ben de 18 Nisanda inşallah

sule-46

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.403
5
Bakıyorum haberler yoğun bu günlerde.
Benimki de belli oldu çatı muayenesi sonucu, sezeryan dedi doktorum.
Bir sorun çıkmazsa 18 Nisan cuma kızım -benle aynı gün- dünyaya gelecek.Epidural olucak sanırım.
Not: Hala ismi belli değil İlk başta Tuana diyorduk ,sonra millet beğenmedi diye başka şeyler düşündük ...Ceren,Miray,Miraç,Şevval ama eşim biz yine de Tuana koyalım diyor bakalım.Bu gidişle DedeKorkut gelip koycak :)

hayırlı dogumlar diliorum canım
ben de yarın gidiyorum doguma
benim de spinal sezeryan olacak
biz da daha dün koyabildik adını İPEK...

hayırlı olsun benımde 17 nısanda defnem gelıyor.spınal sezeryan olacak ınsallah.umarım hersey yolunda gıder sagsalım bebeklerımızı kucaklarız.dogum hıkayelerımızı paylasırız ınsallah.ben bıraz korkuyorum umarım rahat gecer

inş sağ sağlim bebeklerinizi kucaklarsınız kızlar
allah yardımcınız olsun

Allah hepinizin ve sonra mayısta bizim yardımcımız olsun.isim konusunda kızım olsaydı TUANA olacaktı ama şimdi oğlum olacak ve POYRAZ olacak. İnşallah hepimizin doğumları çok kolay geçer.

Tuana çook güzel bir isim ama tabi yinede siz bilirsiniz.Sana kolay doğum dilerim gerçi artık her operasyon o kadar basitki ne olduğunu anlamadan alıyoruz bebeklerimizi kucağımıza.:)))

Ay kızlar psikolojik olarak sancı mı geldi,nişan mı gelcek,suyum mu geliyor diye kafayı yiycem,uyuyamıyorum.Alt tarafta sezeryan kesisinin yapılacağı yerde baskılar hissediyorum,sancı mı acaba diyorum.Ay delireceğim.

canım şule amanın stress yapma canım inş yavrun iki gün daha bekleyecek
bu zamandan sonra suyunda gelse nişanında gelse korkma canım zaten alt tarafı 1-2 gün erken gelmiş olcak:)

son iki gün desene inşalla hayırlısıyla bebeğini kucagına alırsın :) hangi dr gidiyosun ismi ne?

Eveet ben bu başlığı açtım, sancıları çektim, sabah hastaneye gittik NST çektiler sancı yok dediler eve yolladılar ama hala sancı çekiyordum, tekrar gittik malum sezeryan olacağım niye boşa sancı çekeyim. Doktorun muayenehane saati geldi 12. Dedi sana serum bağlıcam sancı geçerse gerçek doğum sancısı değildir ,geçmezse alıcam ameliyata,bu arada 1cm açılma var. Neyse hanımefendi gitti muayenehanesine.Biz bekledik geçmiyor sancılar 10 dakkada bir kıvranıyorum.Hemşire geliyor NST bağlıyor yok diyor bunlar sancı değil.Neyse doktordan haber geliyor alabilirim ameliyata diye,bekliyoruz.Saat 14:30 gibi kapıda 2 ebe beliriyor ,ellerinde sonda hadi gel seni hazırlıcaz ameliyata gidiyoruz.Benim sevgili ! doktorum zahmet edip yanıma uğramıyor,insanlıktan nasibini almadığı için.O elbiseyi giyişim,ful tuvaletim olduğu halde gerek yok deyip direk sondayı takmaları ,direk doldu torba zaten.. ameliyathaneye yetim gibi yalnız girişim , erkek personelin saçıma bone takışı , omuzlarımın açılması ,ameliyat bölgesinin ilaçlanması vs. hiç hoş anılar bırakmadı bu sezeryan işi , kesinlikle tavsiye etmem . Neyse anestezist geldi , çok şükür çok başarılı geçti epidural ne başağrım oldu,ne bel ağrım sonrasında.Belden iğneyi yatı ,bacaklarıma doğru bir sıcaklık hissi geldi ve uyuştu hemen, sevgili doktorum ellerimin hareketlerini hissedeceksin deme lütfunda bulundu.

