Doğuma Hazırlık beşik mi yatak mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

erguldogan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
6
0
45
Merhaba arkadaşlar,
aranıza yeni katıldım, yazıları severek okuyorum,
5,5 aylık hamileyim ben de, ocak 9-13 arasında gelicek inşallah bebişimiz..
bu aralar ona mobilya bakıyoruz,
ama ilk yıl pek kullanılmadığını söyleyenler var,
sizler ne yaptınız,
http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=13960 bu linkteki gibi bir beşik mi alsak diye düşünüyoruz,
15 kg. olana kadar beşik olarak kullanılıyormuş, sonra da mama sandalyesi oluyormuş..
ne dersiniz?
dondolino marka yükselebilen otomatik beşik ..
fikirlerinizi bekliyorum.
sevgiler
Ergül

Merhaba hoşgeldin ergül,
ben park yatak düşünüyorum, mobilya olanlarda kenar çıtaların arasından kafasının geçebilm olasılığı var, onu engellemek için bir sürü ıvır zıvır kapatmak zorunda kalıyoruz o zmana.Bir de mobilyalarda çekmeceli olanlar iyi, herşeyi topluyor diye düşünülüyor ama ,bebekler biraz büyüdüğünde çekmeceleri açıp kapatmaya başlıyorlar, bu da parmaklarını kıstırmalarına sebep olabiliyor.
Ben o nedenle park yatak alacağım, kenarları file olduğundan ıvır zıvıra gerek olmayacak, yatak ve yorgan yeterli olacak, yastıkta kullanmayacağım zaten.3-4 yaşından sonra da oyun parkı olarak kullanırız, gözüm arkada kalmaz.

slm ergul,
ben besik almayi dusunuyorum hem onda yatma suresi daha uzun,ayrica artik besikler bozulunca genc odasi oluyor..e zaten benim evim de kucuk,fazla yerim yok.yeni dogan yataklarindan da almak istedim ama o da 3.aydan sonra ise yaramiyor...

bende ilk 3-5 ay sallanan beşiklerden düşünüyorum,sonrasında ya park yatak alıcam yada kızımın mobilya yatağı vardı geçen baktık yepyeni duruyor krem rengine boyatıp onu kullanabiliriz.bende karasızım yani .:1no2:zamana bırakıcam heralde o şartlarda ne gerekiyorsa onu yapıcam.
mobilya yatak düşünürsen şayet parmaklıları kafana takma şimdiki bebek setlerinde kenar korumaları oldukça kalın ve yüksek.

Son düzenleme:
bebek odası takımı alacakmısınız kızlar ben beşik almayı düşünmüyorum onun kullanım süresi az

ben bebek oda takımı düşünmüyorum çocuk zaten 4-5 yaşına kadar anlamıyor, park yatakla idare ederim sonrada çocuk odası alırız diye düşünüyorum ben

Açıkçası bbek odası takımı düşünmedim hiç, 4-5 yaşlarına geldiklerinde çocuklar kendi tarzlarını belirleyip isteklerini söylemeye başlıyorlar.
Oğlum oda takımını istemiyor, onun gardrobunu bebek için kullanacağım, yatağını misafirler için bir odaya atacağım, yeni bir oda takımı, çalışma masası, kitaplığı , gardrobu, yatağı olarak projelendirdim.İstediği renkte mdf aldım.Bu hafta onları yaptırıyorum. Yeni gelecek ufaklığımızda kendi kararlarını verinceye kadar, abisinin eşyalarını kullanacak, park yatak olunca yatak olayı da çözülmüş olacak.
Zaten en az 6 aylık oluncaya kadar bebeği başka bir odaya almayacağım, bizim odamızda yatacak.

Merhaba
Bende bir süredir yazıları takip etmeme ragmen bugün ilk kez gevezelik etmeye basladım buralarda. Bende 21. haftamdamdayım su sıra . Bizde hem portatifliği , hemde şirinliği nedeniyle ara-katı olan park yatak alırız diye düşünüyoruz . Besik yerine bununla başlasak sakıncası olurmu sizce ? Park yatagı kendi yatak odamıza koyacagız öncelikle. Daha sonra bebişin durumuna göre biraz büyüyünce İkea dan oda takımı yaparız sanırım .
Park yataklar için ne tip iç yatak düşündünüz ?
Bu arada cekmeceydi , kafalar araya sıkısırdı hiç düşünmemiştim . Mantıklı aslında .

