Benim Mayam öldü biliyor musunuz?

aydasu

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2008
4.464
458
Geçen sene ocak ayı gibi geldi...
Daha o zaman 1 haftalık falanmış, pitbul kırmasıymış...
Sanayi de oturuyoruz biz alt dükkandaki kiracımızınmış...
Ondan çok bizi severdi, minicikti, komşu teyzede kalmayı seven yaramaz çocuk gibi bize geldiği zaman gitmek istemezdi...
Çok sevdik biz onu çok...
Sahibi bakmak istemedi, saldı sokağa...
Kıyamadık ki biz ona, diğer dükkanımız boştu oraya koyduk, banyosuyla temızlıgıyle ılgılendık, sevgımızı verdık...
İçim giderdi gözlerine bakarken...
Annemmm, mayam diye severdim...
İki ay önce falan sokak kopeklerıyle çiftleşmiş, hamilemıymış...
O kadar bölük pörçük anlatıyorum kı...
Veterinerdi aşısıydı kımlığıydı yoktu bunlar ne yalan soyleyeyım, sahıpsız bı kopege sahıp cıkmıstık sadece...
Ne olduysa ıkı gunde oldu ıstahtan kesıldı, gözleri kan çanagına dondu, çapak doldu kızımın...
Dün aksam işten gelince gittim yanına...
Babam yerınden bıle kalkmadı kımseye bakmıyor yemek yemıyor dedı
Ben gıttım yanına annemm dedım ayaklarımın altında dolanmaya başladı...
Elimden yedı zorlada olsa bı parca yemek...
Baktım gözleri çapak dolu aldım elıme peceteyı ac kızım gozunu dedım gıkını cıkarmadı kızım kımseyı yanastırmaz normalde temızledım gozlerını sevdım sevdım sevdım sevdım...
Yarın mutlaka erkenden veterıne götürecektik...
Sabah hırıltılarıyla uyandım...
Koştuk dükkana her yere kusmuş köpük köpük...
Dünkü gibi değildi... Yanına gıtmek ıstedım oyle bı kactı kı benden mayammm dedım cuvalların arkasına saklandı göstermedı bana yuzunu...
Acı cekıyordu...
Mecbur işe gelmek zorunda kaldım...
Babamlar da aramışlar beledıyeyı ama yok sıra var yok lısteye alındı demısler...
Aradım az önce babamı annem cıktı telefona...
Ağlıyordu...
Mayammm kızım bitanem inleye inleye ölmüş...
İş yerindeyım suan...
Sığamıyorum hiç bir yere...
İnsanlar anlayıssız...
Helva yapalım diyorlar...
Nefret ediyorum...
Ben kızımı çok özledim...
Napıcam nasıl atlatır kı bu duygu...
Bi düğüm var boğazımda...
Mayammmm kızımmm sen simdi orda yatıyorsun
Son kez gorebılseydım barı senı annemm

başınız sağolsun
hayvan sevgisi olmayan bilemez bunun nasıl bi acı olduğunu ben de yaşamıştım zamanında
o nedenle acınızı çok iyi anlıyorum
ama sadece başınız sağolsun diyebiliyorum çünkü teselli edecek hiçbir cümle yok bunun için

teşekkür ederım cok saolun
gercekten oyle
etrafımda hayvan sevmeyen o kadar ınsan (!) var kı utanıyorum onlarda ınsan olmaktan
cok acı ya cok cok

teşekkür ederım cok saolun
gercekten oyle
etrafımda hayvan sevmeyen o kadar ınsan (!) var kı utanıyorum onlarda ınsan olmaktan
cok acı ya cok cok

offf basın sagolsun canım gözlerim doldu çok üzüldüm:a015: seni çok iyi anlıyorum lisede benimde minik yavrum kollarımda ölmüştü hala acısı durur içimde insanı kaybetmekten pek farkı olmuyor....güclü olmaya calıs canım eminimki o yaşarken ona çok güzel bir hayat sundun eminimki bu dünyayı çok mutlu olarak terketmiştir:çok üzgünüm:

çok acı çok kötü birşey çok üzüldüm.. sanki zehirlenerek ölmüş gibi geldi bana..

