Bebek Beslenmesi beslenme çantalarına koyulacaklar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

selena

araştırmacı
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2007
304
3
45
arkadaşlar oğlum yarın okula başlıyor ve bu konuda acemiyiz ilk olduğu için ve şu beslenme çantasına neler konuluyo çok merak ediyorum .tecrübesi olanlar lütfen önerilerinizi bekliyorum .çocuğum sağlıklı beslensin istiyorum ve hergün neler koyabilirim yardım edin lütfen.

Merhaba,
Bugün gazetede bu konuda bir yazı okudum hemen yazıyorum umarım yardımcı olur.a.s.

Beslenme çantası; taze meyve,çocuk kilolu değilse beyaz, kilolu ise kepek ekmek,az yağlı beyaz peynir,domates,salatalık,biber,zeytin,evde hazırlanmış taze meyve suyu,süt,ayran,yoğurt,evde yapılmış reçel,bal ve üç dört bıçak uzu tereyağı seçeneklerinden hazırlanmalıdır.Yine çocuk kilolu değilse, evde yapılmış bir parça kurabiye ve kek de çantaya konulabilir. Kahvaltılıkların yanında, evde hazırlanmış haşlanmış tavuk,buğulama ya da ızgara balık,taze haşlanmış yumurta seçeneklerinden de yararlanmalıdır.(bunlar biraz kokabilir ya da bozulabilir tabi) Bunların yanında çocuklar; sucuk,salam,sosis,cipsler,kutu meyve suları,asitli içeceklerden uzak tutulmalıdır.Bu tür besinlerin kantinlerde satışı da yapılmamalıdır.

Prof. Dr. Bingür Sönmez

çok sağol canım oğlum okula başladı ve öğretmenide aynı şeyleri söyledi.bende kendime okadar dert etmiştimki bu konuyu ilk olunca.

merhaba beslenme çantanız varsa bu da demek oluyor ki evinizden pasta börek çörek kek eksik olmayacak bunlardan bi kaç parça ve yanında meyve suyu yada ayran koyabilirsin çok da fazla şeyler koyma çocuklar tenefüsde koşup oynamayı yemek yemeye tercih ediyorlar

X