Beta degerim ve kalp atışı

mrl4113

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2024
64
6
27
11000 beta HCG m çıktı gittim ultrosonda kese var ama kalp atışı yok şuan erken dediler sat 10 Mayıs ona göre 5 haftalık hamileyim ama kalp atisim yok neden acaba çok mu erken normal mi beta her iki günde iki katı artiordu oysaki

Doktor da 1 hafta daha bekle dedi de beta niye 11 bin çıktı bu değerde duyulması lazm deil mi

11000 beta HCG m çıktı gittim ultrosonda kese var ama kalp atışı yok şuan erken dediler sat 10 Mayıs ona göre 5 haftalık hamileyim ama kalp atisim yok neden acaba çok mu erken normal mi beta her iki günde iki katı artiordu oysaki
Benim sat 22 nisandı ben daha geçen hafta kalp atışı duydum. Erken henüz

Beta ile ilgili deil mi o zmsn niye hep btaya bakiyorlsr
Beta sağlıklı ilerleyip ilerlemediğini gösteriyor bi yere kadar. En az %66 artması gerekiyor mesela 2 günde 1 sağlıklı olması için. Ama kalp atışı kesenin betaları ortalamadır genelde işte 3000 civarı kese görünür falan derler ama ortalama bi değerdir o. 5 haftalıkta henüz bebek oluşmuyor 6.haftada ufaktan yolk sacı görüp kalp atışını duyuyorsunuz

Beta ile ilgili deil mi o zmsn niye hep btaya bakiyorlsr
Bebek var mı yok mu diye, sağlıklı ilerliyor mu diye. Ben sadece iki kez verdim 323 de vermeyi bıraktım. Sürekli bakılmasının da çok anlamı yok. Kanda öğrendikten 1 hafta sonra kese görünür, keseden 1 hafta- 10 gün sonra da kalp atışı duyulur. bebeğin gelişimi önemli. 6-7 hafta arası kalp atışı duyulur.

Burda 6 hafta 3 gunluk

Eklentiler

• IMG_20240624_103411.jpg
    IMG_20240624_103411.jpg
    112,4 KB · Görüntüleme: 34
X