ben çok korkuyorum lütfen yardım edin

melansu

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
387
63
36
:uhm:ben de diğer hamişler gibi doğurmaktan çok korkuyorum.saçmasapan şeler düşünmeye başladım bunun yanısıra etraftan duyduklarım beni çok korkutuyor.normal doğum öle çok acı veriyormuş ki annenin kalbi durabilirmiş.sonra sezeyanda fazla narkoz da öldürebilirmiş.bunu gibi şeleri düşündükçe psikolojim bozuldu.sanki bana inat hamile kaldığımdan beri doğum yaparken öle kadınları duydum offffffffff çok korkuyorum:çok üzgünüm:

Merak etme canim,kimse zamani gelmeden bu dunyadan ayrilamaz. Belirlenmis bir yazgi bu. O yuzden bunlari dusunme. Yarin ne olacagimiz belli degil. Yazildiysa o sekilde gitmek buna yapilacak birsey zaten yok. Bunun boyle oldugunu bil yeter. a.s

canim ben hamileyken kendi kendime derdimki dunyada trilyonlarca insan yasiyo bu zamana kadar gelmis gecmis insanlarin sayisi belli bile degil etrafimdaki annelere bakardim bunca insan dogurmus benmi doguramiycam o kadar zor olsaydi bir kereden sonra kimse ikinciyi dogurmazdi derdim oyle dusun ve bu kadar takilma yapabiliyorsan normal dogum yap dogum aninda tamam biraz aci hissediyorsun ama sonrasi mukemmel bir duygu tatmayan bilemez

Yav bu gece ne oluyo bu hamislere ayolll korkmayin yaa.Rabbim o kadar buyukki bize boyle bir mucize vermis boyle bir hediye vermis niye guzel yanini dusunmek varken kotusunu dusunup kendimizi kahrediyor bir nevi Allaha karsi nankorluk ediyoruz.Korkma guzelim sen o felaket tellarini dinlemeeee bebegine kavusagini dusun ve rahatla.Burda yuzlerce kisi dogurdu geldi dogum hikayelerini yazdi Allah korusun hangisi oldu yada sakat kaldi.O konusan insanlarin hepsi aptal ve kotu niyetli.Seni dusunen insanlar olsa korkutmak yerine rahatlatici seyler soylerler.Sen dinleme onlari boyle ortamlardanda uzak dur canim.Benim 8 haftam kaldi doguma ben hep pozitif dusunuyorum guzel seyler dusunuyorum cunku hayatimin anlami gelicek dunyamiza kotu dusunup hem onu hem kendimi niye gereyimki degilmi guzel arkadasim :)

bencede korkmayın korksam ben doguramasdım 8 sene sonra korka korka dogurdum ama inanın korkulcak bişi deil aksine cok gusel sezeryan yaptım bende narkozdan korkuosanız belden igne olur bebegi ilk siz görürsünüz ben öle oldum vede cok rahattı hiç cocuk düşünmeyen ben 2. bile düşünüom :KK70:

Ah Canim Hiç Korkma.bence Oan Bir Kadinin Yaşayabileceği En Güzel Anlar.ben Hiç Korkmazdim.çünki Bizler Hamile Kalmayi Okadar çok Istiyoruzki Getireceği Zorluklar Bize Mutluluk Verir Evladim Olsun Ben Onun Yaşatacaği Aciya Raziyim.nedenmi O Anlar Mutluluk Acisi.viz Gelir Bize.öpt

canım ya ne korkusu bu allah aşkına
bırak her söyleneni
ben sezeyan yaptım şükür rahattım
arkadaşım vardı burda o da 2 hafta erken sancılandı yanında kimsesi yoktu ben gittim
ebe masaya yat bir bakalım dedi hastaneye gittiğimizde
kız yattı ebe bir çığlık çabuk bebeğin bezlerin ver falan 2 dk sürmedi doğum
ve şunu da asla unutma
doğum sancısı çekerken bir kadının ettiği tüm dualar kabul olurmuş
o anda bolbol dua et ki hemen kurtulasın
böylede endişelere kapılma allah hayırlısıyla bebişini kucağına almayı nasip etsinde inan
çekileen acılar hiç önemli değil
hepsi unutuluyor ama bebeğini yanında aldığın onun nefesini nefesinde hissettiğin o anlar unutulmuyor asıl a.s.

korkma dua et bol bol kuran oku rabbim sabrını verıyor ben butun hamılelıgım boyunca korktum dogumdan ve dogum sancılarım basladı ama ben de hıc korku kalmamıstı sadece bebegımı gorecegım heyecanı vardı normal dogum yaptım cok da guzel gectı:) hamılelıgımde mukabele yaptım, Allah sabrını verıyor.. guclu olmazsan doguramazsın aklını basına topla bıraz dırenclı olmaya bak canım rahatla enınde sonunda dogum yapacaksın o an gelmeden de bunları dusunmek hamılelıgının tadını hıc vermez sana... Allah kurtarsın, saglıklı bır bebek versın ınsallah... ben o gunlerımı ve dogum yaptıgım gunu ozledım o yuzden herseyın tadını doyasıya cıkar:) sevgıler...

