Ben bir sey yaptim ama cok korkuyorum:(

Başlığı görünce Eyvah dedim ama umduğum gibi değilmiş çok şükür .
Ben kürtajlı vs bir şey bekliyordum .

Eğer İstanbuldaysan biraz bekle bence , bu kar yağışında arabayı kaydırırsan panik yaparsın ve Allah korusun kazaya sebep olabilirsin. Panik yapınca sakince kenara çek ve dörtlüleri yak . Polisi vs ara . Ama panik halde araba kullanma . Bir arkadaşım her gün cesaretini toplayıp evden çıkıyordu , yarı yolda kayboluyordu cesareti ve bir polis okula bırakıyordu

Kapıcı vs varsa ondan da yardım isteyebilirsin. Taşıma konusunda . Kendine güven , her şeyin üstesinden biraz zor da olsa geliriz biz .

Nasil 5 senelik evliliginize 4 tasima sigdirdiniz merak ettim ve esiniz neden yardim etmedi. Küsüp ayrilmalardan dolayi mi tasindiniz?

Istanbul da degilim istanbula araba kullandim ama aradan yillar gectigi icin unuttum mu acaba diyorum:) Arkadasiniz alemmis; belki ben de yolda kalirim polisler hem getirir hem esyalara yardim ederler:)))

Başarırsınız bence ama çok çok zorda kalırsanız konsolosluğu arayın (garip gelebilir) ama muhakkak yardımcı olurlar.

Yahu bunda korkacak ne var?
Eğer kendine güvenemiyorsan ikea getiriyor eşyaları ücret farkıyla.
Sırtı ağrıyan arkadaşından sadece arabayı kullanmasını isteyebilirsin.
Yani bir sürü seçenek var.
Zaten herkes yardım ediyor ben öğrenciyken ne eşyalar taşıdım milletten yardım alarak.
Böyle baştan zorluklarını düşünecek olursan yemek yapmak da zor.
Ya yangın çıkarsa?
Ya düdüklü patlarsa? gibi gibi
Bence hayata her zaman çözüm odaklı bak.
Beli ağrıyan sadece arabayı kullansın sen de sağdan soldan yardım alarak eşyayı taşı
Komşulardan iste illa biri yardım eder

Ölüm sadece arabayla kaza yaparak olmuyor, bakınız rahmetli oya aydoğan patates yerken öldü.
Panik atakla ilgili uzmana danışın derim.

Online sipariş verseniz. Kargoyu takip eder evde olursunuz. Her koşulda bir nakliye ücreti çıkacak ama araba kiralamaktan daha ucuz ve risksiz olur. Ağır malzemeler sonuçta düşürebilirsiniz, kullanmadan zarar görmesin.

Ikeadan aldıklarınız icin yeni evin adresini kargo adresi olarak yazin eve getirsinler normalde cikartmazlar ama rica edersiniz yardimci olurlar
Araba kiralamak bana mantiksiz geldi kusura bakmayin esya yükleyip cikartirken araca da zarar verebilirsiniz ki size ekstra masraf cikar.
Ben de kendi basina 3 kere ev taşımış biri olarak benim.de yardima gelenim yoktu ailem uzakta babam da hastaydı.
Nakliyesinden boyasina, temizliğinden aboneligine hep yalnizdim (sadece abonelikte bir arkadasim dogalgaza yardimci olmustu sagolsun)
Simdi tasin deseler hemen esyalari toplar organizasyonu yapar cikarim :)
Evet tek basina zor mu, cok zor! Insanlarin ailecek yaptiklarini tek basina bir kadin olarak yapmak insani yoruyor. Kadin olmanin dezavantaji, erkeklerle muhatapsin ve maalesef insan olarak kaale almıyorlar şu gun geleceğiz deyip gelmiyorlar ya da misal.ev sahibim en az on kere söylediğim halde yapariz dediği seyi yapmıyor ama bir erkek olsa bir sozu yeterdi gibi...
Yine de yapamayacaginiz sey yok
Bir de illa ikeadan mi almaniz lazim mesela?
Kitaplik.mi alacaksiniz tuttugunuz eve yakin bir mobilyacidan alin ya da spotcudan. Bir de ben kendim.hallederim moduna girip gurur yapmayın
Yardıma ihtiyacınız varsa "abi şunu taşıyabilir misiniz, rica etsem ben tek kaldıramıyorum" tarzi.
Ben ki kimseden bir sey (ailemden bile bir çöp) isteyemezken bu kivama geldim ve gördüm ki insanlar da yardıma gönüllü; sagolsunlar hiç tanımadığım ve ummadığım insanlarin desteğini gördüm.
Allah yardımcınız olsun istedikten sonra her sey hallolur kendinizi yıpratmayin, biraz zorlanırsiniz basta ama sonunda kendi eviniz, duzeniniz olacak ve hersey bitince güzel bir oh cekeceksiniz.

