benim gibi sebze yiyemeyeler diyeti:(

SİZDE BENİMLE DİYET YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

• EVET

OY: 1 100,0%
  • HAYIR

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    1

candas87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
1
0
slm arkadaşlar ben 2.5 senelik evli bir bayanım malesef kilolarımdan dertliyim boyum 1.60 yaşım 24 şu anki kilom 85 ben evlendiğimde 75 kiloydum yani o zamanda zayıf değildim (bilinçsizce)kilo verme çabalarım oldu ama başaramadım çevremdekiler üzülme düğün zamanı koşturmaktan kilolarını verirsin dediler ama ben koşturmada olsa veremedim çünkü ben mutluykende,mutsuzkende yemek yerim özellikle çikolataya çok düşkünümdür (özellikle özel günlerde) yani sonuç olarak ben 75 kiloyla evlendim ilk evlendiğim sene hızla kilo alamaya başladım çalışan bir kadın değilim evde yapılan hareket ne kadarsa o kadar hareketliyim bende tüm çalışmayan bayanlar gibi ev işi yapmak malesef yeteri kadar hareket sayılmıyormuş sonuçta ben 85 kiloya kadar ulaştım sonra 91 kiloya ve geçen sene 2011 da bir arkadaşımla artık diyetisyene gitmeye karar verdik ve ben diyetisyen kontrolünde 5 kilo verdim tabi bu arada araya ramazan girdi ve sonra eşimle tatile gittik ben tabi ki tekrar yemeye devam ettim ve aynı kiloyu geri aldım sonuç olarak diyeti bıraktım ve bu sene eşimle bir karar aldık yıl başı günü yeni bir yıl yeni bir sayfa dedik ve beraber diyetisyene gittik eşimin çok fazla kilolu değil ama bana destek olmak için benimle beraber geldi ve biz diyete başladık bir de benim bir sorunum var BEN HİÇ SEBZE YEMİYORUM daha doğrusu yiyemiyorum bebeklikten beri hiç yememişim malesef bu yüzden doktor bana göre bir diyet programı yazdı eşime normal bir diyet yazdı çünkü o her türlü yemeği yer hiç seçmez keşke bende öyle olsaydım ve ben bu diyetle 5 kilo verdim ve şu anda 85 kiloyum bir ayda verdim bu kiloyu saat 6 dan sonra sadece saat 21.00 da ara öğünümüz vardı onu yedik ve bol su içtik daha sonra ben ehliyet kursuna başladım,eşimin ailesi geldi ve malesef ben akşam 8 de kurstan çıktığım için hep sekizden sonra yemek yedim bir ay ve eşimin ailesi de olduğundan dolayı mecbur ona göre yemek yaptık ve yedik ama çok şükür ki bu arada hiç kilo almadım ama diyeti bozdum şimdi dün itibariyle tekrardan başladım ve bu sefer çok kararlıyım yaza düğünlerimiz var ve tatile gidicez inşallah bunun için kilolarımı vermem lazım inşallah benimle beraber hepimiz kilolarımızı veririz lütfen bana katılın ve hep bareber bir birimize destek olalalım ve bu kilolardan kurtulalım NE DERSİNİZ:)))

BENİM DİYETİM

SABAH(07:30)

ilk önce kalkınca bir bardak ılık su
1 bardak şekersiz çay
2 dilim beyaz peynir az yağlı(peyniriniz tam yağlıysa 1 dilim yiyorsunuz)
(eğer haşlanmış yumurta yersek (haftada 2 gün) peyniri 1 dilime indiriyoruz)
4-5 tane yeşil veya siyah zeytin tuzsuz
2 dilim kepek ekmeği(tost ekmeği büyüklüğünde)

ARA ÖĞÜN 09:30

2 fındık
2 badem
yarım ceviz içi
bir meyve
2 bardak su

öğlen (12.30-13.00)
ilk önce 2 bardak su
5 yemek kaşığı bakliyat yemeği veya ızgara (tavuk,balık,et veya köfte 4 köfte büyüklüğünde)
(yemek etliyse 5 yemek kaşığı etsizse 8-9 yemek kaşığı ama az yağlı ve az tuzlu)
2 dilim ekmek (eğer pilav varsa bulgur veya pirinç yada makarna 2 yemek kaşığı 1 dilim ekmek yerine geçer 4 yemek kaşığı yersek
ekmek yemiycez )
1 kase ligt yoğurt veya ayran

