benim derdim sitedeki bazı haksızlıklar...

gulibik

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2008
5.373
64
35
bu durumdan sadece ben mi rahatsızım yoksa başkalarıda war mı merak ediorum...burada insanlar sorunlarını,acılarını paylaşıorlar ama bazı kişiler illa bir pürüz çıkarıor konularda...samimi değilsin sen falan diye haksızlık edilio insanlar zaten acılarını paylaşıolar burda birde yalancılıkla suçlayanlarla uğraşıolar...bu hemen hemen her konuda oluor konunun sonu tartışmaya yada çok farklı boyuta çakilior we bunu yapan insanlarda çıkıp benim düşünce özgürlüğüm war istediğime yazarım diye öwünüor birde nasıl bir düşünce anlayamıorum acılı bir insanın üstüne gitmek nasıl bir düşünce özgürlüğüdür,,,benim gibi bu gibi konulardan rahatsız olanlarınız çok biliorum we fikirlerinizi bekliorum

en iyisi olumlulara teşekkür edip geri kalan yorumları sallamak yinede allah insana anlattırcak dert vermesin tabi herkes mutlu olsun

en iyisi olumlulara teşekkür edip geri kalan yorumları sallamak yinede allah insana anlattırcak dert vermesin tabi herkes mutlu olsun

tabiki olumsuzlarda olucak fakat olumsuz eleştiri yapmak demek insanları kırmak demek değildir ama malesef bazı kişiler bunun farkına waramıor

farklı kafalardan farklı yorumlar ve algılayıslar cıkıyor..
herkes aynı şekilde yorum getirmiyor işte.. ama tabiki acı çeken üzüntüsünü paylaşan bayanlara yıpratıcı yorumlar yazmamak lazım. kendi derdiylemi uraşsın yoksa kendini o kişiye anlatmayamı. arkadaşın dedigi gibi hosuna giden mesajlara tşk edip o saldırı gibi yorum yapanlara kaydirigubbakcemile aldırmasın..
herkes kendi yaşadıgını bilir :teselli:

haklısın aslında karşılaşmıyor diiliz.. ama bazen öyle konular oluyor ki,dertten kederden çok uzakta,kişi sadece egosunu tatmin etme amaçlı konular acıyor ve yine burda da egosunu bizlerinde tatmin etmesini bekliyor,ne yazık ki,böyle tiplerde mevcut..

sanırım bu durum da konu dankonuya değişiyo,konu sahibi gerçekten dertli mi? yoksa dert mi arıyo, yoksa amacı egolarını tatmin etmek ,kendine güç katmak mı? bunları ayırt edebilmek ve yorumlarını yada eleştirileri de bu doğrultu da yazmak önemli..

ama gerçekten dertli bir insanın bu sorununa da zalimce yaklaşıp ta onu elşetirenlere kızarım..yaşamayan bilemez,empati yapmak gerek..bekara,hanım boşatmak kolaydır misali de olabiliyor bazen..

yaa herkesin normları farklı kimisi için tabu olan kimisi için gayet doğal oluyo fikir ayrılıkları da bundan kaynaklanıyo bu da gayet doğal tabi cevaplar içinde kendine uyan muhakkak ki olacaktır sende ona bakıcan

haksızlık demeyelim de düşünceler farklı olabiliyor..mesela erkeklerden çok darbe görmüş birisi çok yıkıcı yaklaşabiyor veya bazıları iyimser davranabiliyor.her ne kadar içten yazılsa da dediğin gibi olabiliyor.

bende katılıorum tabiki düşünce farklılığı fakat demek istediğim 3 4 hafta önce birisi annesini kaybettiğinden dolayı üzüntüsünü paylaşmak için konu açmıştı we birisi çıkıp o bayana annen ölmüş sen neden internet başındasın şeklinde bir yorumda yapmıştı beni en çok üzen bu olmuştu bu konuyu açma nedenim birileri belki okuryup bişeyleri anlarda daha dikkatli yorumlar yapar

alaycı insanlar var ve başkalarının derdinden keyif yapmasını çok iyi biliyorlar
bazı insanlarada iyi bir şey yazıyorsun gidiyor vay efendim bana niye böyle dedin
bu tiplerden çok var ya...

alaycı insanlar var ve başkalarının derdinden keyif yapmasını çok iyi biliyorlar
bazı insanlarada iyi bir şey yazıyorsun gidiyor vay efendim bana niye böyle dedin
bu tiplerden çok var ya...

evet.çok haklısın.... o alaycı insanlar maalesef var.... ben de farkındayım.

muhalefet insan çok evet canım.....ama bu hayattada böyle.....ya cidden yoruma cevap verin yada tepkisiz kalın...yok illaki muhalefet oluncak bende çok karşılaştım malesef bu durumla....