Birilerine soyleyip hemen yokuş yapmalari ne kotu degil mi.. Gercekten saglik sorunu olan kisiye teklif bile etmem ama zor zamanimda yardim etmeyen kisiyi zor gununde tanimam. Ama eger insanlik yapabilecek birileri varsa etrafinda onlardan rica et yardim icin.

Araba konusunda tereddutun varsa kiralik aracla is yapmamalisin bence. Cunku zaten streslisin araba emanet oldugu icin daha cok streslenirsin sanirim. Ben olsam komsunun yada tanidigim herhangi birinin araci varsa onun araciyla yapardim bu isi. Isim bittiginde de kuru tesekkur yerine yardim edene guzel bi hediye alirdim. Mesele boyle cozulebilir. :)

Ne olur kusura bakma. Neredeyse çocuk yaştan beri yalnız yaşadığım için istemsiz güldüm....
Korkma ölmezsin .. emin ol korkacak bişey yok. Sadece gözünde büyütme

Ne saçma madem korkuyorsun arabaya sığan şeyler taksiyede sığar taksiyle götür eşyalarını. Taşınmak için araba kiralayanıda ilk defa duyuyorum.

spotçulardan alsanız eve getirirler hem de demonte olmaz. bir de kurması var. el yeteğiniz nasıl bilmiyorum? matkap vs kullanabilir misiniz? Evinizdeki eşyayı da küçük nakliyeci ile anlaşırsınız. o kadar şeyi taşırken bir yeriniz sakatlanmaz hem.
arabayı da kiralarsınız zevk olarak gezersiniz. bisiklet gibi düşünün neden unutasınız. bu kadar olumsuz düşünüp çekmeyin kendinize. İl dışından tüm eşyaları toparlayp bir firma tutup geldim. Annem rahatsızdı kimse ilgilenemedi. Nolcak. Bu devirde herkes her işini kendi hallediyor. Öncelikle yapamam edemem kelimelerini kaldırın hayatınızdan. Siz güçlü bir kadınsınız her şeyin üstesinden gelirsiniz.

Yardim istemekten nefret ediyorum, biri belim agriyor dedi, biri o saatte calisiyorum dedi falan.
Olabilir neden uzuluyorsun ki
Baska birinden isteyiver, birilerine endeksleme kendini emin ol komsun da yardımcı olur yoldan gecen bir amca da.
Ben kimseden yardim istemedim.sehirler arasi tasindim nakliyeyi gonderdim hemen valizimi alip.ciktim trene son anda yetistim.ve trenden in dolmusa bin eve gel, hep toplu tasimayla hallettim ve eve geldiğimde de gordum ki nakliye de benden hemen önce gelmis :)
Insallah hallederim ya bosanmadan sonra, hayatimin en zor ikinci sinavi;(
Evlenmedigim.icin bosanmanin zorlugunu bilmiyorum ama eminim ev tasimak ondan daha kolaydir :) çünkü eve yerlesince stresi biten bir sey bu tasinma isleri hatta esyalarin eve girmesi bile yetiyor nasilsa yavas yavaş yerlesirim zoru başardım diyorsun
Bir de ben de soforluk konusunda cok acemiyim kac yildir direksiyona geçmedim ama unuttuğumu sanmıyorum sadece acemilik vardır o kadar. Babam derdi ki, "araba kullanmak, bisiklet binmek unutulmaz "

Neredesin? Ona göre nakliye icin bazi gruplarda sorabiliriz ikea denince aklima Izmir Bursa geliyor Istanbulda cok uzaktaydi semtini bile bilmiyorum

Ben de boşanmış bir kadınım ve sana destek olmaya geldim
Araba, tamirat, taşıma gibi işlerde hala Sudan çıkmış balık gibi olduğum gerçek. 1 ay kadar önce arabanın muayenesi için randevu aldım, ceza varmış ödedim, egzoz ölçümünü yaptırdım, lastiklerden gerekenleri değiştirdim ve muayene günü o kadar erkeğin içine gidip alnımın akıyla muayenemi yaptırdım.
Muayene için o kadar uzak bir yer çıktı ki acıkırsam diye yolluk hazırladım. Muayeneden önce 3 gün uyuyamadım. Ama hiç zor değilmiş başardım.
Bugün nakliyeci tutunuz, bir arkadaş idare etti, hadi birileri yardım etti. Hayatın bir yerinde mutlaka yalnız üstlenmemiz gereken sorumluluklar olacaktır. Belki de o gün bu gündür? Bence kapasiteniz gayet yerinde. Aciz değilsiniz ki biri yardım etsin diye bekleyesiniz.

Şimdiden kolaylıklar dilerim. Kalbim sizinle..

Ne saçma madem korkuyorsun arabaya sığan şeyler taksiyede sığar taksiyle götür eşyalarını. Taşınmak için araba kiralayanıda ilk defa duyuyorum.
Siz hic ögrenci falan olmadiniz galiba? 5- 6 kartonu ve baska seyleri taksiyle mi götüreyim? ben yurtdisinda yasiyorum ögrenciler hep bu sekilde tasiniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…