bende bu eşeklik oldukça sırtıma semer vuran çok olur...

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
arkadaşlar, diyelim bir arkadaşınızla ortak bir iş yapmanız gerekiyor.amiriniz sizi ona yönlendiriyor ve onun herşyi bildiğini ve size yardımcı olacağını söylüyor ve siz onun yanına gidince o da size ben bir şey bilmiyorum,benim yapacak birşeyim yok diyor.siz buna rağmen dosyaları yüklenip işi eve getirmeye kalkıyorsunuz. yolda da telefon açıyorsunuz arkadaşınıza.amacınız gerçekten ortak yapılacak bir iş olup olmadığı ve varsa arkadaşınızın ne zaman uygun olacağını sormak.o da sizi telefonda "işi yapmak istememekle suçlayıp, getir ben yaparım gibi" ifadelerle suçluyor. siz de azar işitmemek için alelacele tşk. edip arkadaşınızın yüzüne teli kapatıyorsunuz ve ardından "sen kim oluyorsun da benim yüzüme tel. kapatıyorsun" diye msj atıyor ve sizi gidip amirinize şikayet ediyor...siz ne yaparsınız,bana kalsa girişicem :) ama resmi kurum diye yapamıyorum, ayrıca amire olayları açıklayıcı mail attım.yarın da yanına gidip konuşacağım ama işin daha da kötüsü amirin o kıza karşı zaafı var. dünya yalan olmuş. kimseye güvenmeyin. ben düne kadar bu kız için eşim laf ettiğinde, kızı koruyordum.

ah be güzelim bu detten herkes muzdarip dünya yalan olmuş ... insanlar sadce ağızlarıyla laf kalabalığı yaparak çalışıyorlar artık bi hareket eden yok sorsan herkes çok iş yapıyor çok yoruluyor ama sadace ses var görüntü yok

^GENELDE CALISANLARIN SORUNLARI kımse iş yapmaya kalkmaz yapana yardım etmez ama işin içindeymiş gıbıde davranır..
ınsanları nasıl kandırmanın derdınde herkes ustundekı yuku atsın nasılsa yapar deyıp işin ıcınden cıkıp
bıde adamı sınır ederler..
aynı semerı bende ustume alırım...yanı yanlız degılsın
canım resmı yada ozel ınsan ekmegının derdınden ınan bır sey dıyemıyor..

yok ya, ben dalacağım bu kıza:)...ben bu projeye 1.5 yılımı verdim.Allahtan yardım etmedi de bir de ben yaptım deyip çıkardı ortaya aman kalsın zaten...belim ağrıya ağrıya elimde dosyalarla bir o yana bir bu yana gidip geldim. az önce de bitirdim işleri. yarın da gideceğim amirin yanına...konu açılırsa tekrardan konuşacağım

yani şu iş hayatı var ya nasıl bir kurt kapanı!!!
kimseye güvenmemek lazım gerçekten
herşeyi mail üzerinden yapmak lazım galiba elde kanıt olması açısından.
keşke müdürün sana işi verdiğinde arkadaşına mail atsaydın ve durumu bildirseydin,sen detayları biliyormuşsun yardımını rica ederim falan diye, en azından ben bilmiyorum yapamam dese bile kanıtın olurdu...
ama olan olmuş artık...
kız amirinin ona olan zaafına güveniyor olabilir ama bence amirine mail atman iyi olmuş,gerekirse yüzleş arkadaşınla amirinin yanında..

tabıkı ınsanca saygı yoksa verılen emege saygı olmalı ve hakkınıda aramalısın...
sen zorlugu cek...uzerıne baskaları konsun
amırınde ılgısı varmış umarım sana haksızlık yapmaz
ozel o resmı yerde o kım kımın uzerınden gecınır
kıme ısını yaptırır derdınde ısallah emegının karşılıgını alırsın
vede haksızlıgın

amirim bana bu işi verdiğinde aynı binadaydık ve ben doğrudan yanına çıktım..ayrıca eğer insanolan varsa o kurumda gördüler beni, onu beklerken ve benim yapacak birşeyim yok derken...eğer kızın güvenebileceğibirşeyi olmasa zaten bana sen kimsin ki diyemez. ben ondan üst bir pozisyonda çalışıyorum, o konuyla ilgili sorumlu memur ben koordinatörüm ama neye yarar ki....kayırma kollama kafa kol ilişkisi

sağol canım, yarın gelişmeyi yazarım. artık daha çok hayalkırıklığıyla mı olur yoksa rahatlamış olarak mı olur bilemem...

