ben niye bukadar telaşlanıyorum :(

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
merhaba kızlar 12 haftalık olduk biz ama hareketlerini hissettemeye daha var die ben bebeğğmin nasıl bir durumda olduğunu anlayamıyorum. ense kalınlığına bakılmaya gittiğimizde 25 dk uğraştırdı dr u çok hareketli oda herşey güzel 1 ay sonra yine görmek istiyorum dedi. ben o söze taktım acaba bi sorun varda ondan mı öle dedi sizce :bbo:
bu kadar pipiriklik yapmak istemiyorum ama onun hareketlerini hissetmeden rahat edemicem sanırım sizlerle dertleşmeye ihtiyacaım var kızlar
birde artık göbüşüm çıkıo ama sabahları biraz var akşamları iyice artıyo sizdede öle oluyomuydu. ben onu anlayamıyorum gün içinde göbeğim dahada belirginleşiyyor sizce bu neden olabilir. CADIARZU
çok korkuyorum olumsuz bişey olabilirmi die :a015:

canım hareketlerini hissetmen için 20.haftada olman gerek, ben 21 de hissetmiştim, bir de benim akşamları çok şişerdi göbeğim, ama tamamen gaz şişkinliği oluyor, şu an hamileliğinin keyfini çıkar, kuruntu yapma hiçbir şeyi, doktor hareketli demiş, doktora gittiğinde ekrana sen de bak, bebeğinin hareketlerini gör, zaten şimdi 4 haftada bir olur kontrollerin taki 30.haftaya kadar, sonra iki haftada bire düşer.

aşinacım çok teşekkür ederim a.s. ama daha önceden bi düşüğüm vardı bunuda kaybetmekten çok korkuyorum dediğim gibi tekmelerini hissedince rahatlıcam sanırım alkisalkisalkis

canım ilk hamileliklerde öyle oluyor zaten merak etme benimde doktorum 1 ay sonra gel diyordu çünkü kontroller aylık oluyor 32. haftaya kadar.ama biz bebek ne yapıyor diye merak edip iki haftada bir filan gidiyorduk.bebeğin hareketleri en erken 16. haftada hissediliyor ama ilk hamilelikte 22. haftaya kadar hissetmeniz zor panik yapmayın diyor doktorlar.biraz daha sabret canım sonra merak etme o kadra çok hareket edicekki bu ne zaman dinleniyor diye düşünmeye başlayacaksın

aynı benim durumumdasın .benimde bir düşüğüm var.bu bebişime bişiy olcak diye öyle pimpirikliyimki doktorumda eşimde bıktı:)) ......çok kafaya takma herşeyi insan yoruluyo tadını çıkaramıyo.hreketlerini hissedince rahatlıcam diyosun ya harakatlerini hissedincede ay bugün kımldamadı ay bugün tekme atmadı deyip kendini yıprtvan..biz bunları doğurana kadar trahat edemeyiz tatlım..annelik böyle.aynı ben bibisin.tavsiyem kafana takma tadını çıkar ozaman daha sağlıklı oluyor..32 haftalık oldum ben ama olasıya kendimi yedim.işmdi takmıyorum..ilk haftalarda yaptıklarıma gülüyorum..günler geçtikçe sende güleceksin...akşamları günün gazı birikiyor ondan şişiyosun..yürüyüş ve 2 3 litre su.hepsi bukadar ...hamileliğin bal gibi geçer..suyu ihmal etme kabız olma.mahvolursunn..sense 32 haftalık olunca 12 haftalıklatra yazacaksın tatlım.bişiy takma kafana...mucccuukk

Çok stres oluyorsan, bebeğin kalp atışlarını evde dinlemeni sağlayan bir alet var, adını şimdi vermeyeyim ama sen internetten bulursun zaten. Ondan alabilirsin.

hiç bitmiyorki korku..hareketlerini hissetmeye başlayınca daha fazla korku oluyor,niye az hareket etti falan diye.....bende çok korkardım doktoruma söylemiştim oda canın her istediğinde gelebilirsin bebeği görmek için demişti...sende konuş bence doktorunla...Allah sağlıcakla kavuştursun..

Canım benim seni çok iyi anlıyorum hiç panik yapma şu güzel hamilelik günlerinin tadını çıkar 30 haftalığa kadar ayda 1 kere muaneye çağırıyor doktor ben 18 haftalık oldum bebeğimin hareketlerini hissetmeyi o kadar çok istiyorumki dediğim gibi her anının tadını çıkar Şeniz okiş

aynen kızlar çok panik oluyorum gerçekten ama neyse sizlerle konularak okadar rahtlıyorum ki kız kardeşim ykken sizlerin sayesinde birsürü kız kardeşe sahip oldum sizlere çok teşekür ederim hepinizi çok seviyorum gerçekten a.s.
sui cim dediğin aletin adını bimiyorum internette araştırsamda pek bişey bulamadım o konu hakkında bilgi verebilirmiisin

canım benim bende 18+4 günlük hamileyim bende 3 gündür hareketlrini hissetmeye tekmelerini yeni yeni duymaya başladım hiç dert etme kendine benimki 12 haftalıkken karnım da çok hareket etmiyordu ultrasonda doktor karnıma vurunca ediyordu hareket dr.um bana 20 haftada hissedersin dedi ama ben şimdi duymaya başladım

Allah hepimizin bebişlerini sağlıkla kucaklamayı nasip etsin
kızlar gerçekten sizlerle konuşunca rahatlıyorum birbirimize bu şekilde destek olmak çok güzel hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim a.s. a.s. a.s. a.s. a.s. .a.s.
:1hug: :1hug: :1hug: :1hug: :teselli: kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar bi sorum var 13 haftalıkken b hcg değeri düşüşe geçiyormu ben bir hastanede çalışıyorum
kadın doğum kısmı yok fakat b hcg baklıor bhcg testi yaptım bugüm <1000.0 çıktı 13 hafta olduğu içinmi değeri yazmadılar acaba

X