Ben bir sey yaptim ama cok korkuyorum:(

Annemle her şeyimizi 30 yıldır "kadın başımıza" hallediyoruz.Siz üstelik yanlış hatırlamıyorsam yurtdışındasınız.Bize göre daha da şanslısınız kanımca.

Eğer ağzınız ve kafanız çalışıyorsa yazdıklarınız çözülmeyecek şeyler değil.Araç kullanıp kullanamayacağınızı anlamak için kiralamadan önce sürmeyi deneyin,kendinize güvenemezseniz de küçük bir nakliye aracı ile anlaşın.Olmadı şoförlü araç kiralayın..Ağır eşyanın olduğu yerde de yardım istediğinizde küçük bir bahşişle eminim sorununuz çözülecektir.

Sizi diğer konularınızdan da hatırlıorum. Üzgünüm ama erkeği dünyanızı kolaylaştıracak kahraman gibi gördükçe önünüze çıkan ilk yanlış kişiye hak etmediği şansı vereceksiniz gibi geliyor.Öyle biriyle evlenirsiniz kii bugün yalnız yapmak zorunda kaldığınız şeyleri onun varlığında bile yalnız yapmak zorunda kalabilirsiniz,bunu unutmayın..Allahtan hayırlısını isteyin ve kendinize güvenin azıcık.Ancak kendine yaslanan dik yürür,başkasına ihtiyacınız yok.

Ben de su an hayata yeni atiliyorum, her sey cok yabanci geliyor :) ne nasil olur nasil halledilir sudan cikmis balik gibiyim. Belli bir yasa kadar annemler her seye kostu, sonra da eski es. Simdi tek basima kalinca ne zormus diyorum. Motive ettiniz tesekkürler.

Erkegi hayat arkadasi, hayatin sorunlarini paylasip azaltabilcegim biri gibi görüyorum. Cevrem de o kadar cok esi olmadan hicbir sey yapamayacak kadin var ki, o yüzden her seye ragmen kendimle gurur duyuyorum. Aldatilip, siddet gören kadinlar bile bu benim yasadigim zorlugu yasamamak, konfor alanindan cikmamak icin bosanmiyor. Bunlar hayatin gercekleri.

Bakın ne guzel tum kk kadinlari yaninda gelip yardimci olmaya da gönüllü iste kadin dayanismasi ama yurtdisindaymissin oradan bile.uyeler cikabilir bence guzel bir planlamayla.halledeceksin

ARaba kullanmak ne kadar ara verirseniz verin unutulacak bişey değil korkmayın hemen adapte olursunuzhalledersiniz gözünüz hiç korkmasın halledilmeyecek hiçbirşey yok kimseye minnet etmeyin kendinize olan güveninizde artar bu işten sonra.işlernizi halledip helal olsun bana be diyip bir de kahve için üstüne tamamdır ☺

Benim bir arkadaşım uzun süredir araba kullanmamıştı. Araba aldı kendine. Biraz cesaret verdim. Tek başına yola çıkmış beni arıyor. Yolda korkmuş. Sen dörtlüleri yak sağdan sağdan sür arabanı, sana kimse yaklaşmaz dedim. Sonra alıştı. Şimdi gezip gezip duruyor.

Canım benimm sana kalbimle sarılıyorum:) bunları avrupa ülkelerinde herkes yapıyor, yaşlılar bile yaparken sen neden yapamayasın? Sakın korkma.

Şunu tavsiye edeceğim, arabayı biraz sür alıştırma yap, güzel gidersin muhtemelen ama emin olmak ve içinin rahat olması için bence prova yap kiralama yerine yakınlarda, sonra götür gideceğin yere.

Eşyaların da ağır olursa bas giriş katın ziline(güvenlikçi-kapıcı vb yoksa) yardım iste. Ama muhtemelen kendi başına halledebileceğin şekildedir devasa gardrop, en büyüğünden koltuk vb. almadıysan.

Araba kullanmayı biliyormuşsunuz bu kadar düşünecek bir şey yok...telaşlanmayın. ben de problem ne diyordum ki sonunda şaşırdım

Yoo oldum çokta taşındım. Dediklerinizi bir arabaya sığdırabiliyorsanız taksiyede sığdırabilirsiniz aynı büyüklükte arabalar.
Taksiciler o sekilde kabul etmez burda kendi tuttugum araba arabadan biraz daha büyük markasini yazdim hatta, arkada kücük deposu var

Daha arabayı sürüp süremeyeceğinden bile bukadar emin değilken ne diye araba kiralıyorsun? Yok kaza yapıp ölürsem ya süremezsem cidden bu (abartı)kaygılarla neden nu işe kalkışıyorsun? Alırsın online mağazasından getirirler eve kadar.

