Benim de erkek bir kedim var.

P

Pamuk

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Pamuk
kızlarrr benim dünyalar yakışıklısı bir oğlum var, 9 gün önce 3 yaşına bastı. normalde veterinerimizden mama alırdık "nutra nuggets" marka, ve çok da memnunduk, tüylerimiz uzun olduğu halde tüy dökümü sorunumuz yoktu. ama veterinerimizle aramızda bir husumet oldu ve artık oraya gitmiyoruz, başka yerde de mamamızı bulamadık bir türlü,

iki şey sorucam birincisi "pro pac hairball" mamayı öneren var mı

ikincisi ankarada nutra nuggets mama bulabiliceğim yer var mı?

zorunluluktan şu an whiskas kullanıyoruz ama çok tüy dökmeye başladık ve çok rahatsız etmeye başladı beni bu durum. ki market maması filan ama ücret olarak hiç de veteriner mamalarından aşağı kalmıyor whiskas mama...

bize yardım ederseniz seviniriz, bir de yakışıklı resmimizi ekliyelim de ablalar daha hevesli olsunlar yardım etmeye dimii ama

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi Pamuk
Merhaba,

Öncelikle Whiskas, market mamaları arasında sayılıp asla önerilmez.

Pro Plan, Royal canin ve Hills markaları arasında tercih yapmanızı öneririm.

Ayrıca bu dediğiniz markanın mamaları yuvarlak ve üstünde "N" harfi baskısı olan mamalar mı?

Ben Royal canin kullanıyorum ve internet üzerinden alıyorum bir kez mamamız gecikince veterinerimizden almıştık bir mama benimkiler yemediler de.

Bu arada kedinize uzun ömürler dilerim çok tatlı:asigim:

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Pamuk
whiskası asla tavsiye etmem. ben proplan kullanıyorum şu an. nevbahar arkadaşın söylediği royal canın ve hills te çok iyi mamalardır. market maması almayın. veterinerden bu mamalardan birini alın. daha önce royal kullanmıştım. ama burada artık pek bulamıyorum.kedini oyuncak kediler gibi. vardır ya peluş, peluş. çok şeker...........

• Konu Sahibi Pamuk
whiskas ı kullanmaktan kesinlikle hiç memnun değilim yanlış anlaşılmasın. veterinerimize gitmiyoruz diğer gittiğimiz vet de de mama yoktu gelicek demişlerdi. hills ve royal evet güzel mamalarmış ama ne yazıkki pahalı mamalar, nutrience ve nutra nuggets onlara göre daha ucuz mamalar ve tüy dökme problemimize biraz olsun iyi gelmişti... bi yerde buldum internetten bakalım bu sefer de nutrience mi nutra nuggets mı onu düşünüyorum

ayrıca paticik teşekkür eder ablaları, yanımda pişkin pişkin yatıyor şu anda

• Konu Sahibi Pamuk
son kullandığımız mama bu:

alsammı dediğim mama da bu:

hairball son eklediğim mama

• Konu Sahibi Pamuk
Bunların fiyatları nasıl peki. Ben bunları ilk kez gördüm.

Ben mesela Royal Canin 4 kg'lık alıyorum 60 ytl hatta geçen ay indirime girmiş 48 ytl olmuştu hemen 2 tane sipariş verdim.

Normalde ben 60'a alırken petshoplarda aynı mama 75 ytl maalesef.

2 kedim var ve bir paket mamamız 2 ay kadar gidiyor.

• Konu Sahibi Pamuk
nutra nuggets ucuz, 3 kilosu 35 ytl

nutrience için hills la aynı kalite deniyor fiyatı da biraz daha yüksek, 42 ytl ye buldum en ucuz 3 kilosunu

3 kilodan fazlasını alamıyorum ben çok cins bi kedim var mama bekleyince yemiyoruz, kapasitemiz 3 kiloluk mamanın 2 ayda bitmesi yönünde, 2 ayı bir hafta geçse açlıktan ölse yemiyo kalan mamayı...

sen internetten mi alıyorsun canım? ben hem internetten satış yapan hem de mağazasında satan bi petshop buldum, veterimden de 35 ytl ye alıyodum diye hatırlıyorum nuggets ı

• Konu Sahibi Pamuk
Ben internetten alıyorum gerçekten daha avantajlı. Tüm petshoplarda aynı kum mesela 10 ytl ben 5'e alıyordum gerçi o kampanya 1 yıl sürdü ve bitti ama.

Mamalar da aynı 15-20 lira fark ediyor.

