Benim de derdim bu :)

shapee

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2015
7.358
25.437
Selam kızlar,
Biliyorsunuz son yıllarda evlerde country moda akımı yaşanıyor.
Oldukça popüler.
Benimde hoşuma gidiyor, bu konuyu da o sebeple açtım :)
Fakat kafama takılan da bu.
Yani sıkıcı bir hal aldı mı sizce.
Bütün evler birbirine benziyor gibi hissediyor musunuz?
Diyelim bütün evler bu tarz, bunu dikkate alır mısınız, soğuma durumu olur mu sizde?

Not : Benim şuan evim minimalizm tarzda.
Az ve öz eşya şeklinde.

Kafamı karıştıran, bir yanım bu tarzı koruyarak yap değişikliğini diyor,
Diğer yanım da country rüzgarı esiyor.
Sizin tercihiniz hangi yönde olur.

Bence sıktı. Aslında beni daha çok sıkan avangard country. :) bu akım country'den daha yaygın.
Benim yatak odam beyaz country, şuan alacak olsam almam. Ben aldığımda hiçbir yerde olmayan model şimdi her yerde var. Şimdiki aklım olsa mudo tarzında doğal ahşap renklerinde alırım, mutfak hariç beyaz country mobilyalardan uzak dururum.

Artık bıktık bu country den. Ayrıca eviniz modernse yani kapılar pencereler banyo ve mutfak hiç bulaşmayın. Uyumsuz oluyor sonra

Modaya uymasan boyle konuda.cunki moda cok hizli deyisiyor ya sende hizli olacaksin a geri kalacaksin.kendi tarzinda kal derim o zaman sen olursun

Aslında sıkıntım modayı takip etmiş olmak değil,
hani bir yanım begeniyor ama bir yanım da bütün evler kopya boş ver diyor :)
Kararsızlığım bu yönde, yoksa dediğin doğru..

Sürekli ayni tarzi seven insanlarin secimi uzun vadeli secimler olmali. Yapacagin secim eger icine siniyorsa ve surekli kullanirim diyorsa biri , o yonde tercih yapmali.
Eski moda akimina dönüş yogunlukta zaten. Sade ve öz yaşantili ev secimleri ve hayat secimleri.
Kisiden kisiye degisir.
Cok esya cok temizlik.

Evet aslında evimi ve minimalizm tarzını seviyorum ama kafam niye karıştı bende anlamadım :)

Sıkıcı olduğu konusunda herkes hemfikir galiba :)
Avangard bana çok uzak zaten,
ama şu yemek masaları dizaynları falan sanırım onlar beni baştan çıkardı biraz..

benimde mbilyam country ben aldığımda çoğu yerde yoktu :) . Şuandaki cicili bicili pembe ve su yeşilinin önde olduğu evler gibi değil ama :) Ben doğal eski şeyleri çok sevdiğimden bayılmıştım. Benim hepsi beyaz değil üstü agaç rengi koyu ama çok keyifle kullanıyorum :):) Doğal aksesurlarla tamamlamaya çalışıyorum:) ayrıca çok eşya almamakta sizin elinizde ben vitrin falan almamıştım :)

Bütün arkadaşlarımın evi aynı, eşyaları toptancıdan alınmış gibi. Ben görmekten bıktım.

Kocaman bir verandan vs olursa yap country tarzını, ama artık çok sıkıldım ben:)

Modetn, maldiv tarzı, az öz eşya feniş alanlar en güzeli. Orta sehpa ıvır zıvır vs ev züccaciyet dükkanı gibi olanlar var, bir süre sonra sadece göz değil beyni de yoruyor.

Az evvel endüstriyel modayı gördüm de ben de ona özendim. Görünümü eski püskü, köpek bağlasan durmaz diyeceğin türde, epey soğuk görünüyor ama nedense beni çok çekti. Ama daha özgür, daha kimliği belli olan yeni gelin evlerinden(!) daha az minnoş bir tarz bana göre.
He zaten daha anamın evinde olduğum için henüz beni ilgilendirmiyor. Ama minimalist tipteyse eviniz bu da iyi bence.

Evet eşyalar evler birbirine benziyor herkes modaya uyucam derken aynı dekora sahip oluyorlar.
Bende de az öz eşya kafası var öyle daha tarz bence.

Bence soft renkler, beyaz, ahşap doğallık falan bunlarda sorun yok da, her eşya, perde çiçek böcek desenli ise çok göz yoruyor ya.

Bir de işlevi yoksa ne işi var benim prensibim...lüzumsuz aksesuarı da hiç sevmedim, en fazla bir iki çerçeve, bir kaç bitki.

country tarzını çok seven biri olarak, ben de tüm evimi country döşemek istemiyorum.
minimalist tarz kesinlikle çok daha güzel.
şu an ev değiştireceğim ben de, ve oturduğum evden az eşya götürmeye niyetliyim.

tümden aynı tarz yerine, country yi bazı yerlerde kullanabilirsiniz. evin bir köşesi olabilir, yemek masası demişsiniz mesela, sadece orası olabilir gibi.

Hatta evdeki tv ünitesini bile iptal ettim ben
Konsol deniyo sanırım ( yemek odası takımı denilen şeyi de takım olarak almadım ) onun içi baya geniş
Konsolun içini depolama alanı olarak kullanıyorum, üstüne tv yi koydum oh mis

Vitrin falan şuan da yok zaten bende :)
Komple beyaz olunca mobilyalar sığ duruyor ama bambu şeklinde olanlar biraz çekici geliyor.
İşte gördüğüm zaman begeniyorum ama iş kendi evime gelince kafam karısıyor.

bende aynısınıyaptım ama çok tepede duruo insanın boynu agrıo bakarkenn :):) en son duvara monte ettircem artık tvyi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…