Benim gibi olupta bebeği olan var mı acillllll :(

minikyaramaz

Sabır-Şükür-Dua
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2010
1.047
36
geçen hafta idrar testi yaptım ve sonuç pozitifti.
ertesi gün doktora gittiğimde ult.da küçük bişeyin gözüktüğünü ancak çok ufak olduğundan kan testine ihtiyaç duyduğunu söyledi.kan testim:355.41 çıkmıştı.hamileydim.
pazar günü lekelenme nedeniyle acile gittim.doktor vajinal ult.a koydu ancak hiçbir şey göremediğini söyledi.kan testi istedi:2659 çıktı.normalde kesenin de gözükmesi gerekirken...!
pazartesi günü doktora gittim.normal ult.a koydu göremedi bişey.sonra sıkışarak koydu yine göremedi.
haftaya pazartesi gelmemi söyledi.
dış gebelikten şüphelendiğini belirtti.kızlar Allah rızası için bana biraz umut verin.
8 ay önce kürtaj olmuştum.şimdi yine sil baştan mı????

tatlım bende 7 ay önce düşük ondan sonrada kürtaj oldum geçen hafta doktora gittim bendede kese vardı ama bebek değil sıvı kesesi banada kan testi yaptı dış gebelik şüphesi ile kanda beta bcg 0.1 çıktı yani gebelik yok ultrasondan sonrada patladı zaten o su akıntı vs şimdi 1 hafta gecikmem var benimde cumaya kadar bekleyip tekrar gidicem ama senin hormonlar yüksek bta hcg baktı sanırım dış gebelik riski olabilir tekrar başka bi doktora görünmeni tavsiye ederim ben

Canım dış gebelikle alakalı bi başlık var.Bana da doktor başta dış gebelik olabilir demişti.O konuda kızlar çok yardımcı olmuştu.Çok bilgililer bu konuda.İnşallah hakkında hayırlısı olur.İnşallah dış gebelik değildir.

Son düzenleme:
Canım merhaba.
Geçmiş olsun. Kimyasal gebelik geçirdiğim zaman dış gebelik konusunu da epey araştırmıştım, belki hatırlarsın ovulasyon konusundan.
Durumun dış gebeliğe benzer gibi, inşallah değildir.
Bu değerle gerek transvajinal ultrasonda gerekse abdominal ultrasonda kese görünmeliydi diye biliyorum ben.
Aman ihmal etme, farklı bir doktora da görün.
Eğer dış gebelikse, derhal sonlandırırlar gebeliği.Herhangi bir zarar görmezsin.
İhmal edersen kanama geçirebilirsin Rabbim korusun. O zaman daha zahmetli ve kalıcı hasar olabilir.
Allaha emanet aman diyim ihmal etme.

sat.a göre 5 haftalık hamile olmam gerekiyor.
ben bu ay klomen kullanmıştım 28 nisan da yumurtalarımdan biri 17.7 mm diğeri de 13.5mm di.
28-29 ve 30 unda çalışma yaptık.sonrasında olmadı.
eğer yumurtamın çatlama gününe göre gebe kaldıysam şuan da 3 haftalık hamile olmam gerekiyor.
aslında kan testi sonucunda da 2600 lü değerler 2-3 haftalık gebeliği de gösteriyor.
ancak 4 günde 8 kat b-hcg artışım beni düşündüren faktör.
ne olur dua edin kızlar.inş .bebişim benimledir.

eger deger birkez düşmüş ise bır daha cıkarsa dıs gebelık oluyor o kesin.. bende düşüş yasadım doktor direk dıs gebelık dedi hemen doktor değiştirdim cunku kendısını hıc sevmedım diğeri degerlerımı ölçtü süreklı ve 10 içinde 0.2 oldu ve dıs gebelık değilmiş cok sukur..

eger deger birkez düşmüş ise bır daha cıkarsa dıs gebelık oluyor o kesin.. bende düşüş yasadım doktor direk dıs gebelık dedi hemen doktor değiştirdim cunku kendısını hıc sevmedım diğeri degerlerımı ölçtü süreklı ve 10 içinde 0.2 oldu ve dıs gebelık değilmiş cok sukur..

senin değerlerin ne kadar artmıştı ve hangi değerden sonra düşmüştü.
ben de incelediğimde dış gebelikte değer düşüşü oluyormuş.
bilmiyorum ya...kafam allak bullak.

benim ilk değerim 1744 dü sonra 1433 e düştü 2 gün içinde zamanla azaldı ve 10 sonra kanamam kesıldı doktor sıfırlanmazsa dıs gebelık dedi kan tahlılı yaptım 0,2 cıktı dedi tedavına baslayabılırız benım 3 dusugum oldu 2si kürtaj 3. kanama ile cok sukur saglıklıyım bırtek B12 Vvitamını eksık bebek gelişimi için ilk bes haftada b12 lazımmıs bende onun üzerine yogunlastım işte nasip kısmet herseyın vardır zamanı...

