Ben " Ahlaksizim "!

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
Eğer kadın haklarını savunmak ahlaksızlıksa ben de AHLAKSIZIM demektir .

Bugün yine gazetelerde ve haber sitelerinde okumuş olduğum bir haberle yine ’ Burası Türkiye ’ dedirtecek cinsten bir haberle karşılaştım ve gerçekten de insanı kadın olmaktan özelliklede Türkiye’li bir kadın olmaktan utandıracak türden bir haber ...

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın web sitesindeki bir haberde aynen şöyle yazıyor ;
’ Feminizm , ahlaki ve sosyal bakımdan çok olumsuz sonuçlar doğurmaktadır . Bir kere , feminizm hareketine kapılan kadın , genel olarak kayıtsız şartsız özgürlük düşüncesiyle aile için vazgeçilmez olan bir çok kural ve değerleri hiçe saymakta ; esasen sosyal hayatın hiç bir alanında hiç bir insan için geçerli olmayan ’ Kendi hayatımı canımın istediği şekilde yaşamak hakkımdır ! ’ şeklindeki anlayışı , bütün değerlerin üstünde bir değer ve kanun kabul etmektedir . ’ Ayrıca yine Diyanet İşleri Bakanlığı’nın , 8 Mart’ta yaptığı , ’ Feminizm ahlaksızlıktır ’ açıklaması da kadınların tepkisine yol açmıştır ...

Bu tüyler ürpertici , zavallı bir zihniyetin parçası ve kadınımızı ikinci sınıf bir vatandaş yerine koyma çabalarıdır ..

Kimse kimsenin ahlak bekçisi değildir ve olmamalıdır da diye düşünüyorum .. Bu tür açıklamalar bazı şeyleri hedef gösterme türündendir ki oldukça tehlikelidir örneğin Mersin de bacağı açık olan bir kızımızın ayağına şırıngayla kezzap verilmesi gibi .. Şimdide feminist düşünceleri olan bütün kadınlarımız ve kızlarımız potansiyel zan altında kalmışlardır ve hayatları da bu anlamda tehlikededir ...

Daha geçenler de Başbakan’ın 8 Mart’ta kadınlara yönelik yapmış olduğu bir açıklamada 3 çocuk doğurun emri verdikten sonra bu tür haberin çıkması bir çok endişeyide beraberinde getirmektedir .. Bu açıklamalar gerçekten de kaygı vericidir ..

Canan Arı’nın da dediği gibi bu zihniyet ’ VARLIĞIM AİLE VARLIĞINA FEDA OLSUN ’ zihniyetidir .Diyanet’in bu ifadeleri oldukça düşündürücü ve tehlikeli ifadelerdir ve Diyanet İşleri Bakanlığı’nın bu hatasını bir an önce düzeltmesi gerekmektedir ve bu arkadaşlardan da ve kadınlarımızdan da özür dilemelidir !

Ben şimdi bunları yazdım diye AHLAKSIZ mı oluyorum sizce ?

bu kadar duyarlı olmanızı tebrik ederim keşke herkes hepimiz sizin gibi içimizden gelenleri dışa vurabilsek.tekrar tebrikler

Daha geçenler de Başbakan’ın 8 Mart’ta kadınlara yönelik yapmış olduğu bir açıklamada 3 çocuk doğurun emri verdikten sonra bu tür haberin çıkması bir çok endişeyide beraberinde getirmektedir .. Bu açıklamalar gerçekten de kaygı vericidir ..

Mevcut yasada 150 işçinin üzerinde personel çalıştıran işyerlerinde kreş açılması zorunluluğu varken bile uygulanmayan bu madde yeni düzenlemeyle yasadan çıkarılmaktadır. Eeee tabi en az 3 çocuk doğuran kadın çalışıp naapsın, kırsın dizini otursun evinde baksın çocuklarına. İşyerinde kreşe ne gerek varmış demi ama...

Ahlaksızlık asıl insanların gözünün içine baka baka yalan söylemek, insanların haklarını gaspetmek, zayıfları ezmek, insanlar arasında cinsiyet, dil, din, ırk ayrımı yapmak,..... daha çoğaltılabilir. feminizme gelene kadar ohoooooooo !!!!
Tayyip beyin 3 çocuk yapın yani kısaca(dizinizi kırın evde oturun çocuk büyütün demesi oluyor bu ) kadın demek potansiyel hizmetçi demek bu zihniyet için ki zaten yeni sağlık reformu adı altında değişen yasada kadınları işten caydırıcı bir çok yenilik konmuş ve içlerinde en acı ve cahilce olanı süt izni ve ödeneği ile ilgi olan burda bırakın anneye saygıyı çocuğun en doğal hakkı olan şeye bile saygıszlık yaplımakta ve diğer yeni tüm değişklikler KADINSAN OTURR EVİNDE ÇALIŞMAK SENİN NEYİNE MESAJIDIR .50 li yılardan bu yana çalışan kadın yüzdesinde önemli bir düşüş meydana gelmiştir bundan sonrasında ise dahada ileri gidecektir

X