Benimki aç bırakmayan diyettttt

ASLI59

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
100
0
37
arkadaşlar ben şuan kikomu muhafaza etme dönemindeyim ve şuanda uyguladığım diyet yöntemini sizlerle paylaşmak istedim sıkıcı bi diyet değildir şahsen tavsiye ederim benim gibi sebze ve meyveyi çok seven biriyseniz eğer sizede uyacaktır

sabah:iki fincan şekersiz yada tatlandırıcılı(ben şekersiz tercih ediyorum) çay,iki dilim kepekli ekmek,arzu ettiğin kadar peynir.Benim tercihim köy peyniri.(peynir olarak ben light labnede kullanıyorum) 1 domates 1 salatalıkive göbek marulu doğruyoruz.(arzu edenler haftada iki üç sabah yumurta da ekleyebilir) ben zeytin çok sevmediğim için yemiyorum ama bikaç tane zeytinde ilave edilebilir.

ara öğün:işte belkide en sevdiğim an :KK70: ara öğünde toplam kalorisi 120 yi geçmeyecek şekilde kepekli yada yulaflı bisküvi yiyorum e yanındada çay eşlik ediyor tabii :)

öğle:öğle yemeklerini bazen iş ve kurs dolayısı ile geçiştirmek durumda kalıyorum bu tarz bi durumda hemen imdadıma evden çıkmadan önce hazırladığım kepek ekmekli peynir marul karışımlı sandiviçim yetişiyor yanındada meyve suyu içiyorum.Meyve suyum genelde portakal suyu oluyor tabi %100 meyve suyu şeker katkısız olanlardan yani.Tavsiye ederim diğer meyve sularına oranla çok daha az kalorili ve lezzetli.
öğle yemeğine ikinci alternatif olarak eğer uygunsam evde olduğumda bir tabak sebze yemeği yanında salata yada bir bardak yoğurt yiyorum.Tabi yanında bir dilim kepekli ekmek ile.

ara öğün:ikinci ara öğünümüde meyvelere ayırıyorum.genelde 2 adet yiyorum bu muz da olabiliyor üzümde yani canımın istediği şeye bağlı ama genelde elma şeftali portakal mandalina şeklinde oluyor

akşam:akşam yemeğini saat 19:00 dan sonraya bırakmamaya gayret ediyorum.genelde bir tabak sebze yemeği yanında salata yada yoğurt oluyor ve bir dilim kepekli ekmek mutlaka yiyorum.

öğün alternatifleri:ana öğüne başka bir alternatif olarak ızgara et yada tavuk yemeyi seviyorum ama genelde yanında sebze yada salata yemeyi tercih ediyorum ekmek kullanmamaya özen gösteriyorum.

ara öğün alternatifleri:meyve ve bisküvi haricinde dondurma yada sütlü bir tatlı olabiliyor.

uzak durduklarım:kızartma,cips,her türlü asitli içecek,yağlı şarküteri ürünleri(bu arada diyetteki yoğurt light olacak arkadaşlar göbek yağlarını eritmeye birebir)
tercih ettiklerim:salatayı yağsız tercih ediyorum ama arzu edenler bir parça zeytin yağı kullansınlar,bol sebze,meyve,ızgara et tavuk balık,kepekli ekmek,eti form ülker mavi yeşil light bisküvileri,az yağlı yoğurt,meyve suyu activia yada yovita prebiyotik yoğurt dondurma
bunun dışında elbette özel bir günde bir kutlamada yediğim bir dilim pasta gibi masum kaçamaklarda oluyor tabiki bunlar hayatın gerçekleri :)

ha bu arada mümkün oldğunca ana öğünler arsında 5 saat bırakıp 2.5 saatte bir bişeyler yemeye gayter ediyorum ki kan şekerim dengede kalsın.ben akşam yemeğinden sonra ara öğün yapmıyorum ama arzu edenler bir fincan sıcak bol sütlü bi kahve bir meyve yada iki üç adet kepekli yada yulaflı bisküvi yada grisini yeyiebilir

bunun dışında size anlatacağım başka bir şey gelmedi şimdi aklıma aklınıza bişey takılırsa sorun canlarım bende geçtiğiniz yollardan bu diyetle geçtim ve başarılı oldum ha tabi birde tempolu yürüğüş yaptım umarım azda olsa faydası olur size herzaman kendinize inanın bende çok yanlış diyetler uyguladım aç kaldım kilo verdim verdiğim kiloyu fazlası ile aldım çevremdeki kimse bana inanmıyordu artık ama ben kendime inanıyorudum sizce yeterli değilmiydi?Sizde daha önceden benim yaşadığımı yaşamışsınızdır mutlaka.Çevrenizdeki kişiler artık size inanmıyor olabilir ama biz birbirimize inanıyoruz yapabiliriz çünki biz SÜPERİZZZZZZŞeniz

bende buna benzer bir diyet uyğulamıştım.sabah:2 dilim kepek ekmeği,peynir,zeytin,sınırsız domates salatalık öğle:kepekli sandviç ekmeği arasına konmuş kaşar ve domates,salatalık,yeşil biber ile yapılmış tost vee yanında 1 bardak ayran akşam:çok hafif varsa sbze yemeği veya sadece çorba,1 dilim kepek ekmeği ile aralarda:sadece aşırıya kaçmamak suretiyle kalorisi az mevsim meyveleri yedim.sigarayı bırakmadan önce 52 kiloydum ve 23 temmuzdu,bıraktıktan sonra sonra (yaklaşık 8 ay)65 kilo olmuştum ve 36 bedenken 40-42 eyvah baktım 44'e doğru gidiyor hemen bu diyeti uyguladım 3 ayda 52 'ye geri düştüm evet tam 13 kilo vermiştim hemde hiç zorlanmadan ç kalmadan.dondurma bile yiyordum,ama o gün biraz daha fazla spor yapıyordum.birde hergün 1 saat yürüyordum.İLGİLENENLERE........

süpersin canım ya bunu okuyunca çok sevindim aynı şekilde besleniyomuşuz doğru ilerliyoruz demekki :KK66:

ya bide kuru incir kuru kayısı kuru üzüm kurutulmuş dut almayı düşünüyorum ara öğüne çeşit olsun diye ama net emin değilim içlerinde çok şeker varmıdır bunların tamam yararlı ama düşündürüyor beni

X