böyleleri zaten hep işveleriyle bi yere gelirler..şu erkek milleti de zaaflarına yenik düşer işte..sen cok takma elinden geleni yapmışsın o şımarıkla muattap olma git her seyi acıkca anlat üstündeki ilgili kişiye..he o ilgili kişi onun tarafını tutsa da için raha tolsun sne nasılsa biliyorsun gerceği..böyle seylerin önüne gecemiyoruz işte lanet olsun.

olay basit bir yanlış anlaşılmadan ibaret aslında ama arkadaşın olayı büyütmüş
aynı şeyi sen yapma
sen yapman gerekeni yapmışsın zaten
amirine olayı oldugu gibi anlatmışsın
gerisi amirine kalmış
amirin sana kötü bişi sölerse ben size durumu acıkladım doğru kişiye güvendiginiz sürece hayal kırıklıgına ugramazsınız de baska hiç cevap verme
durum er yada gec ortaya cıkar
bu durum ortaya cıkmazsa bile baska bir yerden baska bişi cıkar ve yanlış kişiye güvendigini anlar

son bişi daha iş yapmak istemiyodu der sizi suclarsa
o zaman senin deilde neden benm elimdeydi dosyalar yapmak için alıp götüren kimdi de..

canım hakkını savun tabiii..olay ne olmuş ne bitmiş anlatırsın..ve sana hiçbir konuda yardımcı olmadığını söyle... ben ortada
işten kaytarma
çekememezlik
kıskançlık
ve bana ne havası görmekteyimmm.

aynen öyleydi zaten ama tek kız arkadaşı benim diye üstüne gitmiyordum. ama bu kadar da arkadan vuracağını düşünmemiştim. beni işimle vurdu. ben işime çok önem veriyorum.

ah be canım bunlar her iş yerinde var olduğu sürece bize çok semer vuracaklar.
ben de aynı şeyleri yaşıyorum. iş yapmayıp yapar gibi görünenler daha değerli oluyor.
müüdrlerin yanında iş yaptım çok yoruldum öldüm bitim diyenler kıymetli oluyor. işini yapıp gıkını çıkarmayanlar nasıl olsa bu iş bitiriyor biz bu yükü de üztüne atalım diyorlar. sözde kıymetlisin.
üstelik onlar iyi para alırken eşek olanlar ( mecaz aman kimse alınmasın lütfen) benim gibi üç kuruşa çalışıp işini tam yapıyor.
ben rabbime havale ediyorum böylelerini. sinirlensen de kızsan da boş.:çok üzgünüm:

Son düzenleme:

Gerçekten doğru ifade etmiş arkadaş.inanın ben işyerindeki gıcık insanlardan kurtulayım gerçek dostluklar kurayım diye bu siteye üye oldum

amirim bana çok güzel bir mail atmış gece...emeklerim için teşekkür etmiş, olayın bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu yazmış...sağolsun, saygı duyduğum bir insan...ama sabah dosyaları teslim etmek için gittiğimde kız odadaydı, kahvaltınızı yaptınız mı, size birşeyler getirdim diyordu...e ben daha ne deyim...bugün teslim ettim işleri. gerisine karışmam.

sen rehber öğretmendin sanırım ve eğer koordinatörlük görevi sana verildiyse iş konusunda müdüre sorumlu olan sensin ve o hatunun da amiri pozisyonundasın.
böyle arkadan iş çevirip birilerine yaranmaya çalışan tipler hep oluyor çevremizde, ne yaparsan yap, her şeyi imza karşılığı ve üst yazıyla yap, sonra baş ağrısı çekmezsin...hatun kendisi düşünsün...

gecmıs olsun amırle sorun olmamasınba sevındım
aslında herkez ıyıyı yanlısı bılır ama kımılerının ısıne gormemekmgelebılır ve haklıyken haksız olabılınıyo bu durumdada allah boylelerınden korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…