Neyse bebeğimi çıkardılar,kakasını yapmış dedi,bunu da suyu azalmıştı ona bağladı,Allaha şükür birşey olmadı yavruma,neyse buraları geçelim, sezeryan çarşamba oldu ve cuma sabahı 5 gibi tuvalete kalkmıştım,bacağımda bir ağrı hissettim baktım renk mora yakın ve şişmiş komple bacak,hemşireyi çağırdık , uzan ayaklarını yükseğe koy dedi,doktoru çağıralım dedi,tesadüf sezeryan için gelmiş, doğru düzgün bir açıklama yapmadı,damar rahatsızlığı dedi,normalde kalp damar cerrahi ilgilenyor ama Erzincanda olmadığı için ben ilgileneceğim dedi.Ve iğneler başladı.Teşhisi sonradan öğrendik Derin Ven Trombozu.

Ah canim ne kadar gicik bir doktora denk gelmissin ne zor gecmisdir senin icin cunku insan o anda buyuk destek bekliyo herkesten.Benim esim yanimdaydi dogumda bu yuzden hic yalniz hissetmedim kendimi doktorlarda iyiydi ama dil sorunu oldugu icin canim dese bile bana sicak gelmiyordu.Cok sukur super bir ilgi ve bakimla dogumumu yaptim sonrasinda hastanede yattigim 6 gunde cok iyiydi

Neyse saglikla evladina kavusmussun ya gerisini unut simdi bebisinle mutlulugun tadini cikar canim.Ikinizde opuyorum.Tebrikler Alllah anali babali buyutsun canim.

Meğer epey tehlikeli bir hastalıkmış,pıhtının yukarı kaçıp akciğeri tıkayıp ölüme yol açma ihtimali varmış.Bilimum hemşireler ,kendi doktorum,kendisi haftasonu tatile çıkınca onun yerine vizite gelen diğer doktor hepsi burda tedavin yapılıyor il dışına gitmene gerek yok deyince onlara uydum çocuğumu perişan etmeyeyim dedim 4 gün oyalandık, sonunda bacağımın üst kısmında acayiip derecede şişlik oluşunca renkli dopler istedi hanımefendi ve radyolog komple tıkalı dedi ve sevkimizi alıp Erzurum Aziziye Araştırma hastanesine gittik,bir 8 gün de orada kaldık.Gittiğimiz gün sağolsun ayarladığımız prof anjiyo yoluyla beni hayati riskten kurtaran filtreyi taktırdı.Şu an ev tedavisine geçtik varis çorabı giymem gerekiyormuş 6 ay kadar.Kan sıvılaştıcı ilaçlar alıyorum.Erzincana geldiğimiz gün bir de dikişlerim iltihaplanmamış mı,kanama yaptı biraz biz panikledik kan sıvılaştırıcı aldığım için kan durmaz diye neyseki tahliller iyi çıktı.VS. anlat anlat bitmiyor.
Bebişim hastanelerde neredeyse 1 aylık oldu :) Allah beterinden saklasın , hamdolsun iyi ki ona birşey olmadı.
Şimdi kilo vermem gerekiyor,emzirdiğim için bu güne kadar ne verseler yiyordum,helva melva:) Bu DVT hastalığı şişmanlık,gebelik uzun süre hareketsiz kalma,uzun yolculuk ,ameliyat sonrası hareketsiz kalma vs tetikliyormuş.Aman sezeryan sonrası bolbol yürüyün ben pek kalkmamıştım.
Ve de doktorunuzun insaniyetine çok dikkat edin , bizimki sağolsun doğumdan sonra kapıda bekleyen eşime hayırlı olsun deme nezaketini bile göstermeyen bir insan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…