılasmamda var bakalım nasıl gecıcek bu stresler yarın gıdıcem bakalım görucekmi keseyı 2 gün önce 609 olmuştu sonucum bakalım

Beklemekte ayrı bir stres valla hayırlısıyla Bi görsemde içim bıraz rahatlasa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…