Benim de erkek bir kedim var.

anlasilan seninki anlat anlat bitmez turden :roflol:

hills tuyleri bakimindan vucut kokusu bakimindan ve de diskiyi arttirdigini gordugumden tavsiye etmiyorum proplan pahalli gelebilir ama uzun sure gidiyor cunku hillste verec3egin gramin nerdeyse yarisi veriliyor yani daha uzun surede bitiyor daha besleyici

olmaz dersen royal caninde deneyebilirsin:kahve:

sorma, bi dolma yapışımız var (evet beraber yapıyoruz gibi bişey) ben dolmaları dolduruyorum arkadaş bana en yakın sandalyeye geçip işimi bitirene kadar ağzını şapırdatıp gözlerini kısıp dolmaların elimden tencereye doğru gidişlerini izliyor :roflol: evde bira açılınca miyavlamasından kafayı yiyoruz layhayhoy

royal benim de aklımda, hafta sonu bulduğumuzu alıcaz, royal, nutra nuggets ya da nutrience bakalım

sorma, bi dolma yapışımız var (evet beraber yapıyoruz gibi bişey) ben dolmaları dolduruyorum arkadaş bana en yakın sandalyeye geçip işimi bitirene kadar ağzını şapırdatıp gözlerini kısıp dolmaların elimden tencereye doğru gidişlerini izliyor :roflol: evde bira açılınca miyavlamasından kafayı yiyoruz layhayhoy

royal benim de aklımda, hafta sonu bulduğumuzu alıcaz, royal, nutra nuggets ya da nutrience bakalım

soyle ona oyle kolay degil otursun yapsin dolmalari bizde yiyelim
:roflol:

Bir bira sever yani, aynen benim gibi, canım onunla karşılıklı:içelim: Bi de çooook tatlı yaaaaa!:nazar:

Canım, ben kedi cinslerinden pek anlamam ama; senin kedin çok güzel ve değişik geldi, cinsi nedir?

babası iran kedisi annesi tekir,
tam bana göre yani kaydrigubbakcemile3
iran kedilerinin burnu çok basık olur sevmem, tekirlerin de uzun olur onu da pek sevmem (gerçi bana kedi olsun hepsine bayılırım ama güzel bulmam onları) benim sıpanın burnu tam kıvamında, tam sıkıp ısırmalık, yanakları da var yemelik kaydirigubbakcemile3

öncelikle bu kedicik nasıl bir poz vermiş anlamadım.sağa döndüm olmadı sola döndüm olmadı o ne şekil yahu.ama olsun yinede severim onu ben yumuduk seni.
ve mamaya gelince eşim veteriner ve en çok hills satıyor..

o sıpa utanmadan bacak bacak üstüne atmıştı, ben de tam patilerinin hizasından çektim fotoyu, ortaya böyle bi poz çıktı, poşet içinde resimlerimiz filan da var, en büyük eğlencesi gördüğü her tür poşetin içine girip yatmaktır da kaydirigubbakcemile3

dsc00644ws0.jpg

bi foto daha koyalım ablalarımıza dedik

çok güzel kerata..koca adam gibi poz vermiş..

ben hılls kullanıyorum ama sadece mamaya agırlık vermiyorum çok pahalı sonuçta dün 2 kiloluk paketi 40 ytl ye aldım içimede oturdu yani...:nazar:
gün aşırı tavuk cigeri haşlıyorum içine patates atıyorum biraz bayılıyortlar hem ucuz tavuk cigeri hemde besleyici...cokacimcoook
tüy sorunu için denemedigim kalmadı özellikle wiskas kullandıgım dönemde her yer tüydü hiılls den sonra azaldı ama yine de havada uçuşuyorlar...furmaster denen bi alet var ondan aldım..herkes çok memnun %90 tüylere çözüm ma bende bişi farketmedi..:eek:klava:
şimdi tüy sorununa biraz çözüm buldum...şakkıdı
haftada 1 çig et veriyorum..çig ette pişmişden daha fazla vitamin var parazit tedavisi düzenli yapılıyorsa haftada 1 çiğ etin zararı olmaz (vet.de onayladı):lepi:
ayrıca haftada 1 veya 2 kere suyla sulandırdıgım sütün içine 1 yumurta kırıp çırpıyorum içinede bi ilaç var isteyen olursa adını yaarım vitamin 1 mg. damlatıyorum onu veriyorum tüyler parladı ve dökülme hemen hemen hiç kalmadı (benim dökülen saçlarım bile kedilerin tüylerinden daha çok evde)...:eek:klava:

kedilerde sağlık bir beslenme için kalite mama şart.tabiki fiyatlar cep yakıyor fakat şunu düşünmek gerek .bu mamalarda kediler için gerekli olan tüm besin ve vitaminler yeterince var.eğer ucuz mama verip üriner sistem hastalıkları,tüy yumağı çıkarmakta zorluk vs sağlık probleriyle karşılaşıyorsanız.veterinere vereceğiniz masraflar artı kedinizin bozulan sağlığını düşünürsek.verdiğiniz paraya değiyormu diye düşünmek gerek.market mamalarındansa mesela fiyat olarak uygun olan bonocibo var bunu vet ablamın kedisine önermişti ben 5 yıldır kedimi royal canınle besliyorum ve çok şükür bir sağlık problemi yaşamadık.

