Bermuda Seytan Ucgeni

E

EU3

Ziyaretçi
evet hanimlar bermuda seytan ucgeni hakkindaki dusunceleriniz nelerdir??

Elinize bir harita alıp bakınca üçgen şeklinde görülen bu bölgede, bu zamana kadar açıklanamayan birçok esrarengiz olay gerçekleşmiştir. Kaybolan gemi, uçak ve insanların sayısı tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle uzun bir dönem lanetli yer veya şeytanın üçgeni gibi isimlerle anılmıştır, hatta günümüzde de bu isimleri zaman zaman kullanmaktayız.

Bermuda üçgeni, Atlantik okyanusunun 500.000 mil karelik bir alanını kaplayan, Amerika’nın Atlantik okyanusuna açılan güneydoğu sahillerinde yer alan, kuşbakışı bakıldığında ise Miami, Bermuda ve Puerto Rico sınırları içerisinde kalan üçgen şeklinde bir alandır. Okyanusun bu kısmında yüzlerce gemi ve uçak enkazı bulunur. Son 100 sene içerisinde batan gemi, düşen uçak ve kaybolan insan sayısı 1000′lerle ifade ediliyor.(alintidir)

evet sizler ne dusunuyorsunuz???

losttakilerin oraya düştüğünü düşünüyorum:)
cok ilginç geliyor bana ya sanki zamanın dışında başka alemlere geçeceğin bir yer
Bermuda Şeytan Üçgeni sadece gemileri ve uçakları yutmakla da kalmıyor. Bu bölgede tuhaf oluşumlar da söz konusu. "Beyaz bir su" uçakların ilginç bir şekilde zaman kazanmasına veya kaybetmesine yol açmakta. Denizin üzerinde büyük lekeler halinde ortaya çıkan beyaz su, yoğun miktarda kükürt ve az miktarda metal de içermekte. Uzmanlar bunların deniz diplerindeki yarıklardan sızdığını düşünüyorlar. Akla gelen diğer bir olasılık da volkanik etkinlik.

Şeytan üçgeninde kaybolarak en fazla ünlenen olay "Flight 19" idi. Oysa aynı zamanda çok sayıda uçak kaybolmuştu. Bunlar ikinci dünya savaşında Amerikan donanmasına ait bombardıman uçaklarıydı. Grumman IBM Florida Avenger tipindeki beş uçak, 5 Aralık 1945 tarihinde saat 14.00 civarında Florida'daki Fort Lauderdale donanma üssünden ayrıldıktan sonra pilotlar uçuş koşullarının gayet iyi olduğunu bildirmişlerdi.

Fakat sonra Bermuda Şeytan Üçgeni'nde birden bire yok oldular. Flight 19 uçağından son haber alındığında büyük bir deniz uçağı arama çalışmaları için yola çıkmıştı ve beş bombardıman uçağının tahmini yerine varıldığında alınan bir sinyal bir müddet sonra aniden yok oldu. Aynı gün birkaç saat içinde altı uçağın kaybolmasından sonra tarihin en büyük arama çalışmaları başladı. Fakat uçaklara ait tek bir parça bile bulunamadı.

evet bende oyle dusunuyorum:):)hemen lost aklima geldi.
fransiz ucaigi dustu ya:KK43:ve kimse bulunamadi atlantik okyanusuna dustu.

ben son araştırmalara göre bunların doğalgazdan kaynaklandığını duymuştum okyanusun yüzeyinden doğalgaz çıkarkarken sıcaksu akımıyla karışınca ve bu karışım suyun yüzüne çıkınca suyun kaldırma kuvvetini yokedip oradan geçen ne varsa suyun dibine çekiyomuş ani olarak
bende açıkçası bilimsel bi açıklaması olur diye beklerim hep böyle olayları duyunca, lostta çok gizemli başlamıştı ama olaylara mantıklı bi açıklama getirmeye başladılar yavaş yavaş

X