ARA ÖĞÜN(15.00)
2 galeta(veya diyet bisküvi 3-4 tane)
1 bardak şekersiz çay(karışım çay)

AKŞAM(18.00-18.30)
zaman zaman 1 kepçe çorba(bir kepçe çorba 1 dilim ekmek yerine geçer unlu olduğu için)
4 köfte büyüklüğünde ızgara(tavuk,balık,köfte veya kırmızı et)
2 dilim ekmek(çorba içilirse 1 dilim ekmek)(veya pilav,makarna,bulgur pilavı az yağlı)
bir kase ligt yoğurt veya 1 bardak ayran

ARA ÖĞÜN(21.00-21.30)
2 meyve
1 bardak ligt süt

NOT: AKŞAM 18.00 DAN SONRA MÜMKÜNSE YEMEK YENMEMELİ SADECE 21.00 DA Kİ ARA ÖĞÜN YENMELİ YEMEK ARALARINDA SU İÇİLMEMELİ YEMEKTEN ÖNCE VEYA SONRA İÇİLMELİ MUTLAKA GÜNDE 2.5-3 LİTRE SU İÇİLMELİ SPOR VEYA YÜRÜYÜŞLE DESTEK VERİLMELİ

DAMAK TADI 2 AY İÇERİSİNDE DEĞİŞİRMİŞ BUNUN İÇİN KENDİNİZE 2 AY SÜRE VERİRSENİZ ŞEKERSİZ İÇMEYE ALIŞIRSINIZ DOKTORUM SÖYLEDİ VE BUNUN YANINDA KESİNLİKLE ASİTLİ,KAFEİNLİ VE HAZIR MEYVA SULARINDAN UZAK DURUYORUZ

!!! MUTLAKA HER ANA ÖĞÜNDE YOĞURT TÜKETELİM YOĞURT BEL BÖLGESİNDEKİ YAĞLARI ERİTİYORMUŞ !!!

VE DOKTORUMUN BANA VERDİĞİN YEŞİL ÇAY
1 tutam yeşil çay
1 tutam ıhlamur
2 karanfil
1 parça çubuk tarçın
1 elma kabuğu
YAPILIŞI
üzerine iki fincan kaynar su döküp 5-10 dk beklitiyoruz şekersiz olarak
tüketiyoruz tadını değiştirmek için limon sıkabiliriz

MEYVELERİN BİR PORSİYONU

elma 1 küçük boy
kayısı 3 adet
muz 1 küçük boy
kiraz 12 adet
vişne 12 adet
greyfurt 1/2 adet
portakal 1orta boy
mandalina 1 orta boy
üzüm 15 iri tane
kırmızı erik 4 adet
çilek 6 adet
şeftali 1 orta boy
armut 1 orta boy
ayva 1/4 orta boy
nar 1/2 küçük boy
kavun-karpuz 3-4 dilim
kuru incir 1 adet
kuru kayısı 3 adet
kuru erik 3 adet
hurma 3 adet
kuru üzüm 1/2 çay bardağı
portakal suyu 1 çay bardağı
greyfurt suyu 1/3 çay bardağı
elma suyu 1/4 su bardağı
üzüm suyu 1/4 su bardağı
yeşil erik 8 adet
malta eriği 6 adet
ananas 1/2 orta boy
mango 1 küçük boy
kivi 1 küçük boy
hurma 1 küçük boy

UNLU YİYECEKLER BİR PORSİYON MİKTARI (1 DİLİM EKMEK YERİNE GEÇER)

tarhana çorbası
bezelye çorbası
pirinç çorbası (HEPSİ 1 KEPÇESİ 1 İLİM EKMEK YERİNE GEÇER)
mercimek çorbası
şehriye çorbası
buğday unu çorbası

pirinç pilavı
bulgur pilavı
kuskus (2 YEMEK KAŞIĞI)
makarna
erişte

etimek (2 adet)
patates(küçük boy)

1 DİLİM EKMEK YERİNE GEÇENLER

YUFKA BÖREĞİ 1 KÜÇÜK BOY
KESTANE 2 ORTA BOY
PATLAMIŞ MISIR 1 SU BARDAĞI
GRİSİNİ 3 ADET
DİYET BİSKÜVİ 4 ADET
SİMİT 1/2 ADET
GALETA 1 ADET

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…