BENİM YAPTIĞIM HATALARI YAPMAYIN!!! ve size KÜÇÜK birkaç tavsiye:)

BIDIBIDICIKIZ

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2012
12
0
Kızlar ben küçüklüğümden beri hiç bir dönemde zayıf olmadım. Üniversitede de hazır yemekler sayesinde 84 kiloya kadar çıktım. Bıdıbıdıcıkız çok eğlenceli diye herkes kilosuna takılır, nasılsa kızmıyor diye topluluk içinde kilosuyla ilgili espriler uçuşur:KK43: En sonunda zayıflamaya karar verdim ve hiç birşey yememeye başladım. Hafiften kiloda vermeye başlayınca bunun doğru olduğuna olan inancım arttı. Ama bir müddet sonra yediğim bir lokma bile bana fazla gelmeye başladı.:KK43: Kusmaya başladım:KK43: Artık zayıflamaktan çok eriyormuşum da ben bunun farkında değilmişim. 70 kiloya indim,60 kiloya indim,55 kiloya indim. En son 52'yi hatırlıyorum popom filan yoktu ama aynaya baktığımda kemiklerimi fazla görüyordum ve verebilsem onlarıda verecektim herhalde:KK43: Evde sürekli gerginlik yaratıyordum, psikolojim bozulmuştu. Çevremdeki insanlar nasıl o kadar zayıfladığıma inanamıyordu. SAĞLIĞIM BOZULMAYA BAŞLADI. Ve annemin üzülmelerine dayanamayarak nasıl olduysa aklım başıma geldi ama kusmayı bırakamadım. 3 ay kusmuyordum sonra bi anda geri geliyordu ve yeniden kusmaya başlıyordum. Karar verdim ve bununla başedebileceğime inandım. Kusmak istediğim zaman daha az yemeye çalıştım. 3 yılda zor atlattım bu sorunu. Artık 63 kiloyum. Sağlığımı kazandım ama hala aynaya bakınca kilolu görüyorum kendimi bunu atlatamadım. Öyle düşüncelere gireceğim zamanlarda da başka uğraşlara yöneliyorum. Şimdi sizlere vereceğim küçük birkaç tavsiye
1- Kilo vermek istediğinizde birkere kussam bişe olmaz diye birşey sakın düşünmeyin.Çünkü bunun gerisi geliyor. Berbat bir bağımlılığa dönüşüyor.
2- Bir öğün fazla mı yediniz kusmayın, ertesi öğün yada ertesi gün daha sağlıklı, daha az yiyerek bunu telafi edebilirsiniz.
3- Keşke hepimiz yapabilsek ama bayanların çoğu spor sevmiyor. O zaman evde açın müziği oynayın. Çok güzel oynamaya gerek yok. Zaten teksiniz. Oryantal,roman,kolbastı,halay,ankara havası,pop ne farkederki:) Açın, kopun, coşun, kudurun, bol bol titreyin:) 10 sn'de yorulup bunun zamanla nasıl dakikalarca keyifli bi aktiviteye dönüştüğüne inanamayacaksınız:) Ve tabi sıkılaşmanız, zayıflamanızda yanınıza kar kalacak. Ben öyle yapıyorum. Hem çok eğleniyorum spor stresine girmeden, hem de kilomu koruyorum.
NACİZANE YAŞADIKLARIM BUNLAR:! BENİM YAŞADIĞIM SIKINTILARA DÜŞMEYİN İSTEDİM. SİZLERE BU YOLDA UFAK Bİ FAYDAM OLDUYSA NE MUTLU BANA:)

tavsiyelerin için teşekkürler kusma konusuna karşıyım bende diyet yapan biri olarak. çok geç olmadan toparlamışsın kendini ne güzel :)

gecmıs olsun en azından duzelmıs olmanız guzel
ve bı kereden bısı olmaz demek cıdden dogru degıl

bende 40 kılo verdım bı kere bı pasta yedım
rahatsız loldum cok
arkadasım dedı kı kus rahatla herkes boyle yapıyo
ben o gun kustum
ve sonra bır kac kere daha yapmak uzereydım kı cok sukur korktum
kendımı zor tuttum ama
dedıgınzı gıbı o yolda ınsan bı anda ılerleyebılıyor...

Hiçbirşey yememeye başladım derken :KK53: yani hiçbirşey yemeden nasıl durdunuz :26:Ayrıca bende sana katılıyorum bir ara bende fazla kilolarım yüzünden kusmayı bile düşündüm çünkü 20 kilo fazla vardı ve hayatta veremeyeceğim gibi geliyordu ama sonra kk.'daki başarı öykülerini okuyunca kendime inandım ve şuan 11 kilo verdim kalan kilolarımıda vericem inş. Kusmak çözüm değil gerçekten belli bir müddetden sonra hastalığa dönüşüyor. Kusacağımıza az yiyelim daha iyi :KK34:

kusmayi düsünen kisilere söylüyorum: Bir kere bu cok günah birsey. Insanlar yigecek yemek bulamiyor...

teşekkür ederim sinosis

eylülse senin adına da çok sevindim. benden zeki davranıp hemen farketmişsin sonunu:)

buseryem yemeden öyle durdum :) insanın canına tak edince::) valla yememek için uyuyordum:KK43: ay öf ne kadar yormuşum kendimi ::/

çikolata01 annenin ellerinden öptüm:) benimkiyle seninki aynı kafa yeminle yürütüyorlar işi:)

doktorhanım gerçekten çok haklısınız: ( malesef bunu şimdi görebiliyorum :/ fazlaca bencilmişim kendimden başka bişey düşünmemişim. kendimi de yanlış düşünmüşüm zaten:KK43:

Ya ben de de var kusma sorunu.Gerçi 47 kilo civarındayım hep kilo problemlerim olmadı ama üniversite gerçekten beslenme düzenini bozuyor.Hazır yemekler yerine üşenmeyip kendimiz yapmalıyız yemeğimizi.Bir süredir kendim yemek yapar oldum ama günde bazen 1 bazen 2 öğün yemek yiyebiliyorum fazladan yediğim zamanlar direk kusuyorum:KK5: En nefret ettiğim şey kusmak.Bilinçli olarak da yapmıyordum fırsatım olmuyordu bazen yemek yemeye bazen üşeniyordum sigara içip tok olduğumu sanıyordum:KK5: Yavaş yavaş kurtulur oldum ama bu sorundan.Allah kimseye vermesin

Çok çok geçmiş olsun,alışkanlığınızı yendiğiniz için tebrik ederim sizi gerçekten bende umarım kilomu verebilirim,,Çok mutlu oldum sizin adınıza

X