Bende hamileyim

Nvn09

Guru
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
91
2
40
Arkadaşlar bende hamileğim iki buçuk hamile oldugumu zannediyordum bu hafta doktora gittim 16 haftalık hamileymişim evlenir evlenmez hamile kaldım çok yorucu ve stresli günler geçirken hamile oldugumu anlayamadım demekki. Ailem çok uzakta ayrı memleketteyiz annem yok zaten kendi tarafımda bişeyler danışabileceğim bi büyükte yok eşimin ailesiylede bir saatlik falan mesafede oturuyoruz ama daha evime gelmediler napıyonuz ne ediyonuz demediler onlardan hiç hayır yok yani eşimin ailesi çok zor günler geçiriyo beni çok istiyolar ama bizim için kıllarını kıpırdatmıyolar yani oturdugum yerde yanlızım bi eşim ve ben varız hamileyim ağrılarım var gece uyuamıyorum belim ve kalçamın ağrısından doktor normal dedi ilaç bile vermedi ne yapacagımı neyle beslenceğimi hiö bişey bilmiyorum bana önerilerde bulunursanız sevinirim şuan düzenli olarak yaptıgım şey süt içmek ona önem veriyom sigara çay kahve içmiyom artık başka neler yapayım.Bide hamile kaldıktan sonrada zayıfladım daha hiç kilo almadım karnım şişiyo sadece bu normalmi doktor kilon iyi dedi ama anlamadım doktor içime sinmedi adam gibi bakmıyo sanki soru bile sordurmadı üçlü testim gayet iyi çıkmış beni rahatlatan bi sözü bu oldu onun dışında bişey anlamdım doktoru değiştircem bi dahaki kkontrolde bana yardımcı olursanız sevinirim allah hepimizi kurtarsın sağlıklı bi şekilde çoçugumuzu elimize almayı nasip etsin şimdiden teşekkürler..

Tebrik ederim ne güzel herhangi bir sorun yok demek ki hemen hamile kalmışsın.Hayırlısı ile kucağına al inşallah.Allah bizlere de nasib etsin.

inanmıyorum 16haftalıksın ama nasıl anlamadın çok şaşırdım ya ,

adet olmayınca anlamadınmı tam 4ay olmuş

Tebrik ederim... Allah hayırlsıyla kucağına almayı nasip etsin... ben hiç gebelik geçirmedim nelere dikkat edilir pek bilmiyorumm.
Ama şu stresten uzak dursan iyi olur..

mezatçım canını hiç sıkma, bir bakıma çok şanslısın ki, tehlikeli dönemi ne olduğunu anlamadan atlatmışsın. Ne güzel sağlıklı bir bebeğin var. Kalmış 5 ayın. Bir kere bu gerçekten çok büyük avantaj.

Yalnızım diyorsun, haklısın şu şartlar altında. Ancak eminim kayınvaliden bir bebek beklediğini öğrendiğinde çok daha yardımsever olacaktır. Sonra şunu da biliyoruz ki, bazen insan, çok yakınım dediğinden kazık yiyor da, hiç ummadığı yerden yardım geliyor. Her şey olacağına varır. Bence sevinmelisin.

Gebelikle ilgili bir çok site var, googla a gebelik diye yaz, bir yığın şey çıkacak zaten. Beslenmen gibi konulara daha ayrıntılı ulaşırsın oradan. Bir de iyi bir doktor bul kendine, o seni yönlendirir.

Yemek konusunda alkol, sigara, kafeini kes ilk etapta.

bende evlenir evlenmez hamile kaldım :) canım bebişin hayırlı olsun ne gibi merak ettiklerin var ? bende 36+1 haftalık gebeyim bildiklerimi paylaşabilirim..

tebrık ederım..
beslenme acısından sut ıcıyor olman ıyı;henuz kılo almamıs olmanda avantaj senın ıcın cunkı son aylarda ınanılmaz hızda kılo alabılırsın..
gebelık bolumunden gereklı bılgıyı alabılırsın canım..
nette bu konuda bılgı alacagın epey yer var..
hem bak yanlız degılsın artık bedenınde 1 can daha tasıyorsun..
stresten uzak dur hamılelıgının tadını cıkar..
sagsalım yavrunu kucagına alman dılegıyle..a.s.

canım tebrik ederim allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin.
benimde yeni bebeğim oldu hamileliğimin ilk aylarında kilo almadım 53 ile başladım 63 ile
bitirdim hamileliğimi.
bol bol kalsiyum al canım bide yeşillik sebze meyve çok tüket haftada bir veya iki defa
ya kırmızı et yada beyaz et tüketmeyi özen göster. şimdi kış mevsimi balık yemeyide ihmal etme.
günde 1 veya 2 tane ceviz içi yada bir miktar fındık yemeni tavsiye ederim.
ayrıca ben gebelik dönemimde gebelik.org sitesinden çok iyi bilgiler edindim. ve kk gebelik bölümünden de bakabilrisin takıldığın bir yer olursa severek cevaplandırırım.