birşey eklemek istiyorum. ben yıllardır kedime royal canon veriyordum. .bulamayınca ilk defa proplan aldım. muhteşem bir mama. lokum, bir kilo aldı. çok zayıftı çünkü. 2 buçuk kilo .şimdi normal kilosuna geldi. tüyleri bile çok dökülmüyor. bundan sonra proplan alacağım.

Demek ki ben asla Pro Plan almamalıyımbenneyaptımki

Badem 6 kilo bir de onu yerse olur 7 kilo filan:1shok:

gerçekten nevbahar ,bir topik topik oldu ki. habire sıkıştırıyorum.tutamıyorum kendimi. birde sanki proplanla sanki daha bir büyüdü. uzun zamandır görmeyen arkadaşım bile şaşırdı. birde çok sevdi. royali öylesine yiyordu. bunu varya bayıla bayıla yiyor. vallahi, badem yerse kilo alabilir. ama inan bu tombik haline bayıldım ben .bademide sıkıştırmak hep istemişimdir. tombik tombik.çok şeker oluyorlar

pati de 5 buçuk kilo o zaman proplan ı ben de eliyim, hiç gereği yok kilo almasının, koca bi göbeğimiz var zaten bi de çok kocaman bi kedi, her gören bu kedi değil at diyor, 4 nala da arkadaş evde sürekli kaydirigubbakcemile3 biz sonunda tüy dökümümüzü en son aldığımızda neredeyse sıfıra indirmiş olan nutra nuggets almaya karar verdik... diğer mamaların bitiriceğine emin olmadım, sürekli mama değişitirerek de dengesini bozmak istemiyorum daha fazla patinin... mamaya alışana kadra bi süre geçiyor çünkü...

benimde 2 kedim var.şirinimizi küçüklükten biz yetiştirdik baya besili :) ama sonradan gelen incimiz biraz bakımsız kalmış ve mama yemiyodu. en sonunda royal canin aldık ve iştahla yemeğe başladı. biz kilosunu 12 ytl den alıyoruz,çok memnunuz...

babası iran kedisi annesi tekir,
tam bana göre yani kaydrigubbakcemile3
iran kedilerinin burnu çok basık olur sevmem, tekirlerin de uzun olur onu da pek sevmem (gerçi bana kedi olsun hepsine bayılırım ama güzel bulmam onları) benim sıpanın burnu tam kıvamında, tam sıkıp ısırmalık, yanakları da var yemelik kaydirigubbakcemile3

Pamukcum, ortalık karma kedilerden geçilmezken, bi karma -ya da melez- kediyi sahiplendiğin için seni tebrik ediyorum.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s. Karma olduğu için kedileri ortalığa atan insanları da anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Güzel yaramazına:nazar: ve sana:nazar: mutluluklar diliyorum canım:1hug:

Son düzenleme:
benim ilk kedim buğday da karmaydı. baba tekir anne iran bu kadar yakışıklı bir kedi olamazdı. maalesef hastalandı ve kaybettim bir tanemi. nasıl melez diye sokağa atarlar anlamam. gaddarlık.

güzelliğiyle alakalı değil oğlumu bu kadar sevmem ama bence karma kediler çok daha güzel oluyorlar. tekirlerin burnu uzun iranların da kıza oluyo benim sıpanın tam orta kararda. gören herkes bayılıyor zaten o kadar güzeldi. hiç alırken cins bi kedi alıyım diye bi düşüncem olmadı olmazda...

Ben bütün kedileri severim, benimkisi tekir (veterinerin deyimiyle tam bi kedi,oyun ve yaramazlık açısından), sarmanı çok severim, iranı, vanı, karma kedileri...-Lokumu:nazar:, Bademi:nazar:...-Sokaktan aldım, 2. kediye hazır olursak sarman istiyorum, yine sokaktan... Eskiden köpeklerden korkardım, kedi beslemeye başlayınca eskisi kadar çekinmez oldum, sokakta köpek görünce korkmaktan çok karnı tok mu acaba diye düşünür oldum. Kedi beslemeye başlayınca sevgi kapasitesi artıyor insanın sanırım -bunu köpek besleyenler de söyler herhalde-a.s.
Canım, Buğdaya çok üzüldüm, neyse şimdi Lokum var -ama ne güzel bi Lokum-:nazar:

X