Benim gibi doktora gitmeye korkanlar burayaa..bize moral lazım

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
slm herkese, yarın doktor kontrolüm var, 1 aydan sonra ilk kez gideceğim, ama ben ya kötü bişey duyarsam, ya hayallerim yıkılırsa diye çok çok korkuyorum. Ama doktora gitmezsem de olmaz biliyorumi bebeğimi görmeyi çok istiyorum ,ama inanın her doktorun kapısında bekleyişimde bir titreme alıyor beni, hemşire her kapıyı açışında beni çağıracak eyvahhh sıra bana geldi diye çok korkuyorum,, bunu sözlüye kalkacak çocukların sırasını heyecan ve korkuyla beklemesi şeklinde tarif edebilirim...Çok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook.. İnanın o masaya yatarken ellerimi ısırıyorum, tir :1no2::1no2: tir titriyorum:1no2:herdefasında hemşire sakinleştirmeye çalışıyor, benim gibi olanlar var mı??

bu arada benim böyle olmamın tek sebebi, birinci bebeğimi hiç bir problem yokkken aynı odada, aynı masada kaybetmem olabilir...

Son düzenleme:
edit edit edit edit edit edit edit edit edit

Son düzenleyen: Moderatör:
Eeee neden başka dr.a gitmiyorsun.
Bu kadar gergin olursan, bebeğin sağlıklı bile olacaksa Allah korusun bişey olabilir stresten.
Lütfen biraz sakin ol. Sonuçta Allah ne derse o olur, olacağın önüne geçilmez.
İlk 3 ayım kanamalı olduğu halde dr. a giderken hiçde korkmuyorum.
Evet 2li test ve 2. düzey ultrasonda heyecanlandım ama hiç korkmadım.
Allah hepimizin bebişlerini sağ salim doğurmayı nasip etsin.

canım başka doktoru da denedim, ama gittiğim ilk başka doktor hatalı bilgiler verdi, saçma sapan şeyler söyledi, yok bebeğim gelişmemiş miş, yok tansiyonum 18 miş , falan filan, aklımı karıştırdı, bak değiştirdiğim doktordan da kötü şeyler duydum, benim doktorumla ilgili sıkıntım yok, aksine çok çok memnunum, çok çok moral veriyor, adam tam bir moral deposu, benim derdim doktorumla , ya da hastaneyle değil, genel olarak doktordan kötü bişey duymakla ilgili, yani herşey tam yolunda giderken, birden hayallerinin yıkılması korkusu, kahretsin bunu defalarca yaşadım inan...

canım benim sana tavsiyem hemen dr nu değiştir bende senin çektiğin sıkıntıları 2 defa çektim ve Allah bana 3.yü nasip ederse zaten dr mu değiştirdim ona gitcembence sende öyle yap.Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin sana banada bu ay hamilelik darısı başıma bana dua et nolur...

canım bende daha önce düşük yaptım ve seni çok iyi anlıyorum şu an hamile degilim aamaa çalışmlar varr bende ölye korkuyorum ki anlatamam ALLAH bebegini saglıkla kucagına almayı nasi petsinn inşallahhhh cümlemizin AMİNNNNNNNNNNNNNNNNN

canım o evham hiç bitmez. O korkularla bi an önce başa çıkman gerekir . İster kendi kendine ister psikologa falan giderek..
Çünkü doğumla da bitmiyor, doğduktan sonra da sen kovmadıkça aynı korkular devam edecektir. Kötü şeyleri hiç düşünme bebeğini (kızını yazıyodum kız mı olacak acaba kaydirigubbakcemile3 ) allahın izni ile kucağına alacağın günü düşün

o korkuyları fazlasıyla bende yaşıyorum ya kalbi durduysa ya bişi olduysa ya kaybedersem doktorum araştırıp durur dakikalarca içime sıkıntı çöker artık yüz mimiklerinden anlıyorum durumun iyimi kötümü olduğunu.iindeki korkuyu at bir an önce her defasında iyi olucak diye düşün güzel düşün ki herşey çokkk güzel olsun

canım öncelıkle tebrık ederım tekradan hamıle kalmıssın,inşallah hayırlısıyla alırsın bebegını kucagına.senı tam olmasada cok iyi anlıyorum cunku benımde ılk hamılelıgım düşükle sonuclandı.7 haftalıktı cok zor gunler gecırdım ama hamdolsunkı atlattım sayılır.bu kötü olay 2 hafta önce basıma geldı ve şimdi tekrar hamıle kalmak istiyoruym fakat ya bunuda düşürürsem diye cok korkuyorum.sende stresı atmaya calıs üstünden bılıyosunkı bebegıne stressız rahat huzurlu bı ortam lazım annesi :1hug:
buarada canım nekadar zaman sonra hamıle kaldın a.s.

CANIM BENDE AYNI PANİĞİ YAŞADIM EYVAH DİYORDUM VE HEP DOKTORA GİDECEĞİME YAKIN STRESE GİRİYOR UYUYAMIYORDUM AMA BAKTIM Kİ HEM KENDİME HEMDE BEBEĞİME ZARAR VERİYORUM ZAMANLA BU HUYUMDAN VAZGEÇTİM...ÇOK SAĞLIKLI BİR BEBEĞİM VAR ARTIK :))kaydirigubbakcemile5

arkadaşım ben de 1.gebeliğimi 12.haftada sonlandırmak zorunda kalmıştım.doktora gittiğimde dr bize dedi ki ultasyonda sizinle biraz konuşmamız gerekecek ve ben evet dedim bebek... bebek var ama ölü gebelik dedi ve ben o anı o muayene odasını drnin o yüzünü asla unutamam kürtajıı olduktan sonra bir daha o doktora gitmedim ve drmi değiştirdim şimdi gene hamişim6+0 ım bi hafta sonra kalp atışı için drye gitcez öyle korkuyorum ki o bekleme salonunda napcam içeriye girip ultrasona girdikten sonra dr durumu söyleyene kadar nereye bakcam nasıl durcam şimdiden tasalanıyorum hatta şuan kendimi hiç gebeliğe bile alıştırmadım Allah yardımcımız olsun
bence sen o eski anları hatırlamıyorsan yani kaygın sadece bebeğin nasıl olduğu ise ozaman doktorunu değiştirmene gerek yok :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…