Her insanın acıya verdiği tepki farklıdır.Kimi acısını içinde yaşatırken,kimi de kendini dışarı atar sıkıntısını insanlarla dağıtmaya çalışır.
Bu bakımdan kimsenin hiç kimseyi yargılamaya ve rencide edici mesajlar yazmaya hakkı olmadığını düşünüyorum.Eleştiriler olumlu ve yapıcı bir biçimde anlatılmalı ki mesaj doğru yere ulaşsın...

haklisin arkadasim insanin uzuntusuyle dalga gecilmez ,yazan arkadaslarimiz biraz olsun rahatlamak icin iclerindeki duygulari ve yasadiklarini yaziyorlar .bizlerde elimizden geldigince destek olmaya calisiyorsak ne ala ama bir taraftanda bazi kisiler hayel dunyalari asiri derecede calisiyor ve yasamadiklari olaylari yasiyorlarmis gibi anlatiyorlar amaclari nedir anlamiyorum ve kendilerini belli ediyorlar zaten.boyle yazanlara kusura bakma bende istedikleri cevabi veririm.

haklısın aslında karşılaşmıyor diiliz.. ama bazen öyle konular oluyor ki,dertten kederden çok uzakta,kişi sadece egosunu tatmin etme amaçlı konular acıyor ve yine burda da egosunu bizlerinde tatmin etmesini bekliyor,ne yazık ki,böyle tiplerde mevcut..

sanırım bu durum da konu dankonuya değişiyo,konu sahibi gerçekten dertli mi? yoksa dert mi arıyo, yoksa amacı egolarını tatmin etmek ,kendine güç katmak mı? bunları ayırt edebilmek ve yorumlarını yada eleştirileri de bu doğrultu da yazmak önemli..

ama gerçekten dertli bir insanın bu sorununa da zalimce yaklaşıp ta onu elşetirenlere kızarım..yaşamayan bilemez,empati yapmak gerek..bekara,hanım boşatmak kolaydır misali de olabiliyor bazen..

Ben bu yazıya çok katılıyorum çünkü malesef derdim var kısmına canı sıkıldıkça saçma sapan konular açan o kadar üye var ki,yani bunlar her şeyi hakediyor,resmen saçmalıyor bi kısmı,bi kısmı da egosunu tatmin etmek için konu açıyor gerçekten de,bakın şu kadar hayranım var rahatsız ediliyorum,ayy bilmem vs vs diye...kişi bi konu açıyorsa her türlü yorumu göze alıyor demektir,sitedeki herkes aynı şekilde düşünmek zorunda deil ki?
hem konu açan herkesi pohpohlamak zorunda deiliz ki,ben şahsen açılmış çok saçma bi konu varsa ( dertle alakası olmayan bişey mesela) ya hiç yorum yapmıyorum ya da dilimi tutamıyorum bişiler söylüyorum,gerçekten derdi olan yardım isteyen bi sürü insan var,diğer tarafta da canı sıkılan,oyun arayan ve bu amaçlı konu açan insanlar ki onlar kendilerini çok belli ediyor şakkıdı

bu durumdan sadece ben mi rahatsızım yoksa başkalarıda war mı merak ediorum...burada insanlar sorunlarını,acılarını paylaşıorlar ama bazı kişiler illa bir pürüz çıkarıor konularda...samimi değilsin sen falan diye haksızlık edilio insanlar zaten acılarını paylaşıolar burda birde yalancılıkla suçlayanlarla uğraşıolar...bu hemen hemen her konuda oluor konunun sonu tartışmaya yada çok farklı boyuta çakilior we bunu yapan insanlarda çıkıp benim düşünce özgürlüğüm war istediğime yazarım diye öwünüor birde nasıl bir düşünce anlayamıorum acılı bir insanın üstüne gitmek nasıl bir düşünce özgürlüğüdür,,,benim gibi bu gibi konulardan rahatsız olanlarınız çok biliorum we fikirlerinizi bekliorum

aranızdaki sorun nedir bilmiyorum ama sen sorununuzu güzel dile getirmişsin..
hazır konu açılmışken bende bazılarının cok fazla paranoyalar yapıp yazıları okumadan yorum yazmalarından şikayetciyim..
yani konuyu bütünü ile ele almayıp iki kelimeyi olayın içinden cıkarıp yuva yıkıcılık yapmak cok kötü
vay senin kocan bunu sana nasıl yapar sana bu sözü nasıl der diyerek karı kocayı ayırmaya calısmalar felan acıkcası cok üzücü
bide benm gibi birkac kişi burayı bilinçlenmek bir nevi eğitim yuvası gibi görüyo ve o yüzden geliyo
onlar yardım aramaya calısrken yuvalarını yıkacak tavsilere bile alabiliyolar
lütfen azımızdan cıkanı kırk kez düşünüp konuyu tam idrak edip öle yorum yazalım
bunu söledigim için kimse kızmasın burda bir tek kişiyi bile tanımıyorum
bende bir iki kez yanlış yaptım ama hatamı düzelttim pardon eksik yorum okumuşum dedim

