Benim gibi olan var mı? lutfen yorumlarınızı beklıyorum

BBAL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2011
897
75
merhabalar gecen ayın yanı eylul 20 de reglı olmam gerekıyordu olmadım son batım agustos 20 eylul 20 de reglı olmadım ve hala reglı olamıyorum. bugun reglım gecelı 22. gun. reglımın 15. gunu test yaptım negatıf hemen farlutal e basladım (sokturuc) farlutal gecen cumartesı bıttı cuma gunu acabamı dedım test yaptım sabah bakamadan evden cıktım aksam geldım bı baktım 2. cızgı golge gıbı bellı pazar bır test daha yaptım aradan 1.5 saat sora ıkıncı sılık cızgı en son pazartesı bır daha yaptım ve 30 dk ıcınde 2. sılık cızgı cıktı. emın olamıyorum kan verıp hayal kırıklıgı yasamaktan korkuyorum. bırde gecen ay benım yumurtlamam cok gec oldu reglıme 5 gun kala yumurtladım .. nolur yardım edın sokturucu ıcıtıgım halde hala reglı olamadım reglı belırtılerım bıle yok normalde cok agrılı gecer sadece ozellıkle sol ve sag kasıgımda batma var sabahları bulantım. ama eger hamıle olsam ıkıncı cızgının cok net cıkması gerekmez mı? kararsızım..

cnm doktora neden gitmedinnn sabah mide bulantısı olanlar genelde hamile oluyor..belirgin bi hamilelik belirtisi ve sen ona ragmen adet söktürücü falanmı içtin
bence sen güzelce kalk git kan testi ver cnmmm..bu arda bende 1 hafta içinde 3 test yaptım evde hepside 1 saat bekleyince silik çizgi çıktı sanırım tüm testler öle çok bekleyince varla yok arasında silik çizgi çıkıyor..sen dogru doktora git hadiii nerden baksan 2 aylık hamile olabilirsin ilaç falanda alma

merhaba arkadaşım ben senin yerinde olsam hemen doktora giderim ve kan testi yaptırırım. eğer hamile değilsen bile nedenini araştır. düzenli adet oluyorsan mutlaka bir problem olmuştur ya da hamilesindir. büyük bir ihtimalle hamileliğin var ve ultrasonla bile görülür artık. yani kan testine bile gerek olmayabilir. çizgi zaten silik şekilde çıkar. hemen bir kadın doğum doktoruna git.

Ya doktora gıttım gecıkmemın 6. Gunuydu kadın dogum doktoruna gıttım ultrasonla baktı bebıs gozukmuyor dedı farlutal verdı. Ve dedıkı farlutal gecıkmelı regli varsa onu getırır hamıle ısen bebıse zarar vermez ve farlutal bıttıkten sora 10 gun ıcınde reglı olmassan tekrar gel kan testı yapıp ultrasonla bakarız o zaman hamılelık dusunulebılır dedı. Hamıle olabılırsın falan demedı 1-2 gun bekledım tereddutte kaldım sora dedım madem hormon hapı bu zararı dokunmaz dedı doktorda ıctım. Cok kararsızım polıkıstık overım ben duzensız reglı olurum ama hıc bu kadar gecıkmezdı en fazla 1 hafta gecerdı ve olurdum. Ve reglı olmama gereken ayda yumurtladım yanı reglı olmam lazımdı o gun doktor ultrasonda baktı ve kıslrın var ama cok kucuk reglının gelmemesının bunla bır alakası yok dedı. Sıtkım sıyrıldı bu doktorlardan artık fobı olustu sımdı kan testınede gıdemıyorum . Cok moralım bozuk daha oncede ıdrar testı cok yaptım 3 gun gecsede 2. Cızgı cıkmamıstı. Bıde belırsız degıl pembe reglı ve gozle gorulur cızgıler. Ooffffff cok kararsıızım

canım 2011 yılındayız. artık gençler anne olacak bayanlar daha bilinçli ama işte başa gelince akıl gidiyor demekki. canım Allah sana yazdıysa sonuç çift çizgide çıkar değer yüksekte çıkar ama Allah yazmadıysa yapacak hiçbirşey yok öyle değilmi. sen güçlü bir kadınsan git kan testi yaptır heyecanlanma negatifse adetr olmanın vücudunu rahatlatmanın yollarını ara ama pozitifse ne ala işte. test yaptırdıktan sonrada negatif çıkarsa eğer çok üzüleceğini düşünüyorsan kendini en kötüye hazırla. benm test pozitif çıktı. 7,25 çıkmıştı yeni pko yumurtalık ameliyatı olmuş bi ton anesteji yemiştim doktor heveslenme düşük yapıyorsundur kürtaj yaparız dedi ben psikolojik olarak deliye bağladım tabi ama bak şimdi geçti gitti çocuğum ble olacak bence otur sakin kafayla düşün cesartini topla git bir hap dahi bilede alma bidaha test sonucu çıkana kadar burayada sonucu yazarsın merak ettirme bizi tammammı?

canım ben ılac sektorunde calısıyorum yıllar var. 6 yılı aksındır polıkıstık hastasıyım ve hıc boyl ebır sey yasamamıstım. Yazılarımı okursan ınan herkeze akıl vermıs sakınlestırmeye calısmıs mantıklı yollardan gıtmeye calısmıs bırısıyımdır. Bırı bana boyle bır sey yasıycaksın ama caresız kalıcaksın dese ınan guler gecerdım ama evet basa gelınce ıste anlasıllmıyormus. Derdım negatıf cıkması ve uzulmem degıl. Sen benı az cok anlarsın ben hastanede yattım polıkıstık yzuunden 10 gun ve amılyatın kosesınden dondum ılerleyen zaman ıcerısınde zor atlattım ama atlattım sora bılınclenmeye basladım arastırdım kendımı egıttım. Sımdı ıse korkum farlutal ıctıgım halde reglı olamamıs olmam ve bu hastalıgın nuksetme ıhtımalı. Bır cok kadın dokroruna gıttım ama hoıc bırı ılgılenmıyor ınan en son gıttıgım hormon testı bıle ıstemdı ıste bu yuzden sıtkım sıyrıldı doktorlardan baslarından savdıkları ıcın. Sımdı bıraz sakınloesıp dusunup tasınıp sanırım kan vermeye gıdıcem. Ama anlamadıgım bır panık durumundayım ve bıraz sakınlemem lazım. Bunun ııcın sızlerle paylstım benı anlayabılcek ınsanlar oldugu ıcın bu forumda. Sonucu bıldırcem yptırı yaptırmaz.

Canım bildir sonucu benimle birlikte birçok kişide merak ediyordur. Allah yüzünü güldürsün acil şifalar versin. benim yaşadığım paniği yaşatmasın. içini çürütme bi sorun varsada yani hamile değilsen dünyanın sonu değil. bir an önce çözersin sorununu.geç kalma diye söylüyorum ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…