Kendi alışveriş yaptığım siteye baktım sizin markalar yoktu. Başka veterinerler de mutlaka vardır sanıyorum.

• Konu Sahibi Pamuk

senin alışveriş yaptığın sitede şu an royal ve de hills ne kadar? bi de kargo ücreti ne kadar oluyo? internetten bi ayakkabı aldım ucuza aldım diye sevindim, 10 ytl kargo ücreti ödeyince dumur oldum :1no2:

Doğrudur canım ama ben kargo ücreti ödemiyorum. Çünkü 50 ytl üzeri kargo firmadan.

Ha bir de şu var diyelim 50 ytl altı tuttu alışveriş ne kadar ağır bir şey alırsan al kargo sabit 4 ytl.

Sadece pet ürünleri var zaten. Google çıkar yani karşınaa.s.

Pamuk;
benimde 4 aylık erkek kedim var onunda tüyleri cok uzun proplan diye mama var biz ondan kullanıyoruz hem tüyleri çok parlak duruyor ve tüy dökme mevsimi olmasına rahmen tek tük döküldü tüyleri..
Whiskas hiç önermiyor veterınerler ve bagımlılık yaptıgını duymuştum bilginiz olsun:jeyyar:

Son düzenleyen: Moderatör:
proplan tavsiye ederim

hills denemis biri olarak tavsiye etmiyorum

ayrica tuy dokumu icin sarmisak tabletleri var inanilmaz etkililer

tabletleri denedim canım etkisi olmadı bizde

whiskas ı ben de istemiyorum ama maması bitmişti acilen almak zorunda kaldık, çok severek yemiyor zaten, bağımlılık durumu yok yani pro plan da çoook pahalı bence, nutrience de öneriliyor daha ucuz. bakalım ya nutrience ya nutra nuggets alıcaz mamamız bitince

agir roman hills i neden önermiyorsun?

Canım, ben de pro plan kullanıyorum ve çok memnunum. Evet pahalı ama; ben sadece mama vermiyorum, bizim veteriner de onaylıyor... Evde ne pişerse ve Tedi için bi zararı yoksa mutlaka 1 öğün yemek veriyorum. Özellikle evde tavuk ya da balık piştiği zaman bizimkini zaptetmek mümkün değil, sen mama harici bişiy vermiyor musun? Bi de şöyle düşünmek lazım, hep aynı şey -mama- sen sıkılmaz mıydın?a.s. Ben çok sıkılırdım:içelim:

bende kedimi sadece kuru mamayla beslemiyorum tavuk et haşlıyorum ve çok saglıklı maşallah.
proplan evet pahalı bi mama ama içindekı et oranı çok yüksek benım kedım bana geldıgınde cok zayıftı ve cok mama seciyodu butun profesyonel mamaları denedım ama hiç birini agzına bile sürmedı en son care proplan aldım ve iyki almısım kilo aldı tuylerı cok guzelleştı

ilk sayfada resmi gördünüz sıpa kocaman zaten şutarafagitti evde et tavuk filan pişirdiğimde veriyorum tabiki ama benim kedim çok ilginçtir balığı pek sevmiyor, aman verdiniz yiyim bari gibisinden yiyor :roflol: nutra nuggets mamayı çok seviyordu. bi de dedesi (babam olur) arada torununa yaş mama alır hediye olarak ama onu da burun kıvırarak yiyor, en sevdiği şeyler; zeytinyağlı dolma(daha ben yaparken çıldırıyor), patates kızartması ve bira. dolma dışındakileri vermiyorum yanlış anlamayın, tesadüfi öğrendik bunları sevdiğini :roflol: kilo sorunumuz yok yani hatta bi dönem rejim bile yaptık diyet mama kullanarak. zaten bi cinsliği de maması çok beklerse (ambalajda dahi olsa) hayatta yemez. benim gibi zor bi kedim var yani layhayhoy

çalışmaya başladığımda pro plan i denerim inşallah bu ara bi mamaya o kadar para veremem ne yazıkki senağlama ah işsizlik ahhhh

ozaman royal canın alın oda cok iyi bi mama profesyonel.
onunda 400 gramı 10ytl tavsiye ederim

anlasilan seninki anlat anlat bitmez turden :roflol:

hills tuyleri bakimindan vucut kokusu bakimindan ve de diskiyi arttirdigini gordugumden tavsiye etmiyorum proplan pahalli gelebilir ama uzun sure gidiyor cunku hillste verec3egin gramin nerdeyse yarisi veriliyor yani daha uzun surede bitiyor daha besleyici

olmaz dersen royal caninde deneyebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…