Ben bu yazıya çok katılıyorum çünkü malesef derdim var kısmına canı sıkıldıkça saçma sapan konular açan o kadar üye var ki,yani bunlar her şeyi hakediyor,resmen saçmalıyor bi kısmı,bi kısmı da egosunu tatmin etmek için konu açıyor gerçekten de,bakın şu kadar hayranım var rahatsız ediliyorum,ayy bilmem vs vs diye...kişi bi konu açıyorsa her türlü yorumu göze alıyor demektir,sitedeki herkes aynı şekilde düşünmek zorunda deil ki?
hem konu açan herkesi pohpohlamak zorunda deiliz ki,ben şahsen açılmış çok saçma bi konu varsa ( dertle alakası olmayan bişey mesela) ya hiç yorum yapmıyorum ya da dilimi tutamıyorum bişiler söylüyorum,gerçekten derdi olan yardım isteyen bi sürü insan var,diğer tarafta da canı sıkılan,oyun arayan ve bu amaçlı konu açan insanlar ki onlar kendilerini çok belli ediyor şakkıdı

bende zaten pohpohlayalım falan demiorum benim bahsettiğim çok farklı herkesin aynı şeyi düşünsün falanda demiorum neyse anlayanlar zaten anlamıştır ne demek istediğimi

arkadaşlar bahsettiğiniz olay herkese yapılmıyor
aramızda insanların duygularını suistimal eden yada hayal gücü çok geniş arkadaşlar var
ve biz bir aileyiz
kim nedir az buçuk biliriz
:kahve:

Son düzenleme:
aranızdaki sorun nedir bilmiyorum ama sen sorununuzu güzel dile getirmişsin..
hazır konu açılmışken bende bazılarının cok fazla paranoyalar yapıp yazıları okumadan yorum yazmalarından şikayetciyim..
yani konuyu bütünü ile ele almayıp iki kelimeyi olayın içinden cıkarıp yuva yıkıcılık yapmak cok kötü
vay senin kocan bunu sana nasıl yapar sana bu sözü nasıl der diyerek karı kocayı ayırmaya calısmalar felan acıkcası cok üzücü
bide benm gibi birkac kişi burayı bilinçlenmek bir nevi eğitim yuvası gibi görüyo ve o yüzden geliyo
onlar yardım aramaya calısrken yuvalarını yıkacak tavsilere bile alabiliyolar
lütfen azımızdan cıkanı kırk kez düşünüp konuyu tam idrak edip öle yorum yazalım
bunu söledigim için kimse kızmasın burda bir tek kişiyi bile tanımıyorum
bende bir iki kez yanlış yaptım ama hatamı düzelttim pardon eksik yorum okumuşum dedim

ewett bende aynen bu yanlışları kastediorum

bir tavsiye daha konu ne kadr kötü ve gerçege aykırı olursa olsun insalarla dalga gecmeyin gercek olup olmadıgını kendi azıyla acıklayana kadr gercekmiş gibi davranmak ve dogru ögütler tavsiyeler vermek en güzeli
eger süpheniz varsa süphelerinizi kırmadan söleyin çünkü aksi ıspatlanıncaya kadr ben sana inanmıyorum yalan sölüyosun bunlar uydurma diemeyiz insanlara

birçok farklı düşüncelere sahip birbirini tanımayan insanlar var o anda ki sorun problemi herkes kendine göre yorumluyor farklı görüşlerde çıkıyor ama ne olursa olsun çok sıkıntılı mesajları olan insanlarlada dalga geçmek,kırmak hoş değil ama yapılcak çokda bişey yok bunlar için. rahatsız edici sen insani fikirler verenlerle paylaş yine paylaşmak istediğini o insanlarıda kendi haline bırak eden bulur nasıl olsa bugün olmazsa yarın. onlar aslında art niyetli oldukları için içindeki hırçınlık dışarıya vuruyorlar onlara sadece acımakla kal

X