Berbat bir yildonumu

Benim gördüğüm, adam size pırlanta elmas takı alıp bütün engelleri aşıp Paris'e götürse ona da burun kıvırırdınız. Yapa yapa bir hafta sonu planı yapmış, gelmişken bir de Roma ayarlar insan derdiniz. Otel beğenmezdiniz, oteli beğenseniz yediğinize içtiğinize laf söylerdiniz. Annem gelsin, çocuklara baksın biz baş başa bir şeyler yapalım diyorsa siz de bir ucundan tutsaydınız. Niye güzel bir restoranda yer ayırtmadınız? İki tıklamaya bakıyor, restoranın kapısına kadar gitmeye gerek yok.

Şarj olayı da çok ilginç. Benim boyum kadar çocuklarım var, ne zaman evden çıksam ilk baktığım şey telefonum olur. Şarj azsa doldurmadan çıkmam. Herkesin başına her şey gelebilir, haber almamak haber verememek ulaşamamak bana göre korkunç. Aynı şekilde çocukların da şarjı yoksa çıkamazlar gidemezler. O telefonlar kullanılacak şekilde olmalı. Hatta uzun kalacaklarsa şarj aleti koyun çantanıza derim.

Zaten bahsettiği maddiyata Paris hayali kurması bile ne derece zor bir insan ispatı.
Bu zamanda tek memur maaşıyla iki çocukla kim gidiyormuş Paris’e.

Vay maşallah ya premsesmiş bir prenses olamadım

Bir çok arkadaşa katılıyorum. Haksızsınız. Telefonunuzun şarjı olsaydı sürprizi gözünüzün önünde yapmayacakmış

Eşin haklı. Argo kelimesi kullanması dışında. Sen yinede yakınlaş gönlünü almaya çalış. Bıraksaydın alsaydı çiçeği. Erkekler çok detaya inip düşünmez.

Haklısınız … sorun bende yani biliyorum okudukça anlıyorum ama sanıyorum ki direniyorum

Zaten bahsettiği maddiyata Paris hayali kurması bile ne derece zor bir insan ispatı.
Bu zamanda tek memur maaşıyla iki çocukla kim gidiyormuş Paris’e.
yoo, guzelce planlasalar giderler aslinda kari koca.
bak mesela 11 aralik carsamba gece binip romanya aktarmasiyla sabah 8de paristesin, pazar de aktarmasiz dönüş. is yerinden 3 gün izin alip gidilecek bir rota

iki kişi 10000e biletler (haftaici daha ucuz ama eşi çalıştığı icin pazar sectim)
kalacak yer icin de (baska isim yokmus gibi) sehre 2 km mesafede guzel bir yerde icinde mutfagi banyosu olan bir yer buldum 4 gece toplam
vergilerle 12,400
soyle sirin bir oda
yani kalacak yeri ve ucagi iki kisk toplam, 4 gün 22.000e halledebilirler. hem noel pazarlari da kurulmus olur, işil işil olur paris:)
hem iceride mutfak olduğu icin bazi gunler restoranda bazi gunler marketten hazir yiyecek alip mantiyi kaynatip vs cok dusuk bir rakama yemek kahvalti isini halledebilirler.
ama iste konu sahibi gitse "of aktara aktara gittik, alamadin 8 bine bilet!! cimri adam" der, "yürü yürü ebem bipildi neden tam eyfelin yaninda yer tutmadin" der, "parise gelmisken neden suda manti hasliyoruz, ne anlami kaldi tatilin" der, romantik bir aksam yemegi sonra sevismek isteyen kocasindan kacar vs yine huzursuzluk cikarmanin bir yolunu bulur

Haklısınız mesela eşim şey demişti eyfelin tam karşısında sanırım sghraria tam yazılısını bilmiyorum öyle bi otel vardı onları göstermişti gitsek maddiyat elverse böyle bi odada kalmak isterdim diye .. bende önemli olan güzel anı kalması gerek yok zaten eyfeli görücez demiştim ama işte tek bi bakış acıma elli tane laf

Sen bulursun yengencim de biz bulamıyoruz öyle ucuza bilet ya. Biraz da bu işler deneyim ve heves işi. Herkes de o yok.
Mesela konu sahibini o dediğin otele götürsün elli kusur bulur. Adamın da burnundan getirir

Yani başka yerlerden gelirlerimiz olamaz dimi
Yani konu çok başka çok başka şeylere yorum yapiyorsunuz
Yahu kendiniz o konuda bütçemizi zorlayacak kreş parası ama Ocak zammını düşünüyoruz diyorsunuz.
Gelmeyen zamla hareket edecek sıkışıklıktasınız.
Birden bire ek gelir uyduruyorsunuz ya.

Sen bulursun yengencim de biz bulamıyoruz öyle ucuza bilet ya. Biraz da bu işler deneyim ve heves işi. Herkes de o yok.
Mesela konu sahibini o dediğin otele götürsün elli kusur bulur. Adamın da burnundan getirir
Yoo ben temmuz ayinda bakmıştım 20 bine geliyordu gidiş geliş biletler ama anlık oluyor bunlar yani ertesi gün bakıyorsunuz yok vizesi olanlar kovalıyor çat gidiyor yani vize olmayınca problem

Yahu kendiniz o konuda bütçemizi zorlayacak kreş parası ama Ocak zammını düşünüyoruz diyorsunuz.
Gelmeyen zamla hareket edecek sıkışıklıktasınız.
Birden bire ek gelir uyduruyorsunuz ya.
Yani mesela evlendik balayına gidemedik diyelim sonra benim elime biyerden toplu bi para geldi bize iyi gelir diyip bu plan için ayıramayiz dimi ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…