Merhaba
Bende bir süredir yazıları takip etmeme ragmen bugün ilk kez gevezelik etmeye basladım buralarda. Bende 21. haftamdamdayım su sıra . Bizde hem portatifliği , hemde şirinliği nedeniyle ara-katı olan park yatak alırız diye düşünüyoruz . Besik yerine bununla başlasak sakıncası olurmu sizce ? Park yatagı kendi yatak odamıza koyacagız öncelikle. Daha sonra bebişin durumuna göre biraz büyüyünce İkea dan oda takımı yaparız sanırım .
Park yataklar için ne tip iç yatak düşündünüz ?
Bu arada cekmeceydi , kafalar araya sıkısırdı hiç düşünmemiştim . Mantıklı aslında .

Ben direk park yatakla başlayacağım, içine normal yataklar var, ister kalın ister ince yatak nasıl birşey istersen seçebiliyorsun.

arkadaşlar deneyimli bi anne olarak sizlere park yatak tavsiye ediyorum ben
ilk kızımda bebek odası takımı aldık cicili bicili bişeydi dayanamadık aldık ama beşiğini kullanamıyorum
çünkü bebek küçük olunca mecburen bebeği yanına alman gerekiyo mobilya her yere kolay taşınmıyor park yatak rahat sökülüyor ve istediğin zaman istediğin yere taşınabiliyor çok rahat hele eviniz ufaksa park yatak en ideali
ben bebek odasının sadece dolabını ve etajerini kullanıyorum beşiği hiç kullanmadım süs eşyası olarak odada duruyor
üstelik şu elektrikli kendinden sallanan beşikler var ya kesinlikle almayın uzmanlarda tavsiye etmiyor Allah korusun bozulma ihtimali var ve her an bebeğin yanında olamayabiliyorsunuz kesinlikle düşünmeyin derima.s.

arkadaşlar ben beşik aldım,ilk bebeğim hevesim kalmasın sonra,lila ve krem renginde,çekmeceli sallanan beşiklerden,4 yaşına kadar yatarmış,resmini çeker eklerim

hayirli olsun esraxe cim Allah gule gule kullanmak nasip etsin.
ben de bu ay an kucagini,yorgan takimini falan alacagim.
ondan sonraki ay da besik ve araba alacagim insallah...
daha cok sey almamiz gerek coooooooooooookkk...

hayırlı olsun:)
ben linktekini beşik olarak değerlendirme derim o ancak senin işin olduğu zamnalr kullanabileceğin ana kucağı gibi bişi,hem bebeğin bi kaç ay sonra rahatçana dönemeyecek orda ,bunun yerine mobilya düşünmüosan park yatak al derim ben:)

hayirli olsun esraxe cim Allah gule gule kullanmak nasip etsin.
ben de bu ay an kucagini,yorgan takimini falan alacagim.
ondan sonraki ay da besik ve araba alacagim insallah...
daha cok sey almamiz gerek coooooooooooookkk...

kanciceğim sağol arkadaşım Şeniz
al tabi yavaş yavaş başlamak lazım,sen daha dur,masraflar daha yeni başlıyor,canımıza okuyacak bu sıpalar:nazar:
ama olsun kuzularımıza değer:ecrin_bebek:

Evet bizde kararımızı verdik ve park yatagımıza kavustuk .Kraft aldık , pembişli gri li.Chicconunkiler hoştu ama bayagı fiyat farkı vardı, yaklasık 3 katı gibi , o yüzden bunda karar kıldık . İçinede anneannemiz İşbirin bebe yatagından alacak , böylece bu sorunu halletmiş olacagız .

bende havuc mobılyadan begendım bı oda takımı.bebekken zaten yatamıycagı ıcın genç odası tarzında. resmını ve lınkını ekleyemedım ama( www.havucmobilya.com ) adresınden ürünler bölümünden görebilirsiniz. benim beyendiğim sondan altıncı mobilya (tabıı dolap kpagındakı o susler olmayacak ve rengıde farklı) bebekkende kullanmak ıcın chıcco nun park yatgını beyendım.allah kısmet ederse onu alıcam.

ben beşik almadım.gereksiz diye düşünüyorum.bebek en fazla 4-5 aya kadar içinde uyuyabilir.dolaplı sallanan bi yatak aldık biz.hem beşik hem yatak ikisi bi arada.çok da şık bi şey.ilerde dolabi sökülüp 5 yaşından sonra da yatak olarak kullanılabiliyo.tavsiye ederim.