Ah Canim Hiç Korkma.bence Oan Bir Kadinin Yaşayabileceği En Güzel Anlar.ben Hiç Korkmazdim.çünki Bizler Hamile Kalmayi Okadar çok Istiyoruzki Getireceği Zorluklar Bize Mutluluk Verir Evladim Olsun Ben Onun Yaşatacaği Aciya Raziyim.nedenmi O Anlar Mutluluk Acisi.viz Gelir Bize.öpt

Ne güzel söylemişsin..Rabbim bebek isteyenleride tez zamanda bu güzel haberle müjdelesin canım benim....

Ne güzel söylemişsin..Rabbim bebek isteyenleride tez zamanda bu güzel haberle müjdelesin canım benim....

MERHABA BARZEY SENİN GÖRÜŞLERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUM.BU SABAH DOĞRU KASIKLARIMDAKİ DAYANILMAZ SANCIYLA UYANDIM.1 SAAT SÜRDÜ ÖLDÜM RESMEN. NORMALDE BU AĞRIYI KİSTİMDE YAPIYO.AMA BU AĞRININ PEŞİNE REGLİ OLURDUM.27. GÜNÜM OLMADIM.ATEŞİMDE 37,4 DÜN 36,8 Dİ.ŞİMDİ AĞRIM YOK BİRAZ MİDEM TUAF

hepinize çok teşekkür ederim.allah hepinizden razı olsun.allah sizlerinde yardımcı olsun.gerçekten bi nevi de olsa rahatladım:)

zamanımız dolduysa herzaman heryerde ölebiliriz unutma canım:)

ve korkularını bırak ve derin bir nefes al:)

:uhm:ben de diğer hamişler gibi doğurmaktan çok korkuyorum.saçmasapan şeler düşünmeye başladım bunun yanısıra etraftan duyduklarım beni çok korkutuyor.normal doğum öle çok acı veriyormuş ki annenin kalbi durabilirmiş.sonra sezeyanda fazla narkoz da öldürebilirmiş.bunu gibi şeleri düşündükçe psikolojim bozuldu.sanki bana inat hamile kaldığımdan beri doğum yaparken öle kadınları duydum offffffffff çok korkuyorum:çok üzgünüm:

allahın izni ile hiçbirşeycik olmaz hepimiz o yollardan geçtik .aramızda geçeceklerde var.ben normal doğum yaptım mümkünse sende yap normal doğum asıl anneliğe ilk adım onun çıkışını hissetmek o kadar güzelki .zormuydu evet ama .tekrar doğum yaparsam yine normal doğum isterim.sezeryanla miom aldırdım o daha zor.hiç olmazsa normal doğumda sadece doğuma kadar zorluk sonra kalk yürü ama sezeryanda yatmak zorundasın.allah kurtarsın.sıkılma bizler kk anneler olarak buradayız .

dogumu düşünmekten ziyade hamilelgin tadını cıkarın arkadaslar cok gusel gunler dogum yaptıktan sonra hastanedeki saatlerinde cok gusel herkes senle bebişle ilgilenio ohh falla keyfini çıkarın boşuna gerilmeyin :)

canım bende 18+3 hamileyim, çok fena grip oldum gece 1de acile gittik, bebeği hapşırmaktan sarsmısım diye kalp atışlarına bakalım dedi doktor, ve doğumhaneye cıktık, minik bi ağlama duyuldu böle incecik, içeride bi kız normal doğum yaptı, ve on dakkaya dikiş atılıp gayet iyi bi şekilde dışarı çıktı giymiş pembe pijamalarını, sordum doktora doğum nasıldı gayet kolaydı dedi, banada cesaret geldi, düşünsene doğdu bebek kız sonra gayet iyi şekilde çıktı sezeryan olsa oooo daha çok sızlanır uyurdu, bence süper bişi bu normal doğum, canım hiç korkma ölüm olayıma gelince allah korusun ama yazılmışsa zaten yapacak bişi yokki, sağlıklı doğumlar canım, doğuralım hikayemizi yazcas daha...

korkma canım bende korkuyordum aynı şeyleri başka başlık altında bende yazmıştım sağolsun arkadaşların mesajları beni kendime getırdı.sen içini rahat tut duyduklarınada hiç inanma.Allah ın izniyyle bizim doğumumuz çok kolay olacak

X