benmi yanlış yapıyorum

melekekim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
42
1
38
arkadaşlar öncelikle hepinize slm.3.5 aylık oğlum var.sadece 15 gün anne sütü verdim o da sağarak.almadı memeyi.15 gün sonunda göğüslerimi sağa sağa apse kaptırmışım.elim ayağım siyahlaştı titreyr hastanaye kaldırıldığımı hatırlıyorum.sonra sütüm kesildi.vel hasıl oğluma 15 günlükten beri mama veriyorum.şimdi size sorum şu.benim eltimin ikizleri var.9 aylık biri 4 buçuk kilo biri 7 buçuk kilo.evet evet yanlış okumadınız 9 aylık ve bu kilodalar.zaten 1.5 kilo filan doğdular.bugün eltim geldi.bana sen neden 2 saat arayla mama veriyorsun bırak açlığını hissetsin oğlun dedi.2 satte bir verilmezmiş.kendisi 6 saat bile vermediği oluyormuş:1shok:2 satte bir nasıl yesinmiş ben bilmiyormuşum öyle olmazmış.bu arada oğlum 3.5 aylık 6500 gr.reesmen dondum kaldım ağzımdan laf çıkmadı.sizce ben yanlışmı yapıyorum

hayır canım sen yanlış yapmıyorsun.ama artık emme süreleri gitgide artması lazım.her 2 saat yerine mesela 3 saat daha iyi.benim oğlum 4 aylık ve dr kesinlikle 3 saatten az sürede emzirme dedi.çünkü benim bebeğim biraz iri gidiyor.bende bazen 4,5 saat bile istemediği oluyor dedim.evet normal dedi.ne zaman isterse o zaman ver dedi.ben 3,4 saatte bir emziriyorum.ama sen mama verdiğin için daha uzun sürede bebeğin tok kalabilir.ve bebeğinin kilosu çok normal.bence sen bu şekilde devam et.zaten bebeğin karnı tok olsa emmez istemez.
biraz karışık yazmışım canım idare et artıkk ::))9 yorgunluk hat safhada ::))

X