acaba orada zararlı kimyasal birşey yalamış yemiş olabilirmiydi...

evimde üç köpeğim var bilirim köpek sevgisini sabah gözümü açtığımda biri yerinden kalkmasın oynamasın heyecanlanmasın içim gider.

onlar çok kıymetli oluyorlar...

başınız sağolsun Allah sabırlar versin.

sabır diliyorum size çok
insanın canından parça gidiyor sanki
çok iii anlıyorum

hayvan sevgısı cok baska bısey ya cok
ısteyım suan gozlerımın halını gorsenız ınanamazsınız
sabaha kadar mayam dıye agladım
nasıl sılınır kı hatıralar delıler gıbı onla dolu vıdeolar...

en kotusu de bu zaten neden oldugunu bılememek...
dukkan bombostu canım ya
düşün ki o ortada kalacak dıye babam dukkanı kıraya bıle veremıyordu kı o kadar borcumuz olmasına ragmen...
dunden berı ıcım daha cok acıyo neden bılıyormusunuz
mayam öldükten yarım saat bıle gecmeden dükkana müşteri cıkmıs dusunebılıyormusunuz
sankı ben sıze artık yukukm gıdeyım de işlerinizi yoluna sokun der gıbı gıttı ya gıttı
Allah ım sabır ver ya rabbım nolur

sabır diliyorum size çok
insanın canından parça gidiyor sanki
çok iii anlıyorum

cok tesekkur ederım Allah razı olsun
butun bu yasananlardan sonra dıyorum kı Allah herkese hayvan sevgısı versın ya
en dayanamadıgım etrafımda alaycı gozlerle bakan ınsan musvettelerı
resmen anlamıyorlar

Güzel arkadasım bundan sonra da anlamayacaklar inan. ınsan sevgisine içine alamayanlar hayvan sevgisini asla benimseyemiyorlar.

Bundan sonra Tanrı sana hep mutluluk versin,

Sevgiler,

canım başın sağolsun..çok üzüldüm..ne yazıkki etrafta .ok insan var hayvan sevmiyor...benimde 2 tane cennet papağanım var..ne tutuyorsun bunları evde..pislik başka bişey değil diyorlar...bebeğim olaçak ona zararmış...sinir oluyorum...bende çoğu hayvan insanlardan daha temiz diyorum...hayvan sevmeyen insan insanlarıda sevmez diye düşünüyorum ben...

o melek oldu başınız sağ olsun allah sabır versın cok zor bısey oldugunu tahmın edıyorum ve asla yaşamak ıstemıyorum gün olur devran döner sıze helva kavuralım dıye dalga gecen o insan sıfatı altında yasıyan insanlarında bır gun bı yakınları ölürse aynı şekılde sız dalga gecersınız cok sınırlendım sızın adınıza anlamzlarf arkdasım ınsan olamayan hayvan sevgısını anlamaz ben hayvan sevmeyen ınsanlara sadece zavallı gözüyle bakıyorum gercekten de zavallılar cunku bu sevgının buyukluğunu hayatları boyunca yasamamıslar insallah bı gun onlarında kalbıne bu aşk gırer tekrar başınız sağolsun ALLAHIM sıze sabırların en buyuğunu versın

canınızı sıkmak istemem ama keşke geceden veya sabah veterinere götürseydiniz.
işe gitmek yerine. ne bileyim belki bi umut...
o densiz espri yapanlara takılmayın bile, kapasiteleri o kadar işte.
sokağa atılan bi kopeğe sahiplik etmeniz de ayrı güzel. üzmeyin kendinizi...başınız sağolsun..

( başınız sağ olsun ama keşke bu kadar geç kalmasaydınız veterinere gitmek için mafoldumben

canlar hepinizden ALLAH RAZI OLSUN
mayam bı anda kotulestı ya ınsan dusunemıyo mu kader mı bılmıyorum ben zaten butun gun ısteyım babam ogun keyfı olmadıgını soylemıstı ne olduysa sabah oldu zaten ıkı saat ıcınde de oldu mayam kuzum benım...
her gece onun videolarını ızlemeden uyuyamıyorum dıner mı bu acı bılmıyorum
baska kopeklere bakamıyorum ıcım cok acıyo
kuzum benım kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…