Ben Anneyim......

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
Yüreği dünyalara sığmayan bir anneyim ben..Hep derdim ki kendime:Evrende bana anne diyebilecek bütün çocuklara annelik yapabilecek kadar büyük bir kalbim var benim ..Kanatları Anka kuşundan da büyük bir efsane; sarıp sarmalayacak sevgisiz küçücük bedenlerini….Oysaki ne büyük lafmış annelik..
Şimdi şu söylediğime nasıl inanırım artık ben de bir anneyim..Hep annecilik oynamaya benzemezmiş meğer ..Birgün anne olmadan bilinmez gerçek kıymeti derler ya aynen öyleymiş...Dünyadaki bütün kötülükler bana gelsin de yavruma değmesin demekmiş anladım.Geceleri uykumu bölen hismiş acaba yorganını açıp üşümüş müdür yavrum..Hayatı olabildiğine sırtlanmakmış tüm ağırlığıyla omuzlarımda..Kah ana kah baba olabilmekmiş ağladığında..Yanaklarındaki gözyaşına dokunmakmış ellerimle ,o küçücük kalbine dokunurcasına gülüşümle..Saatler bir su misali akarken yanında,yokluğunu saniyelerle asırlaştırmakmış meğer..Ben bir anneyim ..Ömrünü yavrusuna adamış kocaman dağlar kadar güçlü ;‘’arkanda hep ben varım yavrum, korkma karanlıklardan ‘der gibi yürümekmiş yorulmadan..Bir avuç papatya yaprağı taze kır kokularında bulmakmış sevgiyi ..Bir sonbahar esintisinin sarı savruluşlarında söylemekmiş o sevdiği ninniyi…Kimi zaman fısıldamakmış ‘affet beni anneciğim bilmeden üzdüysem seni’.Bir akasya dikmekmiş mezarına birkaç damla yaşla ıslattığın toprağına..Geç olmadan ,keşkeler olmadan ,kırgınlıklar ve gözyaşları olmadan ,doyasıya anneciğim iyiki varsın demekmiş ...Canından bir parça bölüp verdin var etmek için beni..Saçlarını süpürge edip koruyup kolladığın için beni..Uykusuz gecelerinde ,benim yüzümden aç kaldığın günlerinde ,avaz avaz ağladığım o bebeklik günlerimde söyleyemedim ama hep bildim değerini diyebilmekmiş....Kelimelere hükmedip bakışları büyütmekmiş gözlerinde..’Annem’ deyip sarılmakmış’ yavrum’ sıcaklığında .Nasılsa hergün sevmiyor muyum annemi lafıyla geçiştirmemekmiş ..
Anneciğim seni çok seviyorum derken neden ağladığını anlayabilmekmiş meğer..Cevaplarını aradığım bütün soruları silmekmiş gözyaşlarımla..Özlemekmiş çocukluğumu..Özlemekmiş annemin yemeklerini..Meğer ne büyük bir şeymiş annelik..

Ben bir anneyim!BEN BıR ANNEYıM..

alıntıdır...

Son düzenleme:
bende bir anneyim............... hemde kız annesi....... aramızdaki bağ öyle güçlüki..... yazdıklarını okurken çok duygulandım... hemde çok.....emeğine sağlık.....kalemine seğlık....

Senin gibi duyarlı anneler oldukça güzel nesiller yetişecek Songül
Öyle güzel ifade etmişsinki duygularını,bende duygulandım .Sana yavrunla,eşinle bir ömür boyu sağlık,huzur içinde bir hayat geçirmenizi diliyorum canım

anne olmama ramak kaldı... ne kadar farklıymış yarabbim buu duygu. bu yazıyı önceden okusaydım normal bi yazı gibi gelirdi belkii ama şimdi resmen kalbim dağlandı. gözlerimm doldu doldu boşaldıı..
kelimelere sığdırmak mümkün değil anneliği.. doktora her gidişimizde korkuyla gidiyorumm bi sorun var dicekk diyee.. ultrasonda gördüğüm her an kalbim yerinden çıkıyoo.. geceleri hareketlerini duymadan uyuyamıyorumm.. bana hiç ses vermese bile saatlerce konuşuyorum.. heeele çektiğim ağrıların hiç önemi yok benim için.. ya benim annem oda beni böyle beklemişti.. nasıl büyüttü ne emekler verdii... değerini anladım ama daha yeniii... burdan sesimi duymasada sesleniyorumm anneciğim seni eğer kırdıysam ki muhakkak kırmışımdır beni affet sensenağlamasenağlamaden defalarca özür diliyorumm. seni çok seviyorumm.senağlamasenağlama

annelik gerçekten muhteşem bir duygu..allah isteyen herkese tattırsın...

ben dogdugu ana kadar ,inanamıyordum böyle bir sevginin varlıgına ama şimdi biliyorum canından bir can cıkarmak ve onu canından cok sevmek ne demek..
allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…