ben son moda aşklara alışamadım!

mevos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2007
15
0
Eskiden her şeyin bir değeri vardı ve bu değerleri ölçen alet henüz icat edilmemişti..işte aşk dediğimiz duygu da bu değerlerin en başındaydı..İnce hastalık derlerdi aşka..çaresi bulunmayan bir hastalık olarak dolanırdı toplumda kim aşık olsa herkes ona ölümcül hasta gözüyle bakardı,çünkü aşk kutsaldı sevilene değil sevene değer verirdi insanlar?aşk ne paradan anlardı ne puldan ya divane olur yollara düşerdi yada kendini viraneye döndürüp sadece sevdiğini düşünüp içerdi..ona günah yazılmazdı o dünyanın cehennemin de yanacağı kadar yanardı,çünkü eskiden aşık olmanın da bir anlamı vardı.Aşk erdemlikti,Aşk adamlıktı..herkes aşık olamazdı yürek isterdi,cesaret isterdi..Şimdiyse her şeyde olduğu gibi aşkta yozlaştı çoluk çocuğun oyuncağı oldu anne demesini öğrenmeden insanlar aşkım demeye başladı,gündelik zevk peşinde olanlar aşkında içine etti uç kuruşluk zevk uğruna aşk değerini yitirdi,parayla satıldı aşklar,cepteki tomarlara bakılarak ilah-i aşk ilan edildi,karakaş karagözler öldü sarışınlar esmerler moda oldu..güzellere layık görüldü aşk, sevenlere değil.. aşkın ne değeri kaldı ne de tadı..Şimdi kim aşktan bahsetse ciğerime bir kurşun saplıyor ya kendime ihanet edip ona kes len diyemiyorum, ya da içimi yiyorum hiç bir şey belli etmiyorum. Ağlamaklı bir hele bulunup gülüyorum, telefonla, çetle metle aşk mı olur. Hadi oldun varsayalım asığın halı boyle mi olur,Hadi sahte asıklar kendinizi kandırıyorsunuz yandık bittik eridik diye nara atıyorsunuz bütün bunlara lafım yok bu bir oyun zaten. Çok sevilen Türk filmlerin en mazlum sahnesini oynuyorsunuz bütün bunlara kendinizi inandırmışsınız inan tabıi ask sızın askınız ama lütfen benim gibi ortaçağ kafasıyla yasayan insanları son model asklara gebe kalmaya muhtaç etmeyin..çünkü biz ne çöl bulabiliriz kendimizi avutacak ne dağ bulabiliriz delip dağıtacak..biz son model aşklardan uğruna ölünce anlarız ancak.. Şeniz

bu yazı için tşk ..bu zamanda paran varsa herkes sana aşık olur

pakizecim yazının amacı herkesin nasıl aşık olduğu değil yada hangi kriterlere sahip olunduğunda aşık olunacağı da değil....

sadece aşk'ın içeriğinin değiştiği...
parayla aşk da aşk değildir zaten o başka bişeydir...

ilgin için çok teşekkür ederim
a.s.

Çok güzel bir yazıydı mevos,bilen bilir zaten de,bilmeyenlere ,unutmuş olanlara,bilmek istemeyenlere gerçek aşkı,daha doğrusu aşkın gerçeğini hatırlattığın için teşekkür ederim.
sevgiler.

ÖZLEMCİM OKUDUĞUN VE ANLADIĞIN İÇİN SANA MİNNETARIM CANIM SEVGİYLE KALa.s.

şimdiki aşklar bedene tutsak; ruha değil...
"ne kadar çok ten teması varsa o kadar aşıksın" felsefesi güdülür olmuş, yazık...
işte o yüzden ne vefa var ne saygı var ne de güven...
herşey basit, herşey kirli...

ah ah gurbaa prenses ne güzel söyledin aşk bedene tutsat olmuş onu gördüğünde hissettiğin heyecan artık sadece yatakta hissedilir olmuş
yazık olmuş aşka yazık.......
:1no2:

Mevoscum yüreğine sağlık paylaşımın harikaydı evt haklısın canım lütfen ortaçağ kafasıyla yasayan insanları son model asklara gebe kalmaya muhtaç etmeyin!!!:1ninca:

iyi aksamlar hanimlar...benim bir sorum var...ASK nedir? yani gercek anlamda kelimelerle nasil anlatilabilir?

bu sorunun cevabı çok kolay. ayrıldığında için yanıyorsa aşıksındır. denemeni tavsiye etmem

X