Beni tam olarak ne ile suçluyor?

yalnizkus_

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
741
670
Bir ilişkim vardı, ilişkinin başında yorucu ve zor biri olduğumu açıkça ifade ettim. Her şeyi kabullendi vs. sonra ilişki içinde benim hoş göremediğim bazı durumlar oldu. Eski sevgilisi ile büyük bir aşk yaşamışlar ve ben paylaştığı herhangi bir aşk acısı içeren şarkı sözünü bile ona yorup üzerine gidiyordum sürekli tartışıyorduk vs. çok kez ayrılma kararı aldık en son gerçekten bitirmenin birbirimiz için en iyisi olacağı konusunda anlaştık.
Ama beni suçluyor.
Çok yormuşum, çok zormuşum ona olmadık ithamlarda bulunuyormuşum bu yaptığımı yanıma bırakmayacakmış vs.
Karşılıklı güzelce anlaşıp birbirinin yüzüne bakabilmeye devam etmek varken hatta arkadaşça kalabilmek varken bir erkek neden düşman kesilmeyi tercih eder, beni tam olarak neyle suçluyor?

Napıcaksınız ki eski sevgilinizin arkadaşlığını? Siz kararınızdan eminseniz boşverin ne düşünüyorsa düşünsün. Hayatınıza giren her insan sizi iyi anmak zorunda değil

Hayır yani ne yapmışsınız, ortak ayrılma kararı almışsınız
Engelleyin gitsin boş tenekeyi

Gelecektede güvenilmez insanlarla bir daha çıkmayın

Herkese güvenilmez düşüncesi ilede bir ilişkiyide başlamayın

Adamı yok yere yorup durmuşsunuz en sonunda eh yeter diye işi bitirmiş. İçten içe pişmansınız şimdi, en azından kontaktta kalalım bi yerde yine bişeyler alevlenir diye umarken adam ateş püskürtüyor baksen şu işe.

En yanlışı "Büyük aşk yaşadım" konusunun konuşulması. Huylanmanız ve kendisine zorluk çıkarmanız normal. Böyle şeyler ilişkide -başında da olsa- konuşulmaz.

Ne farkeder bitip gittiyse geneli ilişkide bir fincan kahve hatırı iki kişide istiyorsa olur.İstemiyorsa tamam.Birde maddi olarak kasa hesaplarını boşaltıp kacmadiysaniz neyin hesabı.Manevi duygu hesabı ise izin vermeseydi kırılmaya gitseydi zamanında.Vakit kaybettim diyorsa başına silah dayanmadı ya sizde kaybettiniz aynı vakti.Onun dışında zor olmak değil dengeli olmak bize uyan insanla beraber uyumlu olmak güzel.Takinti kıskançlık yada hiç konuşulmayan sınırlı kestirio atan kadınım zorlugum bu diyorsanız bunun tedavisi var.Boyle demedim böyle iseniz dedim.Ben olsam hala ne dedi demedi düşünmem tabi ona ilgim hala varsa düşünürüm.

seni tam olarak “hata sende ben iyi insanım” ile suçluyor. başta okurken tamam yormuşsun diye düşündüm ama sonunda kim çirkefleşirse bence hata oradadır. fazla da şey etme yol ver gitsin.

Herkese güvenilmez düşüncesi ilede bir ilişkiyide başlamayın
genel olarak güvensiz bir tipim maalesef. en güvendiğim insanlara karşı bile asla güvenemediğim bir detay buluyorum ama özümde haklı olduğumu da düşünüyorum. insan beşer şaşar insan kendine bile güvenemiyor
pişman değilim aslında ama her şey bu kadar karmakarışık olmayabilirdi ya da kendimi bu kadar yanlış ifade etmeyebilirdim
En yanlışı "Büyük aşk yaşadım" konusunun konuşulması. Huylanmanız ve kendisine zorluk çıkarmanız normal. Böyle şeyler ilişkide -başında da olsa- konuşulmaz.
o böyle bir ifade kullanmadı aslında öncesinde arkadaştık. eskileri konuştuğumda karşılıklı olarak birbirlerini çok sevdiklerini anlamıştım
teşekkür ederim bundan sonra öyle devam edeceğim
seni tam olarak “hata sende ben iyi insanım” ile suçluyor. başta okurken tamam yormuşsun diye düşündüm ama sonunda kim çirkefleşirse bence hata oradadır. fazla da şey etme yol ver gitsin.
karşılıklı olarak yol aldık diyelim

Ha o zaman arkadaşlıkta yakın durmamanız faydanıza. Arkadaş kalalım derken size saçma şekilde bir yakın bir uzak durmayı tercih edebilir. Bu ilişki tekrar başlayabilir bile.

Ayrılmayı sen istediysen, o da gurur yapıp ayrılmak istemiyorum diyemediyse, yani ondan olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…