Benim bildiğim de inişli çıkışlı bir seyir varsa dış gebelikten şüpheleniliyor.
Ama sürekli sürünerek artan değerlerde de kesin biyokimyasal denemiyor. Mesela benim 5-25-34 iken kesin biyokimyasal diyemeyiz demişti doktorum.
Hatta sonra 18e geriledi ve sonra da düştü ama yine de kesin iç gebelik düşüğü diyemeyiz artık Allah bilir dediler.
Sanırım tam olarak dış gebelik teşhisi, laparoskopi yapılıp çıkan materyal biyopsiye gittiğinde anlaşılıyor…

İnşallah birkaç güne keseyi görürsünüz canım. 1. Derece akrabalarında dış gebelik vakası yaşayan var mı?

benim ilk değerim 1744 dü sonra 1433 e düştü 2 gün içinde zamanla azaldı ve 10 sonra kanamam kesıldı doktor sıfırlanmazsa dıs gebelık dedi kan tahlılı yaptım 0,2 cıktı dedi tedavına baslayabılırız benım 3 dusugum oldu 2si kürtaj 3. kanama ile cok sukur saglıklıyım bırtek B12 Vvitamını eksık bebek gelişimi için ilk bes haftada b12 lazımmıs bende onun üzerine yogunlastım işte nasip kısmet herseyın vardır zamanı...

anladım.bende pazartesini beklemeyeyim o zaman.yarın doktoruma gideyim.tekrar b-hcg ye bakılsın.
dış gebelikse de önlem alınsın.çünkü sadece sağ tarafımda yumurta oluşuyor eğer onlarda zedelenirse Allah korusun ....

Benim bildiğim de inişli çıkışlı bir seyir varsa dış gebelikten şüpheleniliyor.
Ama sürekli sürünerek artan değerlerde de kesin biyokimyasal denemiyor. Mesela benim 5-25-34 iken kesin biyokimyasal diyemeyiz demişti doktorum.
Hatta sonra 18e geriledi ve sonra da düştü ama yine de kesin iç gebelik düşüğü diyemeyiz artık Allah bilir dediler.
Sanırım tam olarak dış gebelik teşhisi, laparoskopi yapılıp çıkan materyal biyopsiye gittiğinde anlaşılıyor…

İnşallah birkaç güne keseyi görürsünüz canım. 1. Derece akrabalarında dış gebelik vakası yaşayan var mı?

1.derece akrabalarımda ne anne karnında bebişin kalbinin durması ne de dış gebelik var.
hatta 2.-3. derece akrabalarımda bile yokmuş.hepsi normal sağlıklı bebişler dünyaya getirmişler.

yarın için kendi doktoruma randevu aldım.inş. kötü birşey yoktur.
inş. keseyi görürüm.eğer bebiş yoksa da inş. erken müdahale ile sorunumdan kurtulurum.
yoksa tüpüme ve yumurtalarıma zarar gelirse benim tekrar gebe kalma ihtimalim oldukça düşer.
çünkü sadece sağ tarafımda yumurta oluşuyor.

dualarınızı eksik etmeyin.

hemen dış gebelik gibi düşünme arkadaşımın arkadaşında da dğerler 2000 den fazlaydı keseyi göremiyoruz demişler dış gebelik olabilir demişler hemen alalım demişler tam hatırlamıyorum ama kadınmı bekleyeyim demiş doktor mu tekrar gittiğinde keseyi görmüşler allah büyük inşallah hamilesindir

1.derece akrabalarımda ne anne karnında bebişin kalbinin durması ne de dış gebelik var.
hatta 2.-3. derece akrabalarımda bile yokmuş.hepsi normal sağlıklı bebişler dünyaya getirmişler.

yarın için kendi doktoruma randevu aldım.inş. kötü birşey yoktur.
inş. keseyi görürüm.eğer bebiş yoksa da inş. erken müdahale ile sorunumdan kurtulurum.
yoksa tüpüme ve yumurtalarıma zarar gelirse benim tekrar gebe kalma ihtimalim oldukça düşer.
çünkü sadece sağ tarafımda yumurta oluşuyor.

dualarınızı eksik etmeyin.

Canım ben ocakta dış gebelik geçirdim sana şunu söylim ben değerlerim düzensiz artıyodu ve son olarakda düşmeye başlamıştı ilk öğrendiğimde 355 ( adetim 13 gün geçtikten sonraki bi değer düşün) 2 gün sonra 510, 5 gün sonra 742 ve son olarakda 444 de düştü ve iç kanama geçirdim sen korkma bence değerlerin çok düzenli artmış dış gebelik olsa sancın olurdu hemen gözükmemeside normal inşllah sağlıklı gebeliktir arkadaşım bizleride haberdar et ...

inşalalh dış gebelik değildir ama senin bu değerlerde çıkması gerekiyordu 1500 lerde çıkıyor kese kasık ağrın varmı bende klomenle hamile kalmıştım ama malesef dış gebelik olmuştu ve geç kaldığım için tüpümden oldum sakın ihmal etme ve eğer kasık ağrında kanaman olursa hemen doktora git ALLAH korusun dış gebelik çok tehliklei iç kanama oluyor tüp patlıyor ben yaşadım bunu ama tek tüple hamile kaldım inşşaahh bebişin seninledir ve dış gebelik değildir

sat.a göre 5 haftalık hamile olmam gerekiyor.
ben bu ay klomen kullanmıştım 28 nisan da yumurtalarımdan biri 17.7 mm diğeri de 13.5mm di.
28-29 ve 30 unda çalışma yaptık.sonrasında olmadı.
eğer yumurtamın çatlama gününe göre gebe kaldıysam şuan da 3 haftalık hamile olmam gerekiyor.
aslında kan testi sonucunda da 2600 lü değerler 2-3 haftalık gebeliği de gösteriyor.
ancak 4 günde 8 kat b-hcg artışım beni düşündüren faktör.
ne olur dua edin kızlar.inş .bebişim benimledir.

insallah dis degilde ikiz gebeliktir. ikiz gebeliklerdede yuksek oran cikiyormus,
bu arada ben nisan basi gebe kaldim ve doktor degerin yuksek dis gebelik olabilir demisti
ama normal gebelikti, fakat maalesef baska sebeplerle sonlandirildi gebelik.

X