beni okula gönderip gelecegimi kurtaran babama tesekkür ediyorum

denef72

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2008
4.670
2
beni ve kardeşlerimi okula gönderip, gelecegimizi güven altına alan babacıgıma sonsuz tesekkür etmek istiyorum.bizleri cahil bırakmadı...şu an ekmek yiyosam babam beni okula gönderdigi için ekmek yiyiyorum.ya okutmasaydı....aman evlenip gidecek kocası düşünsün deseydi.....ben şimdi ezilen, yıpranan,toplumda bir yeri olmayan normal bir insan olacaktım.babacıgım mekanın cennet olsun.allah razı olsun senden...
lütfen özellikle kız çocuklarını okutalım..onlarda bi insan ve geleceklerine güvenle bakmalarına yardımcı olalım.artık kızlarımız ezilmesin ve bu toplumda söz sahibi olsunlar.:enbuyukkk:

arkadaşım çok iyi düşünmüşsün bu topiği açmakla.a.s.ben de abim ve beni en iyi şekilde okutup,bizden hiçbirşeyi esirgemedikleri ve hala her konuda bize destek oldukları için anne ve babbama çok teşekkür ediyorum.a.s.allah onları bizim başımızdan eksik etmesin.uzn ömürler versin inşallah.:nazar:

kısssss ben çocukken saftım
ama ortaokul (bizim zamanımızda öyleydiya) lise üniversite derken çok cingöz oldum
aslında benim okumamı çok istimiyordu ailem ama işte fazla üstüne düşmeyince bende
yapacak birşey olmayınca ders çalışırdım ve bü günlere geldik
şükürler olsun

bence çok güzel bir konu açmışsın kuzum
bende kendi babama çok tşk ediyorum

rahmetli babacığıma bende çok teşekkür ediyorum .mekanı cennet olsun:çok üzgünüm:

Ben de rahbetli babanneme ve anneme teşekkür ediyorumm..Hep onların sayesinde, e bir de kendi emeklerimle bugünlere gelebildim...Babam okumasan da olur ben size ölene kadar bakarım diyordu (yanından ayrılmamızı hiç istemedi)...Allah hiçbirini başımızdan eksik etmesin...

Bunun adına neden fedakarlık dediğinizi ve teşekkür ettiğinizi anlayamadım. Bu zaten tüm anne ve babaların sorumluluğu aynı zamanda da yapmak zorunda oldukları şey değil mi? Neden ekstra bir durummuş gibi yansıtıyorsunuz,normal olanı,olması gereken bu değil mi zaten?

Çocuklarını okula göndermeyenleri kınamak,gönderenlere teşekkür etmekten daha mantıklı geliyor bana.

Bunun adına neden fedakarlık dediğinizi ve teşekkür ettiğinizi anlayamadım. Bu zaten tüm anne ve babaların sorumluluğu aynı zamanda da yapmak zorunda oldukları şey değil mi? Neden ekstra bir durummuş gibi yansıtıyorsunuz,normal olanı,olması gereken bu değil mi zaten?

Çocuklarını okula göndermeyenleri kınamak,gönderenlere teşekkür etmekten daha mantıklı geliyor bana.

günümüz şartlarında hala çocuklarını okula göndermeyip tarlada, bahçede çalıştırılan çocuklarımız var.benim yaşım geregince 30 sene öncesinde anne ve babalar bu kadar bilinçli degillerdi.özellikle kızlar pek okula gönderilmez zaten evlenip gidecek düşüncesi vardı.beni okula gönderen babacıgıma, tesekkür etmem kadar dogal bir sey yok bence..şu an ekmek yiyorsan ve eşime muhtaç olmadan bir kadın olarak ayakta durabiliyorsam bu ailemin okuma kavramını ne kadar önemsediklerini gösteriyor....
çocuklarını okula göndermeyenleri kınamadıgımızı nerden biliyorsunuz.burda yazan arkadaşlarımı ve beni ne kadar tanıyorsunuz ki.....ayrıca bu topikte yazan arkadaşlarım ve ben zaten çocuklarımızı okula gönderin yorumlarını yaptık. bu kadar insanların yazdıklarını ve özellikle benim açtıgım konuyu okursanız tekrar sevinirim.amacımız okula gönderip çocuklarımızın gelecegini kurtaralım.onlara bu hayatta bir söz sahibi yapalım anlamındaydı konum.uyarmak kadar tesekkür etme hakkınıda kendimde buluyorum..

sizin yorumlarınıza da saygım var .umarım sizde benim düşüncelerime saygı gösterirsiniz.sevgilerimle..

Çocuklarını okula göndermeyenleri kınamak,gönderenlere teşekkür etmekten daha mantıklı geliyor bana.[/COLOR][/B][/QUOTE]

arkadaşım bence sen o kişeleri kınama adına bir konu açabilirsin. ama teşekkür etmek çokmu kötü sizce. birde onca okuyamayan ailesi tarafından okutulmayan bir çok kız evladımız var .sanırım siz konuyu dilediğiniz gibi anlamışsınız.yerimseniben

ve özellikle kiz cocuklarinin egitimi üzerinde fazlaca durulmali,

tesekkurune ben de katiliyorum..butun ailem en iyi imkanlarda okumam icin her turlu destegi bana sundular ve hala sunuyorlar. Babam zaten hep der erkek cocuklarindan once kiz cocuklari okumali diye. sonucunda bir erkek her isi yapabilir gerekirse, ama kiz cocuklari okumadan cok zor bir yerlere ezilmeden gelebiliyor. Allah ailelerimizden razi olsun coksekeriremsu

beni ve kardeşlerimi okula gönderip, gelecegimizi güven altına alan babacıgıma sonsuz tesekkür etmek istiyorum.bizleri cahil bırakmadı...şu an ekmek yiyosam babam beni okula gönderdigi için ekmek yiyiyorum.ya okutmasaydı....aman evlenip gidecek kocası düşünsün deseydi.....ben şimdi ezilen, yıpranan,toplumda bir yeri olmayan normal bir insan olacaktım.babacıgım mekanın cennet olsun.allah razı olsun senden...
lütfen özellikle kız çocuklarını okutalım..onlarda bi insan ve geleceklerine güvenle bakmalarına yardımcı olalım.artık kızlarımız ezilmesin ve bu toplumda söz sahibi olsunlar.:enbuyukkk:

[/QUOThaklısın belki bu anne babaların sorumluluğu zaten.ama bu sorumluluğu birçok fedakarlıkta bulunarak yerine getiriyorlarsa teşekkürden daha fazlasını hakediyorlar aslında.a.s

günümüz şartlarında hala çocuklarını okula göndermeyip tarlada, bahçede çalıştırılan çocuklarımız var.benim yaşım geregince 30 sene öncesinde anne ve babalar bu kadar bilinçli degillerdi.özellikle kızlar pek okula gönderilmez zaten evlenip gidecek düşüncesi vardı.beni okula gönderen babacıgıma, tesekkür etmem kadar dogal bir sey yok bence..şu an ekmek yiyorsan ve eşime muhtaç olmadan bir kadın olarak ayakta durabiliyorsam bu ailemin okuma kavramını ne kadar önemsediklerini gösteriyor....
çocuklarını okula göndermeyenleri kınamadıgımızı nerden biliyorsunuz.burda yazan arkadaşlarımı ve beni ne kadar tanıyorsunuz ki.....ayrıca bu topikte yazan arkadaşlarım ve ben zaten çocuklarımızı okula gönderin yorumlarını yaptık. bu kadar insanların yazdıklarını ve özellikle benim açtıgım konuyu okursanız tekrar sevinirim.amacımız okula gönderip çocuklarımızın gelecegini kurtaralım.onlara bu hayatta bir söz sahibi yapalım anlamındaydı konum.uyarmak kadar tesekkür etme hakkınıda kendimde buluyorum..

sizin yorumlarınıza da saygım var .umarım sizde benim düşüncelerime saygı gösterirsiniz.sevgilerimle..

o kadar güzel açıklamışsın ki sana teşekkür ediyorum.
kimyagarx e cevap vermek istemedim.

8yıl zorunlu eğitim,3yıl lise,1yıl üniversite hazırlık ve 2yıl üniversite olmak üzere toplam 14 yıldır okuyabilmem için biçok şeyden fedakarlık edip beni okuttukları ve en az 2sene daha okulumu tamamlayabilmem için fedakarlık yapıp bana destek olacaklarını bildiğim için aileme;bu konuyu açtığın için de canım teyzeme teşekkür ediyorum :1hug:

hayatta en çok ezilen kadınlardır...dogduklarından itibaren her çileyi kızlarımız.kadınlarımız.analarımız çekmektedir....okumayan kadın toplumda fazla söz sahibi olamıyor.kocalarından bin türlü eziyeti çekselerde sıgınacakları kapıları pek olamıyor.ailelerine dönmek boşandıktan sonra zorlaşıyor.ama okumuş olsalar kendi ayaklarının üstünde durabilseler kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam ettirebilirler..kızlarımızı lütfen okutalım.sevgilerimle...

Denefçim çok güzel bir başlık bu.yerimseniben Ben de her zaman babama müteşekkürüm bu yüzden. Hem toplumda söz sahibi olma hem de ekonomik özgürlüğe sahip olma daha ne olsun ki... Nur içinde yatsın sevgili babam.senağlama

Çoook anlamlı çoook güzel bir noktaya değinmişsin....a.sBen de sayende buradan babacığıma çooook teşekkür ediyorum,a.s.İyiy ki varsın canımıniçiiii olmasan ben kanatız kuşlardan farksız olurdum...Bana verdiklerini saymam bile imkansız...Maddi manevi her şeyinle dağ gibi arkamda oldun her zaman..Allah seni başımızdan eksik etmesin..İnşallah hep böyle arkamda ol babacığım....

canım şartmıydı böyle bi mesaj yazman ağlattın beni bu mesajı okuyunca babam geldi aklıma 5 sene önce liseyi bitirdim ama devamı gelmedi çünkü o zamanlar babam kanserdi çok istedim okumayı ama olmadı durumumz fazla yoktu şimdi yazarken bile ağlayarak yazıyorum BABACIM NUR İÇİNDE YATSIN MEKANI CENNET OLSUN bazen onu o kadar özlüyorum ki kızlar :eek:senağlama

canım şartmıydı böyle bi mesaj yazman ağlattın beni bu mesajı okuyunca babam geldi aklıma 5 sene önce liseyi bitirdim ama devamı gelmedi çünkü o zamanlar babam kanserdi çok istedim okumayı ama olmadı durumumz fazla yoktu şimdi yazarken bile ağlayarak yazıyorum BABACIM NUR İÇİNDE YATSIN MEKANI CENNET OLSUN bazen onu o kadar özlüyorum ki kızlar :eek:senağlama

canım arkadaşım senin adına çok üzüldüm.başın sagolsun.ama böle konular açılsınki bizler bilinçlenelim.çocuklarımızı özellikle kız çocuklarımızı hayata tutunmalarını saglayalım.malesef benim de babamı kaybettigim 6 sene oldu.çok özlüyo insan...
ne olursun aglama hayat her zaman yüzümüze malesef gülmüyo...aslında istersen dışardan okulunu bitirebilirsin..önemli olan istemektir...sevgilerimle..

X