cnm gözünaydın bende 16 haftalık hamileyim..dr memnun değilsen hemen değiştir bende ilk dr memnun değildim hemen değiştirdim şimdiki dr çok iyi memnunum..inş sorunsuz bir hamilelik geçirirsin haziran annneleri bölümüne gelirsen beraber paylaşırız herşeyi aklına takılan bişey olursa yardımcı oluruz ordan sana

Hepinize çok teşekkür ederim birden olumlu şeyleri okuyunca moralim düzeldi 4 aylık hamiile olup anlamama şaşırmısın mor okyanus evlendiğimde geldiğim yerin iklimi çok değişik ben soguk memleketten sıcak memlekete geldim adet olmadıgımda doktora danıştım hava değişimi etkiler dedi ama test yaptım bi sonuç çıkmadı içim rahatlasın diye iki hafta sonra yine test yaptım onda çıktı benim öğrendiğimden bu yana dört ay geçmedi ama bende anlamadımki neyse içte ufaklık çaktırmadan büyüdü inşallah hepimiz hayırlısıyla kucagımıza alırız yavrularımızı çok sağolun teşekkürler.

bende evlenir evlenmez hamile kaldım :) canım bebişin hayırlı olsun ne gibi merak ettiklerin var ? bende 36+1 haftalık gebeyim bildiklerimi paylaşabilirim..

çok teşükkür ederim şuan bu bel agrımı ve neleri daha çok yemem gerektiğini merak ediyorum bide niye hiç kilo alamadım yani kilo almamak bi yönden güzel hoşuma gidiyo sadece karnım çıkıyo ama korkuyorum bebek için kötü bişey varsa diye

....ne mutlu sana tatlım....
babayıda senide tebrik ederim.....
RABBİM sağlıkla kucaklamayıda nasib etsin inşallah....
yapacağın en doğru şey stresten uzak kalmak ,iyi beslenmek...
dr um bana kan hapı ve elevit denilen bir vitamin verdi...
süt içmen çok iyi...danışmak istediğin bişi olursa yanındayız tatlım...
asla yalnız değilsin...bizler varız... unutma koskoca kk yanında....
tekrar hayırlı uğurlu olsun bebeğin...
üçlü testin iyi çıkması süper.. gözün aydın....

....ne mutlu sana tatlım....
babayıda senide tebrik ederim.....
RABBİM sağlıkla kucaklamayıda nasib etsin inşallah....
yapacağın en doğru şey stresten uzak kalmak ,iyi beslenmek...
dr um bana kan hapı ve elevit denilen bir vitamin verdi...
süt içmen çok iyi...danışmak istediğin bişi olursa yanındayız tatlım...
asla yalnız değilsin...bizler varız... unutma koskoca kk yanında....
tekrar hayırlı uğurlu olsun bebeğin...
üçlü testin iyi çıkması süper.. gözün aydın....

çok sağol teşekkür ederim canım ya birileriyle bişeyler paylaşabilmek çok güzel çok sağolun allah hepimizi hayırlısıyla kurtarsın bebeişlerimizi elimize alalım bütün sıkıntılarımız bitsin

mezat bende 6 haftalık hamileyim dr çık iyi seç benim dr suanda yeni ama herseyi anlatıyo.mükemmel suanlık benimde suan kasık ağrılarım var hafta hafta gebelik sitesine gir orda neler olduğunu bebkle ilgili seninle ilgili olan değişiklikler ve neler yiyeceğin yazıyo dr söyler zaten bana saçlarını boyatma ce telefondan uzak dur buaralar yağlı yiceker baharatlardan uzak dur yoğurt ye süt iç dedi yaniii ilk görüşmemize geçen hafta oda yani...

mezat bende 6 haftalık hamileyim dr çık iyi seç benim dr suanda yeni ama herseyi anlatıyo.mükemmel suanlık benimde suan kasık ağrılarım var hafta hafta gebelik sitesine gir orda neler olduğunu bebkle ilgili seninle ilgili olan değişiklikler ve neler yiyeceğin yazıyo dr söyler zaten bana saçlarını boyatma ce telefondan uzak dur buaralar yağlı yiceker baharatlardan uzak dur yoğurt ye süt iç dedi yaniii ilk görüşmemize geçen hafta oda yani...

sağol canım araştırıyorum iyi bir doktor bu doktor bana sadece bebeğin ve benim iyi oldugunu söyledi başka hiç bişey demedi sordugum sorularada normal hamilelikte olur dedi kitlendim bişey soramadımda yılbaşından sonra ona gitmiyeceğim ne yemem ne içmemle ilgili bişey demedi demir ve kalsiyum ilaçları verdi o kadar canım . sende kendine dikkat et canım mutlaka dediklerini uygula bende burda okuduklarımı yapıyorum sitelere bakıyorum sürekli araştırıyorum kib

Tebrikler canım. :hooray: Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. :Saruboceq:

1444.jpg

X