İkea'nin nakliye hizmeti var neden onu kullanmiyorsunuz? Ev eşyaları için de bir firmayla anlaşın olsun bitsin.

hamile halimle bebek beşiği ve şifonyeri alıp eve getirmeyi düşünüyordum ben de becerebilir miyim diye millete rica ederek. Benim de tek sıkıntım arabaya kadar yüklemesi

sokağa çıkma yasakları ve eşimin çalışma saatleri yüzünden yalnızım ben de.

bence yapabilirsin. Taşıyamayacağını farkettiğin bir ürün olursa mağaza içinde anlarsın zaten çok büyüktür kaldıramazsın vs. Onu nakliyeye ver.

apartmanda asansör var mı? apartmanda görevliye belki biraz bahşişle de taşıtabilirsin.

stres yapacak bir şey yok. Dene gör bence yapabilirsin ama çok ağır şeyleri de kaldırma belini sakatlama.

Ay tüm yorumları okuyamadım ama konunuzu okudum. Bunda bu kadar abartacak bişey yok inanın bana. Ben de bu dediklerinizi belki de dahaa fazlasını yaptım. Ne şoförlüğüm var, ne de araç kiraladım. Siz yapmak istedikten sonra herşeyi yapabilirsiniz.
Özür dileyerek söylüyorum korkularınızda komik geldi. Herkes, her an, yanında biri olsa da olmasa da, özel araçta veya ulaşım araçlarında kaza yapıp ölebilir Allah korusun. Bu ihtimal hep var ama herkes yapması gerekeni yapmaya devam ediyor. Siz de yapmanız gereken ne varsa elinizden geleni yapın. Sizi korkularınızın engellemesine izin vermeyin.

Dediklerinizin hepsini kısa süre önce yaptım.Hemde her zerresine kadar tek başıma.Umarım bu yazımı okursunuz.Ben online çalışıyorum o yüzden eve kapanmaktan sıkıldım ve daha öncede yaptığım bir şeyi yeniden yapmaya karar verdim.Güzel bir ev buldum internetten sahibiyle her şeyi konuştum ve 6 aylığına kiralamaya karar verdim.(Antalya'dan Muğla'ya)

Araç kiraladım.Aktif araç kullanan biri değildim ama hemen alışıyorsunuz zaten.Eve geldim eşyalarımı arabaya yükledim.En az 3 valiz bir sürü ağır koli vs.Büyük bir araç değil Hb ama dünyaları sığdırdım.Dığer gün sabah erkenden yola cıktım ve 3.30 saat sonra yeni evimdeydim

Sözlesme yaptık ve ben hemen alışverişe gittim mutfak, temizlik malzemesi vs doldurup eve geldim.Temizliği, yerleşmesi 3 güne bitti.Zaten 1+1 ev.Gayette tep başıma yaptım.Siz de yapacaksınız.
Lütfen sizi dibe çeken düşünceleri kendinizi telkin ederek uzaklaşın.Üstesinden gelemeyeceğimiz şey yok.Yeter ki olumlu düşünün

Nasil 5 senelik evliliginize 4 tasima sigdirdiniz merak ettim ve esiniz neden yardim etmedi. Küsüp ayrilmalardan dolayi mi tasindiniz?
Hayır Allah korusun.
eviniz böceklenmesi nedeni ile 8. Ayda cıktık . Diger iki evdende komsular yüzünden çıktık şimdiki ev rahat cok sukur. Eşim kiminde yardım etti kiminde sınavları oldu cok yardım edemedi hafta içi tasınmalarımda maalesef yardımcı olamadı.

Ya bı de bisiy diycem ben çok kısa evli kaldım ve bu isleri zaten hep tek başıma yaptım.evliyken de...eğer bu isleri eşlerimiz yapiyosa size yardım ediyorlarsa hayatınız kolaylasiyorsa neden bosandiniz?
Şahsen ben bosanmazdim.Benim bu isleri yapacak birine ihtiyacım var.Valla asla bosanmazdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…